İlk oynadığınız ülke
Oyunu ilk açtığınızda ilk oynadığınız ülke hangisiydi? Yaptığınız hatalar nelerdi?

İlk oynamak istediğim devlet Karamandı. Osmanlının uyarısını dikkate almadan ve Dulkadire CBsiz saldırınca yeniden başlamak zorunda kaldım. Toplamda dört kere  :-)
[+] 1 üye Keovan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlıydı. Tamamen Avrupa'ya odaklanmıştım, doğuya hiç genişlememiştim.

İlk oyunumdan görüntü : http://i40.tinypic.com/2ewcvtw.jpg
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
İlk başladığımda çok heyecanlanmıştım ve 20dk boyunca oyunda ülke seçmeye çalıştım.

İlk başladığımda Livonya Şövalyeleri oldum. Oyunu biraz kurcaladıktan sonra Rigaya savaş açtım ve Litvanya tarafından işgal edildim.

Daha sonra Litvanya oldum ve Livonyaya saldırdım. Oyunun ilk sürümlerinde olacak ki Litvanyanın askerleri nerflenmişti ve berbattı. 11k'lık orduya 30k ile söz geçiremedim. 

Hiç Ecdad ile başlamayı düşünmemiştim  :) .

Daha sonra İsveç olmuştum. Bir yerde isyan çıkmıştı ve tüm orduyu oraya göndermiştim. İsyancılara karşı "you won" yazısını görünce aldığım sevinç kayda değerdi...
[+] 4 üye Rodemape32 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kore :) :)
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-10-2015, 18:32)GaulTurk : Kore :) :)

Ben mi tavsiye ettim yoksa :)

Edit: Osmanlı
Ara
Tabiikide ecdad Osmanlı :D

İlk oyunumda sanırım fazla toprak alıp koalisyon yiyip rage atmıştım.
Ara
İlk europa oyunumda da Osmanlı aldım EU4´te de Osmanlı aldım.
Ara
İlk kez oynadığım Paradox oyunu EuIV idi ilk oyunumda direk Otto seçtim Aden'i aldıktan sonra expansion idea'sı ile Avustralya'ya kadar koloni kurmuştum. 1820'ye kadar da oynadım ve ülkenin sınırları Avusturya'dan Aden'e kadar olan kısım + İtalya'nın yarısı Roma falandı. (İran yok, Kafkaslar yok, Kuzey Afrika yok)
Sanırım ilk 100 senede toplam 2 yada 3 kez yeniden başlamıştım oyuna :P
AgEJOQ.jpg
Ara
Granada.
Ara
Pek eğlenceli bir oyun olmamıştır herhalde.
Bir kac kez annex yidim :D
Ara
İlk ülkem ve ilk oyunum bir türk mp'sine girip bana milan vermeleri ile başladı herşey.O gün bu gündür milan oynamıyorum.
[+] 1 üye Abarti nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Burgonya.
v5jjo8.gif
Ara
Ilk 10 oyunum Osmanlı ileydi  herhalde .
Ara
Tabi ki Osmanlı, neredeyse tüm PI oyunlarına Osmanlı'yla başladım.
Ara
Eu3'ten favorim olan ülke, Burgonya.
Ara
Kazan
[+] 1 üye Victor nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çoğu kişinin olduğu gibi benimde osmanlıydı.
Ara
İlk oyunumda Brandenburg ile oynadım. O zamanlar Bohemya ile sorunu yoktu casus belli olayını falan bilmediğimizden çok dayak yedik tabi sonra akabinde " bu nasıl oyun ... " dedim ve sildim. Daha sonra tekrar sanş verdim sonrası malum... 200 küsür korsan 750 saat orijinal :D
n20GdM.png
[+] 2 üye Steafun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı sorulcak sorumu bu.
Arkaya Mehter Marşını açıp savaş ilan ettiğim zaman geldi aklıma.
[+] 1 üye Momlak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.