HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Oyunu Steam üzerinden orijinal oynuyorsanız; Kütüphane > Hearts Of Iron IV > Sağ tıklayıp özellikler > Yerel dosyalar > Dosya bütünlüğünü doğrula seçeneğine basarsanız steam uygulaması , oyun dosyaları ile ilgili hataları düzeltebilir.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
Land doctrineden dolayı inf -0.4 cw yedi. 20 cw için 4 Artillery 5 inf uygun oluyor önerir misiniz ?
Ara
Sadece Türkiye'yle dolu dizgin ve doğru düzgün oynamak istesem öncelikle hangi dlclere sahip olmam gerekir?
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Ara
Türkiye'ye özel odak ağacı ekleyen Battle for the Bosporus'u öneririm.
Ara
(05-04-2021, 14:33)Attila the Hun : Türkiye'ye özel odak ağacı ekleyen Battle for the Bosporus'u öneririm.
Onu biliyorum yav. Mesela savaş mekanikleri vs. de olmalı.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Ara
(05-04-2021, 14:38)HakaniyeLehçesi :
(05-04-2021, 14:33)Attila the Hun : Türkiye'ye özel odak ağacı ekleyen Battle for the Bosporus'u öneririm.
Onu biliyorum yav. Mesela savaş mekanikleri vs. de olmalı.
Develeri ekliyor ya
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
casusluk geliştirmeleri yapıldığında sivil fabrikaları süresiz mi alıyor yoksa geçici mi
Ara
(08-04-2021, 13:57)candrall : casusluk geliştirmeleri yapıldığında sivil fabrikaları süresiz mi alıyor yoksa geçici mi
Geçici olarak alıyor,genellikle 1,2 ay sürüyor.
[+] 1 üye Dreyfus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ya arkadaşlar bir el atın lütfen.
Mesela resimde 14 piyade 4 topçu diyor.
( bu konuda ki tümen tasarımlarından bahsediyorum : https://forum.strategyturk.com/konu-hoi4...ur-rehberi )
Divison designer sekmesinde  bu askerleri hangi sırayla koyacağız diyorum.
1 Sıraya en fazla 5 asker koyuluyor zaten 

Uia178.png
LC9IeA.png

Ara
Bir sütuna 5 diğer sütuna 5 ve diğer sütuna 4 tane koyacaksınız. Dört topçuyu da başka bir sütuna koyun. Hangi sütuna yada hangi satıra koyduğunuz hiçbir önemi yok. Bu şablonu kullanan tümen düşmanla çatışmaya girdiğinde şablondaki tüm birlikleri kullanıyor. Oyunda sahada gördüğünüz birliklerin her biri tümen olarak isimlendiriliyor. Ve tümenler bu gördüğünüz şablonları kullanıyor. Bu şablonlarda da her bir simge bir taburu simgeliyor. Yani resimdeki her asker kaskı 1 tabur piyade demek. 1 tabur piyade de binlerce askerden oluşuyor. @Fetih 1453
Ara
(13-04-2021, 20:57)Fetih 1453 : Ya arkadaşlar bir el atın lütfen.
Mesela resimde 14 piyade 4 topçu diyor.
( bu konuda ki tümen tasarımlarından bahsediyorum : https://forum.strategyturk.com/konu-hoi4...ur-rehberi )
Divison designer sekmesinde  bu askerleri hangi sırayla koyacağız diyorum.
1 Sıraya en fazla 5 asker koyuluyor zaten 

Uia178.png

olayı kendin için bir krize çevirme çabanı kınıyorum, hangi taburu hangi sıraya yerleştirdiğinin bir önemi yok, tümen savaşa girerken senin yeleştirme şemana göre saf tutmuyor merak etme, yalnızca 14 piyade 4 topçu taburundan oluşan bir birlik yap yeter...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.