Imperator: Rome - İlk İzlenimleriniz
0d3d9fa0cedd809850189beb39372a1b418aa744.jpg

Bu konuda Imperator: Rome'a dair ilk izlenimlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Sic Parvis Magna
Ara
Launcher güzel olmuş.

UI'a alışmak zaman alacak.
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sizde kasma var mi oyunda ayarlari minimuma da getirsem en yavas hizda oyunu baslattimi kasiyor
Ara
(25-04-2019, 21:26)SoulForged : Sizde kasma var mi oyunda ayarlari minimuma da getirsem en yavas hizda oyunu baslattimi kasiyor

AA'lar x4 gerisi yüksekte, biraz kasma var.

Bu arada 1920x1080de oynayanlara önerim, UI Scaling'i 0.9 yapın. Yoksa ui çok büyük oluyor.
Ara
Fazla parlak. Özellikle arayüzün mermer üzerine olması çok göz dostu sayılmaz.
v5jjo8.gif
[+] 1 üye Snyk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Az kalsın benimde ilk izlenimim olacaktı ama 13 fps yapacak birşey yok.
[+] 6 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ai çok saçmalıyo, hotfix seviyesinde olmasa da biran önce ai sorunlarını çözmeleri lazım. Ordularını adam akıllı gönderse benim gibi 3 devleti aynı anda yokedebilecek Makedonyayı çok rahat tek tek gelen ordularını yenerek yenebilmem, savaş başlar başlamaz hiç savaşmadan %80 wsluk anlaşmayı kendi göndermesi gibi.

Aile ilişkileri ne işe yarıyo çözen var mı?
Ara
Çoğu ne işe yaradığını bilmediğim, anlamadığım kavramlarla ve butonlarla dolu. Iceni kabilesiyle başladım. Çok fazla umut vaadettiğini söyleyemem. EUIV'ün üstüne çok güzel yenilikler getirmişler. Özellikle wasd ile haritada gezinebilmek başlı başına büyük bir yenilik diyebilirim. Oyunu kavramaya çalışıyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
İlk oyunumu Roma ile açtım. Benim düşüncem oyunun 1 sene içinde unutulma ihtimalinin çok yüksek olduğu.

3 saatlik oyun boyunca yaptığım tek şey claim atıp işgal yapmak oldu. Ne senato ile ilgilendim ne aileler ile ne de bağlılığı düşük karakterlerle. Oratory(Kağıt) puanının öneminden dolayı sıradaki konsülün oratory seviyesi yüksek birisi olması için uğraşmak gerekebilir sadece sanırım. Roma bile bu durumdaysa diğer devletlerin oynanışını çok hayal edemiyorum. Zaten hepsi bir birine benzer bir oynanışa sahiptir tahminimce.
hby6qc.gif
Ara
Beklediğim kadar kötü değil fakat fps ile ilgili ciddi sıkıntılar var. Tarih aktığı sırada ekranı sağa sola hareket ettirdiğinizde anlamsız bir takılma oluyor.

Oyunun içeriğinde mana pointlerinin kullanımı gerçekten çok anlamsız. Özellikle din puanın sadece omen, stability basıp covertlamak dışında başka görevi yok sanırsam? Bu sadece din puanı ile ilgili değil diğer puanlar da Everest Dağına kadar birikiyor ama diğer tuşlara basabilmeniz için.

Epirus ile oyuna başladım mana point ile claim alıp sağa sola işgal girişimlerinde bulundum bunun dışında özel bir oynanış mekaniği yok.

AI, ordu kullanımında berbat durumda.
[+] 1 üye SHD nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
biraz eu4ten biraz ck2den katmışlar sonuç olarak hiçbiri olamamış bir oyun ortaya çıkmış
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun içerisinde özellikle fps dropları çok yoğun optimizasyonu oldukça kötü durumda ve oynanabilir değil ne yazık ki şu an için.Tarih aktıkça map üzerinde dolaştıkça oynanılan hız fark etmeksizin takılmalar oluyor.
Oyun içeriğiyse daha çok bol bol buton barındıyor ancak işlevleri oldukça düşük.Mercenaryler için ui içerisinde ayrı bir bölüm olması oldukça gereksiz mesela bence.Uİ konusunda özellikle düzenlemeler yapılmalı oynanılabilirliği çok baltalıyor.(UI scaling kısmından istenildiği gibi ayar yapılabiliyor buna rağmen arayüzün kalabalıklığı ve aşırı açık rengi yüzünden hala boğucu oluyor)
Şu an için 46 mblık bir güncelleme aldı ancak fpsle alakalı sorunlara hiçbir etkisi olmadı bende.
v1.png
[+] 2 üye Pvris nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
UI 0.9 yaptım o bile büyük geliyor. Harita ve arayüz kalabalık geldi ilk etapta. Bazı devletlerin başlangıcı çok zayıf. Recomended dışında kalan devletlere de hard easy filan diye yazsalardı keşke. Manpower sıkıntılı biraz, senato, karakter vb ekranları ve işlemleri de boğucu geldi bana. Zamanla alışabilirim umarım. AI bir garip, el atmaları lazım.
Ara
Oyun Total War'un savaşsız hali gibi olmuş, claim atıp işgal yapıyorsun sadece, geri kalan hiç bir şeyle ilgilenmeye gerek bile yok. 2 saat içerisinde sıkıldım...
[+] 1 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Giritte en batıdaki devletle başlayıp Giriti fethettim. Crete devletini kur diye decision geldi falan. Ya oyun güzel de Hoi 4'den daha beter kasıyor diyeyim siz anlayın. Tahmin ediyordum böyle olacağını da bu kadarını beklemiyordum açıkçası. Milyon tane devlet ve şehir eklersen kaçınılmaz olan bu. Oyun makyajlı Eu4 desek abartmış olur muyuz bilemedim. Aldığıma pişmanım diyemem, şu kur seviyesinde sudan ucuz ama, oynayamayacağım bir oyuna para vermek üzdü biraz. Keşke korsan sürüm deneseymişim.

Ciddi ciddi world conquest başarımı eklemişler bu arada. Bana pek olası gelmedi ama yapan çıkar mı acaba.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
crashlemekten oynanmıyo refundlatsam mı düşünmüyo değilim gg
Ara
Bence Paradox işi aceleye getirmiş. Oyun genel görünüm itibariyle bir "erken erişim" oyunu gibi. Çok fazla şey eksik. En basitinden her Paradox oyununda olan "ledger" bu oyunda yok. Yapımcılar bu ve buna benzer birçok özelliği sonraki güncellemede getireceğini söylüyor ama şuan için bu oyun, maalesef çok fazla oynanmaz.

Almayı düşünenler varsa tavsiye etmem para ve zaman kaybı.
Ara
beğenmedim. yapılabilecek tek şey claim conquest.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Arayüz rahatsız edici derecede beyaz ve parlak olmuş. UI hakkındaki bu eleştiriyi aylardır yapıyordum ancak sandığımdan daha kötüydü. Ayrıca Pvris'in de dediği gibi özellikle unpause haldeyken ciddi fps dropları yaşıyorum. Muhtemelen iyi bir fps modu yahut optimizasyon yaması gelene kadar oynamayacağım.
Ara
Benim için en önemli şey oyunun optimizasyonu ve gördüğüm kadarıyla Paradox hala bu sorunu çözememiş... En az %75 indirim görmeden almayacağım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.