Kandırıldım
Fiyat olması gerekenin %75 civarında altında ve bunu mantıklı hale getirecek hiçbir ibare yok, atıyorum adam çok acil paraya ihtiyacım var o yüzden bu fiyata satıyorum dese niyetinin bu fiyata satmak olduğu anlaşılabilir ve adamı önerisiyle bağlı tutabilirsin ama mevcut durumda bu mümkün değil. Paran geri verildiği sürece sana giren çıkan bir şey yok mağdur da değilsin tam tersine karşındaki adamı mağdur etmeye çalışıyorsun, üstüne bu ahlaksızlığını çarşaf çarşaf her yerde yayınlıyorsun.
[+] 6 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Forumda hırsız istemiyoruz.
[+] 2 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ahlaksızlık ne alaka anlamadım
giphy.gif
Ara
Ahlaksızlığı yapan karşı taraf hem ahlaksız hemde kanun dışı.
Ara
Karşınızdaki insana hakaret etme hakkını kim veriyor size ben anlamıyorum arkadaş.Sanal ortam diye giydiren giydirene.
Kanunda adamın bu laptopu o fiyattan satın alma hakkı var mı yok mu bununla ilgilenin.Forum,siz insanları yaptıklarıyla yargılayın diye değil insanlara eğer etmek isterseniz bildiklerinizle yardım edin diye var. Size ne milletin ahlak anlayışından ?
Bana göre eğer kanunda o paraya bu laptopu alma hakkı varsa gayette gidip çatır çatır almalı. Çalışan hatası falan Hepsiburada nın sorunu.
[+] 3 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başlığı görünce "ne istediler de vermedik!" diyesim geldi.

İyi forumlar.
jB380j.jpg
Ara
Ürünün ederi büyük ihtimal vergisiz halinde 1700 dolar, yanlışlıkla 1700 lira olarak girmişler, olabilir, her insan hata yapabilir. Kanunda dijital ortamda etiket neyse o fiyattan satma zorunluluğu şeklinde bir durum varsa yapmanız gereken Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmak, E-Devlet üzerinden kolayca başvurabilirsiniz. Buradan ya da herhangi başka bir sosyal mecradan yardım beklemeyin, insanlar bırakın 7000 lirayı, 2000 liralık laptop alırken türlü borçlar altına giriyorlar, sıkıntı yaşıyorlar. Sizin bir yanlışlık nedeniyle haksız bir fiyattan ürünü sosyal medya baskısıyla almanıza kimse yardım etmek istemez, neden istesinler? Toplum yararına bir iş yapmıyorsunuz, kendi yararınıza uğraşıyorsunuz.
[+] 2 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hukuki altyapısına baktım, borçlar kanununda eski halinde icap, yeni halinde öneri olarak geçiyor. Hepsiburada fiyat yazdığında icap etmiş oldu, yani öneri sundu. Arkadaş da o fiyattan alım işlemini gerçekleştirmiş, bu da kabul anlamına gelir. Sonuç olarak sözleşme sağlıklı bir şekilde oluşmuş. Kanuna göre hakkını alacağı kanaatine vardım.

Ayrıca genel olarak kapitalist sistemin üretim sürecinin (uzak doğu ülkelerinde insan haklarına uymayan seviyede çalışma koşulları), bu tip ölücü ve şovmenlerden daha ahlaksız olduğunu düşünüyorum.
[+] 1 üye Kierkegaard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@"Ibn Khaldun" Hazır bakmışken öneriyi geçersiz yapan durumlara da baksaydın keşke, öneren bu durumda miktarda esaslı hataya düşmüş olduğundan önerisiyle bağlı değil.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-11-2017, 14:01)TurkJedi : @"Ibn Khaldun" Hazır bakmışken öneriyi geçersiz yapan durumlara da baksaydın keşke, öneren bu durumda miktarda esaslı hataya düşmüş olduğundan önerisiyle bağlı değil.

Doğru o kısmı unutmuşum.

