K-Pop
Görsel

Forumdaki K-Pop ile alakalı haberler ve paylaşımlar bu konu altından yapılır.
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
Bu şarkı çok tanıdık geldi dinlediğimde, sanki bir ara bayağı popüler olmuştu

WhaW8Am.gif
Ara
Güzel ŞARKI :) ,ben daha önce hiç dinlememiştim.
Müzik 0:46 da, söz 0:56 da başlıyor.
Bana bunu anımsattı:
Ara
Kız arkadaşımın zorla erkek grupları izletmesi ve ardından kız gruplarını izlemeye başlamamızdan sonra sevmeye başladığım müzik türü. Bazı gruplar ordu gibi 10 kişilik, bu konu her zaman garibime gitmiştir. Klipleri genelde hareketli, renkli ve dans koreografileri bol oluyor. Şarkılarında Korece ile birlikte İngilizce de oluyor. İngilizce kısımlara eşlik etmeye başladım yavaştan. Bir tane de ben müzik bırakayım o zaman. BTS ft. Halsey ablamdan gelsin.

76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-12-2020, 20:35)Craetus : Kız arkadaşımın zorla erkek grupları izletmesi ve ardından kız gruplarını izlemeye başlamamızdan sonra sevmeye başladığım müzik türü. Bazı gruplar ordu gibi 10 kişilik, bu konu her zaman garibime gitmiştir. Klipleri genelde hareketli, renkli ve dans koreografileri bol oluyor. Şarkılarında Korece ile birlikte İngilizce de oluyor. İngilizce kısımlara eşlik etmeye başladım yavaştan. Bir tane de ben müzik bırakayım o zaman. BTS ft. Halsey ablamdan gelsin.

Müthiş müzik kulağım sayesinde şarkının ortalarında kız olmadıklarını anladım:)
Ara
Boybandler pek ilgimi çekmiyor benim ama en az kız grupları kadar, hatta BTS gibi fenomenler çok daha başarılılar. Bazı grupların cidden o kadar çok üyeye sahip olmasına rağmen çoğu karşıda neredeyse hepsinin yer alması cidden ilginç oluyor. Çalışma şartları çok iç açıcı olmasa da işin sonunda çıkan eser son derece başarılı. Tamamen ezbere bildiğim bir şarkı olmasa da kendimce melodiye ve nakaratlara eşlik etmeye çalışıyorum ben de. Sürekli dinlediğim 15-20 şarkı vardı ama geçtiğimiz günlerde listemi 79 şarkıya kadar çıkardım.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
League of Legends'ın K-Pop grubu olan K/DA'de ilk gördüğümde bayağı hayran kaldığım üyeler olan Soyeon ve Miyeon'dan sonra takip ettiğim bir grup. Oldukça başarılılar. Blackpink, Twice gibi en büyük gruplar kadar popüler olmasalar da oldukça başarılılar.

WhaW8Am.gif
Ara
K-Pop'u globale taşımakta öncülük yapmış PSY ve Gangnam Style şarkısını atlarsak olmaz.

WhaW8Am.gif
Ara

Buraya bir fancam lazımdı ben atayım dedim.
Ara
Nancy'i sevmemek mümkün değil. Biz de bir JENNIE bırakalım.

WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hocam K-Pop hakkında pek bişey bilmiyorum ancak hoşlandığım kişi K-Pop cu anladığım kadarıyla da bunun hızlandırılmış öğreticisi veya başlaya bilmek için önerdiğiniz bir şarkı varmı acaba
Ara
Hoşlandığınız kişiyle normal bir muhabbetiniz varsa buna ilgi duyduğunuzu ve size yardımcı olup olamayacağını sormanız daha iyi olabilir. Onun dışında konuda paylaşılmış mevcut grupların şarkılarını dinleyerek az çok kulak aşinalığına sahip olabilirsiniz. K-Pop üzerine daha derin araştırmalar yapmak için Google üzerinden aratmanız daha iyi olacaktır bu konu daha çok müzik paylaşımı ve yorum üzerinden gidiyor ama yine de söyleyebileceğim birkaç şey var.

K-Pop diğer müzik türleri gibi kendi içinde bir tür. Normal bildiğimiz pop unsurlarının yanında rap unsurları da bulunduruyor. Şarkıların ana dili Korece olsa da içinde genelde İngilizce unsurlarla karşılaşmak da mümkün. K-Pop genel olarak şirketler ve bu şirketlerin grupları üzerinden gidiyor. Günümüzdeki en popüler gruplar BTS, Blackpink, Twice olarak sıralanabilir. Korece bir şarkı duyduysanız o şarkı muhtemelen bir gruba, o grup ise bir şirkete aittir. Sistem tamamen "meslek" olarak işliyor. "İdol" olarak yetiştirilen sanatçılar çok genç yaştan eğitim almaya başlıyorlar ve şarkı söyleme, söz yazma, koreografi oluşturma, dans etme gibi pek çok dalda yetkinler. En büyük tavsiyem kulağınıza hoş gelen birkaç grubu dinlemeniz ve bunlar üzerinden devam etmenizdir. Youtube üzerinden birkaç müzik dinledikten sonra benzer şekilde önerilerde bulunacaktır ama en başta da dediğim gibi detaylı bir bilgilendirme için internette arama yapmanız daha faydalı olabilir, açıkçası kendim müziği beğendiğim için dinliyorum o kadar detaylarıyla bildiğimi söyleyemem.
WhaW8Am.gif
Ara
Çok ilgimi çeken bir müzik tarzı olmasa da kendilerine has bir tarzları var.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Youtube önerilenlerinden keşfettiğim grup ve şarkı, aşırı hoşuma gitti.

WhaW8Am.gif
Ara
(G)I-DLE'ın tüm şarkıları aşırı hoşuma gidiyor, birkaç tane bırakıyorum.

WhaW8Am.gif
Ara
İlk şarkı genel olarak oldukça başarılı, ikinci şarkının ise ortasındaki geçiş bayağı iyi.

WhaW8Am.gif
Ara
Bu performans çok iyiydi.

WhaW8Am.gif
Ara
Normalde erkek gruplarını pek dinlemiyorum ama bu k-pop için oldschool sayılacak grubun şarkısı oldukça hoşuma gitti.

WhaW8Am.gif
Ara
Şarkının Dua Lipa olmayan versiyonunu çok daha fazla beğeniyorum. Genel olarak K-Pop'dan çok normal bir pop şarkısına benzediği için daha genel bir kitleye hitap edebilir.

WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.