Kartların önemi
Ben mi noob'um anlamadım ama kartların değerinin ne kadar önemi var. Rare kartlar bile çok daha iyi normal kartlardan, oyun pay to win. Strateji kısmından çok iyi desteler kazanıyor gibime geldi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Ara
Sanıyorumki oyuna yeni başlamışsın. Sana tavsiyem bir miktar sabretmen. kısa süre sonra önemli kartları elde etmeye başlayacaksın.
Kartlar nadirliklerini göre çoğu zaman daha iyi özelliklere sahip olabilirler ancak bu her zaman böyle değildir. Bazı common hatta basic kartları her zaman kullanmaya devam edeceksin.
Oyun p2w mi bana göre değil ama bir gerçek var ki para ödemediğin zaman her zaman kartların eksik kalmaya devam edecek. Ancak bu oyun dengesini kanımca pek etkilemiyor.
Ara
Bi kere hiç bir kartını dusta dönüştürmemeni öneririm eğer daha önce bunu yaptıysan da bundan sonra yapmazsın, zararın neresinden dönersen kar.

Zaman ile tüm kartları topluyorsun sana tavsiyem eğer yeni başladıysan arenaya girmemen bol bol klasik kart paketi açman temel kartları tamamlaman. Ranked fazla oynama bence ilk başlarda çok moralin bozulur.Başka sorun var ise sorabilirsin yardımcı olurum.
Ara
Desteler arasında güç farkı var, bu destelerde oyun kazandırıp kaybettirebilecek kartlar olduğu gibi bu destelerin genel sinerjisi de bu gücü etkileyen unsurlardan. Sadece bu değil, aynı mana değerindeki aynı yapıdaki kartlar arasında da güç farkı olabiliyor, örneğin: 
200px-Frostwolf_Grunt%28663%29.png?versi...8ec8be07a2200px-Pompous_Thespian%2842034%29.png?ve...90204a88b4

İkisi de 2 mana, ikisi de taunt, ikisinin de tribali yok (Elemental vs değil), ikisi de neutral kart ancak biri 2/2 iken diğeri 3/2. 

Burada anlaşılması gereken husus bir kartın 'neye göre' Rare, Epic, Legendary olduğu. Örneğin aşağıdaki kartları karşılaştıralım:
200px-Hired_Gun%2849671%29.png?version=d...409e94adb4200px-Stonehill_Defender%2855529%29.png?...49c03b497b200px-Cyclopian_Horror%2835225%29.png?ve...9db49b5fa5200px-The_Curator%2842022%29.png?version...6d6205cb9d

Yukarıdaki kartların hepsi taunt, hepsi neutral. Bazı istisnalar olmakla birlikte bir kartı Rare, Epic veya Legendary yapan şeyler kartların güç seviyesinden ziyade bu kartların sahip olduğu komplike özelliklerdir. Common kartta sadece Taunt özelliği yazıyor ancak Rare karta bakıyoruz, bu kart senin bir başka Taunt minionu discover etmeni sağlıyor. Epic kart ise masaya konduğunda düşman minion sayısı kadar can kazanıyor. Legendary kart ise en spesifiği, destenden beast dragon ve murloc çekmeni sağlıyor. Dolayısıyla evet kartlar arasında güç farkı da var oyunda şunu göremezsin atıyorum 5 mana common kart 5/5, rare kart 6/6, epic kart 7/7, legendary kart 8/8 olur diye bir olay yok, kartların sahip oldukları farklı dereceler komplike olup olmamalarıyla alakalı çoğu zaman.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(20-07-2017, 23:47)human : Ben mi noob'um anlamadım ama kartların değerinin ne kadar önemi var. Rare kartlar bile çok daha iyi normal kartlardan, oyun pay to win. Strateji kısmından çok iyi desteler kazanıyor gibime geldi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Oyun p2w değil pay to time. Sadece oyundaki kartları, oyuna para yatırmayan oyunculardan daha zor elde edersin. Ama eninde sonunda eşit seviyeye gelirsin. 1k dustlık desteler 10klık dustları maffediyor. Oyunu 2013'ten beri aralıksız oynuyorum en fazla 100 tl yatırmışımdır ve oyundaki tüm kartlara sahibim.
featured-edwinvancleef.jpg
Ara
dust dediğiniz ne? Bi de bana manaları düzgün dağılmış olacak sadece legendary'den oluşan bir deste verin mesela. Beni yenmeniz ne kadar mümkün olur?

100 lira da az değil :D

200px-Stonehill_Defender%2855529%29.png?...49c03b497b200px-Silverback_Patriarch%28611%29.png?...d7b101c1f9

Şimdi oyundan düzgün bi zevk alana kadar sürüncem mi oyunda.
Ara
Bir desteye bir karrtan en fazla 2 tane koyabileceğini farketmişsindir. ( legendary ise 1) Eğer aynı karttan 2 den fazla varsa sende o kartı koleksiyon kısmından dust ( toz) haline çevirebilirsin. yeterli dust elde edildiğinde istediğin kartın dust miktarını ödeyerek o kartı oluşturabilirsin. Bu değer common 40 rare 100 epic 400 legendary 1600 şeklinde. Bir kartı dust haline dönüştürdüğünde bu miktarların 4 te 1 i oranında dust elde edersin. Şimdiden söyleyeyim bir kartı dust etmek için 2 den fazla sahip olman gerekmez ama böyle bir durumda dust edilmesi tavsiye edilmez. sonra pişman olma ihtimalin yüksek. Daha hangi kart iyi tam olarak ayırt edemeyebirsin. Ayrıca şimdi pek önemi olmayan bir kart sonradan değerlenebilir.

Ayrıca sadece legend bir desteyle gelirsen karşımıza muhtemelen yenilirsin oyun içi dengede öyle bir deste ile başarı şansı oldukça düşük.
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sadece Legendary kartlardan oluşan bir deste içerisinde 'oyunu kazanmanı sağlayabilecek' çok sayıda kart içerir ancak bir destenin taşıması gereken sinerjiyi taşımaz. Kartlar birbiriyle uyumlu değildir ve bu çok önemli bir faktör.
Anladım. Düzdün kartlar lazım destede, ilk bu lazım sonra fark eden strateji heralde.
Ara
İstediğin kadar para harcasan da bazı kartları elde edemeyebilirsin. Şans işi orası. Birbiriyle etkileşimli kartlarla güzel desteler yaparsan kazanırsın. Genelde hızlıca saldıranlar yani aggro desteler kazanıyor. Ama güçlü büyülerin ile saha kontrolünü kapacak kartların varsa o zaman aggro yu da yenersin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.