Miktar hatasının esaslı hata sayılabilmesi için, düşünülen miktar ile sözleşmede belirlenen miktar arasındaki farkın iş yaşamındaki dürüstlük kuralları uyarınca önemli olması gerekir.
Ara
Ah be arkadaşlar ahlaksızlık bilemem ne den bahsediyorsunuz. Büyük şirketlerin Haksızken bile haklı duruma düşmek için milyarlarca parayı avukatlar verip ceşitli sözleşmelerle halkı mağdur etmesi bu durumuda hediye çekleriyle giderildiğinilmiş gibi kahraman edilmesi sizin gönlünüz hoş ediyor sanırım. Aynısını hepsi burada malı temin ederken yurt dışı bir firmasıyla yaşasaydı sorun nasıl sonuçlanırdı siz düşünün. ? Ya da amerikada bu durum yaşansaydı hukuk ne karar verirdi. Siz direk çakalıık yapıyorsun bilmem ne . Siteye giren herkes ürünün fiyatını piyasa değeriyle ortantılayıp almak zorundalığından bahsediyorsunuz. Bunu benim bilmem gerektiğini paranı aldın işte sus tahmin etmelimişim üzerine konuşuyosunuz. Hepsi buradanın çalışanlarının sigortaları her ay düzenli yatıryor mu hangi şartlarda çalışıyorlar onlarıda araştiriyim isterseniz ? Ben sizin fikrinizi merak etmiştim kii çok sağolun toplumumuzun ne seviyede ne düşünce yapıda olduğunu başka kendimden olmak üzere sizdende öğrendim.. teşekkürler..

(23-11-2017, 00:38)Sübaşı : Karşınızdaki insana hakaret etme hakkını kim veriyor size ben anlamıyorum arkadaş.Sanal ortam diye giydiren giydirene.
Kanunda adamın bu laptopu o fiyattan satın alma hakkı var mı  yok mu bununla ilgilenin.Forum,siz insanları yaptıklarıyla yargılayın diye değil insanlara eğer etmek isterseniz bildiklerinizle yardım edin diye var. Size ne milletin ahlak anlayışından ?
Bana göre eğer kanunda o paraya bu laptopu alma hakkı varsa gayette gidip çatır çatır almalı. Çalışan hatası falan Hepsiburada nın sorunu.

Senin gibi insanların varlığını bilmek güzel kardeşim..

(23-11-2017, 02:31)Awake : Ürünün ederi büyük ihtimal vergisiz halinde 1700 dolar, yanlışlıkla 1700 lira olarak girmişler, olabilir, her insan hata yapabilir. Kanunda dijital ortamda etiket neyse o fiyattan satma zorunluluğu şeklinde bir durum varsa yapmanız gereken Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmak, E-Devlet üzerinden kolayca başvurabilirsiniz. Buradan ya da herhangi başka bir sosyal mecradan yardım beklemeyin, insanlar bırakın 7000 lirayı, 2000 liralık laptop alırken türlü borçlar altına giriyorlar, sıkıntı yaşıyorlar. Sizin bir yanlışlık nedeniyle haksız bir fiyattan ürünü sosyal medya baskısıyla almanıza kimse yardım etmek istemez, neden istesinler? Toplum yararına bir iş yapmıyorsunuz, kendi yararınıza uğraşıyorsunuz.

Emsal sayılması toplumu ilgilendirmeyen bir olaysa, Bir mağduriyet durumunda benzer hakları araştırmamanız en büyük temennim...

(22-11-2017, 21:39)TurkJedi : Fiyat olması gerekenin %75 civarında altında ve bunu mantıklı hale getirecek hiçbir ibare yok, atıyorum adam çok acil paraya ihtiyacım var o yüzden bu fiyata satıyorum dese niyetinin bu fiyata satmak olduğu anlaşılabilir ve adamı önerisiyle bağlı tutabilirsin ama mevcut durumda bu mümkün değil. Paran geri verildiği sürece sana giren çıkan bir şey yok mağdur da değilsin tam tersine karşındaki adamı mağdur etmeye çalışıyorsun, üstüne bu ahlaksızlığını çarşaf çarşaf her yerde yayınlıyorsun.

Ahlaksızlıklığı senin kurallarına göre işliyorsam. Kendini ahlak durumu da bize bir sor istersen. Senin hakkında tek yorum yapmayan bizlere. Kraldan çok kralcı zihniyetle biyere gelemediğimiz çok açık. O siteye hergün fiyatının değerni bilmek zorunda olan insanlar ziyaret etmiyor. Bu durumda adamlar istediği ürünü kendi menfaatlari üzerine değişiklik yapıp iptal edebilir demek oluyor buda. Üstelik hepsi burada bunda öncülüğü çekiyor ise diğer mağazaların yapacaklarını siz düşünün. Teşekkürler Ahlaklı İnsan.

