Ülke Paketi: EU4 - Rule Britannia
1JNZbD.jpg

Büyük imparatorluklar ilerlemesini bilir. Gelenekler her zaman aklında olmalı, ancak geçmişte kaybolup geleceği kaybetmemelisin. Eski inançlarını geride bırak, anakaradaki yüzyıllar süren çatışmalardan uzaklaş, yeni üretim metotlarıyla cesur bir şekilde bilimden ve donanmandan aldığın güçle, hükmet Britanya!

Rule Britannia duyuruluş fragmanı için tıklayın.
Eklenti beraberinde 1.25 yamasıyla birlikte çıkacak, yamaya dair bilgiler için tıklayın.

Europa Universalis IV'ün yeni Immersion paketi olan Rule Britannia Britanya adalarına odaklanıyor.

Rule Britannia ile oyuna:
  • Yeni Britanya Görevleri: İngiltere, İskoçya ve İrlanda ülkeleri için yenilenmiş görev sistemi üzerinde yeni görevler.
  • Sanayi Devrimi: Yüksek gelişmişliğe sahip bölgeler artık kömür üretebilecek, bu da ülkenizin üretkenliğini arttıracak.
  • Yenilikçilik: Yeni teknoloji seviyelerine ilk ulaşan ülke olarak aralarında daha düşük monark puanı maliyetleri gibi çeşitli bonuslar edin.
  • Donanma Doktrinleri: Filonuza genel bir strateji belirleyin, bu stratejiyle gemilerinize dayanıklılık, ticaret gücü veya muharebe bonusları sağlayın.
  • Anglikanizm: İngiltere'de ortaya çıkabilen, yeni bonuslar ve tercih hakları barındıran Anglikanizm mezhebi.
  • Bilgi Paylaşımı: Geri kalan müttefiklerinize veya vassallarınıza enstitü edinmede yardımcı olun.
  • Ticaret Aktarma: Yenilgiye uğrattığınız düşmanın tüccarlarından yararlanın.
Rule Britannia aynı zamanda beraberinde:
  • Yeni Birim Modellemeleri: Northumberland ve Cornwall gibi isyancı ülkeler ve İrlanda devletleri dahil olmak üzere Britanya ülkeleri için yeni birim modellemeleri.
  • Yeni Müzikler: Besteciler tarafından fırtınalı denizin sesini bastıracak yeni müzikler.
Ekran Görüntüleri
Görsel
Görsel
Görsel

Görsel
Görsel
Görsel
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
More buttons R.I.P.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
18 lira olur herhalde bu da Third Rome gibi.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
1821'de biten bir oyunda sanayi devrimi nasıl olacak?

Fragmanı izlerken dedim herhalde 1870'e dek uzattılar oyunu, viktorya'yı buna entegre mi ediyorlar acaba?
Ara
@napolyon94 sanayi devrimi 1760 ila 1820-1840 arasında yaşanıyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
R.I.P Spain
Ara
İsim bana biraz sönük geldi. ''All Hail Britannia'' daha güzel dururdu sanki. Anlam olarak aynı olmasına rağmen.
Ara
Bu tarz eklentilerde benim gördüğüm problem genellikle bölge ülkelerini multiplayerlardaki dengeyi etkileyecek bir biçimde güçlendirmeleri. Bir yerden sonra diyorsunuz ki Rusya'dan Streltsy birimi Osmanlı'da Yeniçeri varken neden özel birim verilmemiş Polonyayla oynayayım? Karakoyunlu'nun bile kendine has yönetim biçiminde çeşitli etkileşimleri varken DLC'den dolayı, HRE DLC'si çıkmadığı için Avusturyayla oynarken bazı avantajlardan geri kalındığı hissiyatı oluşuyor.

Polonya için Golden Liberty isminde bir eklenti bekliyorum aslında.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Polonyaya eklenti lazım winged hussar diye özelbirlik çıkartmaları şartken çünkü birçok askeri zafer elde etti bu birlik özelliklede 1683 viyana savaşında
Ara
(06-02-2018, 18:08)napolyon94 : 1821'de biten bir oyunda sanayi devrimi nasıl olacak?

Fragmanı izlerken dedim herhalde 1870'e dek uzattılar oyunu, viktorya'yı buna entegre mi ediyorlar acaba?

Sanayi devrimi batılı kaynaklarda Türkiyede olduğu gibi tek bir dönem içinde incelenmiyor

1730-1830 arası Erken sanayi devrimi ufak mekanizmaların ve büyük atölyelerin ortaya çıktığı periyot (manufactory)

1830-1900 arası Buharla ve Kömürle çalışan mekanizmaların olduğu ve Atölyelerin fabrikaya dönüştüğü periyot

1900-1945 arası Yeni kaynakların kullanıldığı petrol ve elektriğin buhar ve kömürün yerini aldığı ağır sanayi devrimi .
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
[+] 1 üye Furkovic nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tek alma sebebim ucuz olması olacak. Tatmin edici bir mekanik duyurmadılar daha.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paradoxplazada bir konuda Britanya değil İngiltere eklentisi bu demişler, İrlanda için yeni devletler güzel ancak İrlanda devletlerine has bir mekanik göremedik, İskoçya'da klanları oyuna yansıtan bir içerik bulamadık denmiş. Gelen mekanikler Anglikanizm, donanma, yenilikçilik vs. hepsi aslında "İngiltere" odaklı.
İskoçlar İrlandalılar pek kabul edemez de Britanya İngiltere demektir zaten, adanın diğer devletlerinin çok önemi yok.
Ara
İskoçlara veya İrlandalılara yeni asker modellemeleri yok mu?:(
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
(07-02-2018, 21:36)TurkJedi : İskoçlar İrlandalılar pek kabul edemez de Britanya İngiltere demektir zaten, adanın diğer devletlerinin çok önemi yok.

76561198072997558.png
Ara
Teşekkürler kardeşim beni bu ilkokul coğrafya bilgisiyle aydınlattığın için.
Ara
(07-02-2018, 21:54)glorfindel : İskoçlara veya İrlandalılara yeni asker modellemeleri yok mu?:(

Alıntı:Yeni Birim Modellemeleri: Northumberland ve Cornwall gibi isyancı ülkeler ve İrlanda devletleri dahil olmak üzere Britanya ülkeleri için yeni birim modellemeleri.
Sic Parvis Magna
Ara
Çıkış tarihi duyuruldu, 20 Mart.
Nerede art of war nerede şimdiki dlc ler

bir dlc yapın ki kapsayıcı olsun ne tırt dlc yapıyor son zamanlarda bu paradox
x ülke patchi x ülke süper güç böyle saçma iş mi olur

aow gibi dlc lere hasret kaldım
p8RNv0.png
[+] 2 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Nerede Divine Wind, nerede HTT
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.