İngilizce Öğrenme Programı
İngilizce telaffuzu ve kelime dağarcığını geliştirmek için faydalı site/program arıyorum var mı bildiğiniz kullandığınız bir şeyler?
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
[+] 1 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İngilizce için en iyisi mi bilmem ama ben İspanyolca için Rosetta Stone kullanıyorum.
Ara
Kelime ezberlemek için Memrise'ı önerebilirim. Gerçekten de güzel bir teknikle, fazla çaba sarfetmeden pek çok dilde epey bir kelime ezberleyebiliyorsunuz. Cep telefonu uygulaması da cabası...
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
[+] 1 üye uçan erişte nickli üyenin bu iletisini beğendi.
O uygulama ile kelimeleri ezberlemek mümkün ama cümlede kullanmak imkansız gibi. Memrise ile öğrenilen bir kelimenin anlamı ne diye sorulursa cevap veririm ama o kelimeyi kullanamam. Hem o sırada akla gelmiyor hem de doğru kelime olup olmadığından emin olamıyorsunuz.

[+] 1 üye Moses nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben kelime öğrenmenin en iyi yolunun o dilde kitap, ya da kısa hikayeler okumak olduğuna inanıyorum.
Ara
Ezberleyerek kelime öğrenmek çok zor bir olay, kelimeyi akılda kalıcı tutmak için o kelimenin yazılı/sözlü olarak kullanılması gerekir. Eğer konuşacak imkanınız yoksa @Awake in dediği olay kelimeyi daha akılda tutucu bir yoldur. Ezber yapsanız bile kullanmadığınız sürece o kelimeyi hatırlama konusunda sıkıntı yaşama ihtimaliniz yüksek.
Ara
http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/ kullanıyorum ben hatırlayamadığım ya da 10 farklı anlamı olan kelimelerde. Kalıplaşmış ifadeleri filan gösteriyor ama evet, "dil dile değmeden dil öğrenilmez."; @Duman'ın yalancısıyım.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
@uçan erişte Memrise de İspanyolca ya başladım, İngilizce üzerinden öğrenmek istiyorum ama Türkçe gösteriyor bunu nasıl düzeltebilirim?
Ara
@Lothebork
Cep telefonu uygulamasında, öğrenmek istediğin dile ait kursların listelendiği ekranda en üstte varsayılan olarak "Anadili Türkçe olanlar için X kursları" yazar. Türkçe'ye tıklayıp açılan listeden İngilizce'yi seçebilirsin.
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
[+] 1 üye uçan erişte nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.