(22-11-2017, 23:09)Semavi7 : Ahlaksızlığı yapan karşı taraf hem ahlaksız hemde kanun dışı.

Haksız olduğunu düşündükleri tarafa Ahlaksız bile demeyi kendine hak bilen insanlardan, Gerçek hak bahsetmek hayalperestlik sanırım kardeş. Çünkü kendi ahlak anlayışı karşı tarafın ahlakıyla direk bağlantılı. Çok teşekkürler.

(22-11-2017, 18:30)Probang : THH'ye başvurursan birkaç gün/ay içerisinde Laptop eline aldığın fiyattan ulaşır. Sonuç alamazsın, postalanırsın vs. diyenler kanunları bilmiyorlar.
Yalnız yaptığın düpedüz hırsızlık. Kanundaki boşluktan yararlanıyorsun, utanmadan mağdur edebiyatı yapıyorsun. O laptopun farkını + HB'nin THH'den yiyeceği cezayı hatayı yapan personel yiyeyecek.

Benim yaptığım işte yaptığın ufak hatayı canınla ödüyorsun sen neyi anlatıyorsun ? Hırsızlıkmış Fikri düşüncelerini karşı tarafa zedelemeden söylersen sevinirim. 
Televizyonda telefon yerine hıyar gönderenleri gördü bu ülke buna zemin hazırlayan zihniyet sana çok uzak değildir. Yakınlarında ara.
Ara
Merhabalar ilk önce şunu söyleneliyim ki bir ürünü almadan önce ilk olarak fiyet araştırması yapmanız yararınıza olur. Konuya gelecek olursak. Aldığınız pc özelliklerine bakıldığında asla o fiyata alınamaz. Buradan da görüleceği üzere satıcı bariz bir hataya düşmüştür. Bu durumda Borçlar kanununda yanılma hükümleri uygulanır. ( Borçlar kanunu M:30 vd, m:31/4) Karşı taraf aldığı parayı size iade ettiği sürece kanundan doğan bir hakkını kullanmış olmaktadır.
Ara
Öncelikle karşı tarafın haksızlıklar yapması -Hepsiburada veya diğer büyük firmalar- senin haklı olduğunu göstermez. Bir mağduriyet durumunda emsal kararlardan yararlanılabilir elbette ama burada sen mağdur değilsin ve karşı tarafı mağdur etmeye çalışıyorsun. Paranın geç iade edilmesi durumu haricinde bir mağduriyetin yok. -böyle bir durum varsa- Herkes her ürünün piyasa değerini bilmek zorunda değil de sen bilgisayar alırken hiç araştırmadın mı bilgisayar piyasasını ve bilgisayar özelliklerini? Mevcut dolar kuruyla, vergiyle o bilgisayarı o fiyata alamazsın. Tahminim sen bu bilgisayarı bu fiyattan gördün ve -hata olduğunu bilerek- belki bu fiyata zorlayıp alabilirim diye düşünüp siparişi verdin. Alamayacağını anladığında konuşmaları videoya alıp insanların desteğini almaya çalıştın. Hiçbir firmayı savunmuyorum ve bir mağduriyet durumda mağdur olan müşterinin tarafında olurum ama buradan böyle bir şey çıkmıyor.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
[+] 1 üye strateggy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
T E Ş E K K Ü R L E N D İ N İ Z

edit:Nice başlık
Bir Japon Atasözü der ki:
Davranışlarınızı yönetin yoksa onlar sizi yönetir.
Ara
Karşı tarafın seni bu şekilde kandırmaktan nasıl bir kazancı var ki ahlaksız olan o olsun? Benim ahlakımın da olayla ilgisi yok bu arada, ad hominem'in allahını yapıyorsun.
Ara
(23-11-2017, 20:55)TurkJedi : Karşı tarafın seni bu şekilde kandırmaktan nasıl bir kazancı var ki ahlaksız olan o olsun? Benim ahlakımın da olayla ilgisi yok bu arada, ad hominem'in allahını yapıyorsun.

Ahlaksız arayışına girmen çok ilginç. Seni ahlak yargıcı yapıyorum. Yaşasın ahlak anlayışı. Kararların kararlarımızdır...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.