HRE Hakkında Sorular
Selamün Aleyküm,
1-Fransa ile Kutsal Roma İmparatoru oldum. Nasıl Otorite kazanbilirim?
2-Yıl 1600-1650 arası. 3 reform tamamlandı. İmparatorluğu birleştirebilir miyim?
3-Elektör Bohemya +50 gösteriyor. Ama kendine oy veriyor?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
1-2) Din merkezlerini yok et. En kolay otorite kasma yolu ise HRE'ye yeni topraklar eklemek. Fetihler yapıp toprak ekledikçe HRE kurabilirsin.

3-) Başka bir elektör Bohemya'ya oy veriyorsa o da kendine oy verir. Ona oy veren diğer elektörün ona oy vermemesini sağla.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sağol. Ama din merkezleri nasıl yok olacak?
Ara
Birde bir sorum daha var:
Zamanında Protestan Brandeburg ile imparator olup Prusya formlamıştım. 
Oyunumda Flemenk devletleri Reformed idi ve otoriteme zarar veriyordu. Bu sebeble habire onlarin Protestan yapıyordum. Onlarda habire geri eski dinlerine dönüyordu. Bunu, bu olayı bu sefer nasıl engellerim?
İkinci bir sorum daha var:
HRE'deki milletçikler birbirine girince ve toprak alınca oyun benim İmparator olarak toprakları geri vermemi istiyorya.(Demand unlawful territory)
Uğraşmayıp toprağı geri verditmez isem ne olacak?
Ara
Kimse sorunun cevabını bilmiyor mu?
Yardım edecek bir kimse yok mu?
Ara
İkinci sorunun cevabı hredeki prenslik sayısı azalınca daha az imperial puanı alırsın
[+] 1 üye Ekkoo^^ nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sağ ol.
Ara
(26-09-2019, 12:14)Filsuk : Selamün Aleyküm,
1-Fransa ile Kutsal Roma İmparatoru oldum. Nasıl Otorite kazanbilirim?
2-Yıl 1600-1650 arası. 3 reform tamamlandı. İmparatorluğu birleştirebilir miyim?
3-Elektör Bohemya +50 gösteriyor. Ama kendine oy veriyor?

1-İspanya, İtalya, İngiltere gibi toprakları fethedip HRE'ye eklersen en kolay şekilde otorite kasmış olursun. Onun dışında prensliklerin dinini çevircem, yok prensliklerin sayısını arttırcam diye kasarsan bu yolda heba olur gidersin.
2-Dediğim gibi fetihlerin bağlı. Neredeyse hiç prenslik kalmamış olsa dahi her zaman birleştirme şansın var. En kötü latede client state salarsın, vassal salarsın, tek topraklı prenslikler çıkarırsın.
3-Elektörler bir başkasından oy aldıklarında her zaman kendi oylarını da kendilerine verirler. Başka birisi Bohemya'ya oy veriyor demek ki.

(26-09-2019, 18:24)Filsuk : Birde bir sorum daha var:
Zamanında Protestan Brandeburg ile imparator olup Prusya formlamıştım. 
Oyunumda Flemenk devletleri Reformed idi ve otoriteme zarar veriyordu. Bu sebeble habire onlarin Protestan yapıyordum. Onlarda habire geri eski dinlerine dönüyordu. Bunu, bu olayı bu sefer nasıl engellerim?
İkinci bir sorum daha var:
HRE'deki milletçikler birbirine girince ve toprak alınca oyun benim İmparator olarak toprakları geri vermemi istiyorya.(Demand unlawful territory)
Uğraşmayıp toprağı geri verditmez isem ne olacak?

Ona çözüm yok ne yazık ki. 30 kere çevirsen de 30 kere din değiştirebilirler. Yapabileceğin yegane şey din merkezlerini yoketmek. Onun dışında dönüşenlere saldırıp tek toprak bırakırsın. Din değiştikçe tekrar saldırıp force religion yaparsın ancak.

Insult veya conquest gibi cblerle ulaşamadığın prensliklere saldırmak için cb edinmen gerekir. Unlawful atmak bu cbyi edinmenin en kolay yoludur. Onun dışında single player oynarken sağa sola unlawful atıp milletle aranı bozmaya gerek yok. Unlawful veya başka bir cb ile saldırıp aldığı toprakları iade ettirebilirsin. İade ettirmezsen de bi kaybın olmaz. Dikkat etmen gereken nokta prensliğin tamamen annexlenmiş olup olmadığı. Bir toprak kaldıysa topraklarını iade ettirmen bişey farkettirmez ama annex yediyse savaşarak o prensliği serbest bırakabilirsin.

HRE dışını işgal ederek HRE kurmak yerine HRE içinde otorite sağlayarak HRE kurmaya çalışıyorsan mümkün olduğunca herkese sınır toprak edinmeye çalış ki ihtiyacın olduğunda claim atıp rahatça cb edinebilirsin. Ayrıca prensler ne kadar zayıf olursa o kadar az birbirini annexleyeceklerdir. Böylece daha çok prenslik hayatta kalacaktır. Ayrıca savaşlarda serbest bırakabileceğin tüm ülkeleri de serbest bıraktırmaya çalış. Thuringia, Hainaut, Luxembourg gibi.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ALTNKURT DİYE YAZILIR ADAM DİYE OKUNUR.
Saol reis.
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.