İçerik Paketi: CK3 - Northern Lords
header.jpg?t=1615664516

Northern Lords, Crusader Kings III için çıkarılan ilk içerik paketidir.
Eklenti 16 Mart 2021'de çıktı.

Eklentinin Steam sayfası için tıklayın.
Eklentinin duyuruluş fragmanı için tıklayın.

Efsanelerle dolu ve karlı topraklardan gelen vahşi savaşçılar olarak nam salan Norslar, sadakatin asil bir soydan fazlasına bağlı olduğu karmaşık bir toplumdu. Liderlerin kendilerini yalnızca iyi birer savaşçı olarak kanıtlaması yetmezdi, aynı zamanda hem iyi hâkimler hem de iyi valiler olmak zorundaydılar.

Northern Lords, Crusader Kings III için çıkan ilk içerik paketidir. Nors toplumuyla ilgili yeni olaylar ve kültürel temalar içerir.
  • Nors Maceracı Ülkeleri: Nors karakterler evlerini geride bırakıp kendi krallıklarını kurmak için yabancı topraklara sefere çıkabilirler.
  • Jomsvikingler ve Cinnetkârlar: Kutsal Nors savaşçıları ile yiğit kalkanlı bakireler sizin için silah kuşanırken ozanlar iğneleyici yergiler veya romantik maceralar besteleyebilir.
  • Yeni Kültürel İçerikler: Norslara özel hanedan mirasları, Nors tanrılarına kan kurban etme, dövüş ile yargılanma ve kültürel yeniliklerin yanı sıra sayısız yeni olay.
  • Yeni Görseller ve Müzik: Oyun deneyiminizi arttırmak için orijinal görseller ve müzikler.
  • Ve daha fazlası: Cinnetkârlar, misyonerler, run taşları, Vareg maceracılar, yeni kararlar ve Nors halkının heyecan verici tarihine dair önemli ayrıntılar.
IbnE9P2.gif
[+] 5 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Nors maceracı ülkeleri güzelmiş.
Ara
Eklenti içeriklerini tanıtmadan eklentiyi çıkartıyorlar.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kendimi buna çok hazırlıksız yakalanmış hissediyorum. İnsan birkaç ay önceden duyurup biraz hype kasar.
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bana nedense böyle bir hareket büyük dlc'nin pek uzakta olmadığını hissettirdi. Mayısta duyurulup yazın falan çıkar sanıyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
Bir daha ki flavor packi göçebe ülkelere bekliyorum.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Birde arkadaşlar bunla beraber 1.3 çıkacak mı? Son tanıtılan düello şiir özellikleri geliyor mu 16 martta?
Ara
Evet.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Saat kaçta çıkar bir bilginiz var mı
Ara
unknown.png

10 saat içinde erişime açılıyormuş. @tusu111
IbnE9P2.gif
Ara
TSİ 20.00'da çıkacakmış.
Ara
Çıktı.
IbnE9P2.gif
Ara
Nors Maceracı Ülkeleri: Nors karakterler evlerini geride bırakıp kendi krallıklarını kurmak için yabancı topraklara sefere çıkabilirler.
Arkadaşlar bu özelliği nasıl kullanıyoruz?
Ara
(19-03-2021, 19:24)Semavi7 : Nors Maceracı Ülkeleri: Nors karakterler evlerini geride bırakıp kendi krallıklarını kurmak için yabancı topraklara sefere çıkabilirler.
Arkadaşlar bu özelliği nasıl kullanıyoruz?

Daha denemedim ama ck2 de İngiltere'ye falan çıkarma yapmadan önce hazırlanıyordun. Kahramanlar askerler falan geliyordu. Dediğim gibi denemedim ama yüksek ihtimalle bu mantık.
Ara
Merhaba, bu dlc ile Nors ülkelerinin denizaşırı yağma yapabildiğini duydum (teknoloji araştırılmadan oyunun başında!) ancak bir türlü yapamadım. DLC aktif ama suyun karşısına geçemiyorum
Ara
Merhaba, yağma için orduları "yağmacı olarak toplayıp", ardından normal çıkartma yapar gibi yağmalanacak yere götürmen lazım. Yağma modu aktifken orduya tıklandığında bölgelerde yağmalanabilecek ganimet miktarı gözükür, oradan da anlayabilirsin.

Ben yağmanın teknolojiyle açıldığını sanmıyorum.
(30-12-2021, 22:48)Duman : Merhaba, yağma için orduları "yağmacı olarak toplayıp", ardından normal çıkartma yapar gibi yağmalanacak yere götürmen lazım. Yağma modu aktifken orduya tıklandığında bölgelerde yağmalanabilecek ganimet miktarı gözükür, oradan da anlayabilirsin.

Ben yağmanın teknolojiyle açıldığını sanmıyorum.

Cevabın için teşekkürler, evet dediğin gibi yağmacı olarak orduyu topluyorum ancak şöyle bir sıkıntı oluyor. Bahsettiğim teknolojinin adı "Uzun Gemiler"

fbn6duo.jpg
Ara
Oynadığın karakterin mezhebi Asatru mu?
(30-12-2021, 22:58)Duman : Oynadığın karakterin mezhebi Asatru mu?

evet
Ara
867'de de 1066'da da Kitka şefi Asatru değil, Ukonusko. Hatta onun yanındakiler de öyle.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.