Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Şimdi bir oyuna girip baktım ama her toprak için açıklamada komşu yerleşim yerlerinde 8 nüfus yok şeklinde uyarı var. Uyarı olmayan yerler ise uzaktaki yerler. Ve anladığım kadarı ile çevredeki şehirlerden göç almıyor. Yani komşu yerleşim yerlerin şehir olmamalı.
Bu durumda sizin örneğinizde "Heraya" ve "Tegeya" yerleşim yerlerinde yukarıda yazdığım şartları sağlayan nüfuslar olmalı.
Ara
Arkadaşlar eskiden valilere ordu atayıp eyalet sadakatini arttırıyorduk o hala var mı? Varsa nasıl yapıyoruz?
Ara
Karakterin sadakatini para vermek arkadaş olmak dışında arttırma yolu var mı
Ara
Toprak verebilirsin.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Gemiyle asker çıkarma özelliği yok mu?
Ara
(20-03-2021, 00:13)Enesrar : Gemiyle asker çıkarma özelliği yok mu?

var
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
(20-03-2021, 00:13)Enesrar : Gemiyle asker çıkarma özelliği yok mu?

Son versiyonda birimler 1k yerine 500 birime indirildiği için artık iki katı miktarında gemi bulundurman gerekiyor. Bu durum kafanı karıştırmış olabilir.
Ara
(19-03-2021, 22:07)Enesrar : Karakterin sadakatini para vermek arkadaş olmak dışında arttırma yolu var mı

Bu durumlarde genelde arttırmak işe yaramıyorsa düşüren sebeplere bakmak gerekli. Özellikle Lejyonların başındaki elemanlar 40 bağlılık seviyesine kadar düşmüşlerse direkt şutlayın. Aile reisleri için durum kötüye gidecekse rakip belirleyip suikast yapabilirsiniz. Yozlaşması çok yüksek karakterleri yargılamaktan çekinmeyin. Bazı adamları kazanmaktansa kurtulmak ülkeye çok daha faydalı. Benim bir oyunumda eş konsül yozlaşması sebebiyle aylık 16 altın maaş alıyordu. Farketmediğimden herif ülkeyi hortumlamış sonradan kurtulmak zor oldu.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Diğer ülkelerin asker sayılarını nereden görebilirim?
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-03-2021, 13:10)Attila the Hun : Diğer ülkelerin asker sayılarını nereden görebilirim?

Goremezsin. Diger ulkelerinin nufuslarini gorebilirsin bu da sana ancak bir tahmin verir.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-03-2021, 13:10)Attila the Hun : Diğer ülkelerin asker sayılarını nereden görebilirim?

Ne kadar ordusu olduğunu göremezsin ama İstihbarat araştırmasını yaptıktan sonra casus göndererek hazine ve insangücü değerlerini görebilirsin.
Ara
Lejyon oluştururken nasıl bir kohort kompozisyonu önerirsiniz?
IbnE9P2.gif
Ara
(20-03-2021, 15:16)Attila the Hun : Lejyon oluştururken nasıl bir kohort kompozisyonu önerirsiniz?

Genel olarak ağır piyadeler çok güçlü ama sırf öyle diye ağır piyade abanmak gerekmiyor. Oynadığın ülkenin geleneklerine göre dizmen en uygunu.
Ara
Merhaba arkadaşlar. Bu kültürlerle bütünleşmek için karar alıp(miras hakkı vs. ) onların mutluluğunu yükseltiyorum. Sonra da vali kararlarından asimile etmeyi seçiyorum. Doğru mu yapıyorum.

Şimdi fark ettiğim ki orada özgür vatandaşın üstüne çıkarma varmış. Bunu yaparsan diğer haklar gider. Fikri olan var mı ?
Ara
(22-03-2021, 00:18)Elensar : Merhaba arkadaşlar. Bu kültürlerle bütünleşmek için karar alıp(miras hakkı vs. ) onların mutluluğunu yükseltiyorum. Sonra da vali kararlarından asimile etmeyi seçiyorum. Doğru mu yapıyorum.

Şimdi fark ettiğim ki orada özgür vatandaşın üstüne çıkarma varmış. Bunu yaparsan diğer haklar gider. Fikri olan var mı ?

Kültürleri asimile etmek oyunda en temel amaç dolayısıyla asimile etmen gerekiyor. Ama erken dönemde isyanla uğraşmamak için ve milis güçlerine ihtiyacın olacağından bazı kültürleri bütünleştirmek gerekli oluyor. Bir kültürün seviyesini özgür kişiden vatandaş seviyesine çıkardığında onları bütünleştirmiş olursun. Yani özgür kişi olarak onlara verdiğin haklar gider. Vatandaşlar için yine bazı haklar verebilirsin ama unutma bütünleştirdiğin kültürler asimile edilemezler. Ama bu tamamen asimile edilemezler anlamına gelmiyor. İleri süreçte vatandaşlık haklarını alıp tekrardan asimile etmeye başlayabilirsin.
Ara
Teşekkürler dostum.
[+] 1 üye Elensar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar roma da nüfus 86 oldu ve ben onu metropole yükseltecek tuşu bir türlü bulamadım. Yok , yok işte. Kaldırıldı mı yoksa bir sıkıntı mı var ?
Ara
ui.png
@Elensar
İmleci okun olduğu yere doğru getir sola doğru farklı kademe görseller olacak. O görsellerden bir tanesi metropolis.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok teşekkür ederim. Bu arada başka milletten kölelerin mutluluğunu artıramıyoruz.

NZuththttps://imgyukle.com/i/NZutht
Ara
Kaleleri nasıl yıkabilirim?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.