Kulüp: Strategyturk Film Kulübü
zLe1afK.png
Strategyturk Film Kulübü

Kulüp Amaçları
Film Kulübünün amacı hem güncel hem de kült haline gelmiş eski filmler, diziler vb. görsel içeriğe yönelik konular hazırlamak ve etkinlikler düzenlemektir.

VjpkKvq.png

Kulüp Etkinlikleri
Film Kulübü olarak "Film Gecesi" başta olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenleyecek, tartışma konuları hazırlayacağız.

VjpkKvq.png

Kulübe Katılım
Film Kulübüne katılmak için Kulüp Üyelikleri arayüzünden Film Kulübüne katılım başvurusu göndermelisiniz.
Filmlere ilgi duyan herkes Film Kulübüne katılabilir, kulüp üyelerinden kulüp aktivitelerine katılım sergilemesi beklenir.
Film Kulübünün 31 üyesi bulunmaktadır.

VjpkKvq.png

uAYOOfx.png

Her Cuma akşam saat 21.00'da Film Gecesi adı altında forum üyelerinin katılımıyla toplu bir şekilde film izleme etkinliği düzenliyoruz.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mellon
[+] 3 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hain iki yuzlu elflerin diliyle gireceksem almayayim. "Elflere kimse guvenemez" (bknz Gimli, Elrond divani)

Hem hangi akli evvel cuce moria girisinin sifresini elfce yapmis ki.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mellon
Ara
(15-02-2018, 11:18)yafeshan : Hain iki yuzlu elflerin diliyle gireceksem almayayim. "Elflere kimse guvenemez" (bknz Gimli, Elrond divani)

Hem hangi akli evvel cuce moria girisinin sifresini elfce yapmis ki.
İlk Çağ'dan kalma bir dağ.
Durin'in konağı diye de geçer.
Dağın derinliklerine indiklerinde "Mithril" madenini buluyorlar. Daha da indiklerinde Balrog'u uyandırıyorlar. Bu olayda Moria cücelerinin sonu oluyor malesef.
[+] 1 üye BatuHqn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Batuhan kulliyati biliyoruz. Sorun birbirini hic sevmeyen elf ve cuce halklari. Cuceler kesinlikle elflere guvenmez. Elfler de onlari hakir görür. Moria cucelere ait bi yer ve girisinin elfce olmasi biraz abzurd oluyo bana gore. Zira maden vb seylerle ugrasan elfler noldor elfleri. Bir nevi cucelerle en az sorunu onlanlar. Ama mellon. Kelimesi sindarin elfcesi, noldor lehcesi degil. Sindar elfleriyle cucelerin kan davasi var taa silmaril zamanindan beri.
Ara
Mellon, hem Sindarin lehçesinde hem de Noldorin lehçesinde dost demek. Moria ile Noldorin Elfleri arasında da çok sıkı bir bağ var, hem ticari hem siyasi. Elfler 3. Durin'e güç yüzüğü de veriyorlar. Hatta Moria'nın meşhur Batı kapısını da birlikte yapıyorlar. Böylece kapının üstündeki yazı mantığa oturuyor.
[+] 3 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir etkinlik önermek istiyorum. Film ve kitap serisindeki farklılıkları yazabiliriz. Peter Jackson'ın mahvettiği yerler olduğu gibi bence güzellik kattığı yerler de var. Tabi bu konu altında degil de bir başlık açılabilir.
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Not aldım. Biraz bi millet toplaşsın. Kaynaşalım. Her şeyi yaparız evelallah.
Sic Parvis Magna
Ara
Açıkçası ben koyu bir orta dünya hayranı bir insanım hep o atmosferi kafamda canlandırırım hatta keşke orta dünya efsanesinde yaşasaydık elfler, orklar diğer ırklar çok efsane olurdu ama.
Katılmak isterim.
Ara
Kalbim buruk şekilde herkese merhaba diyorum.
Çok katılımda bulunabilir miyim bilmiyorum.
giphy.gif
[+] 2 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılmak isterim
Ara
Katılıyorum.
Ara
Elfler Eregion’u kurunca cüceler ve elfler ticaretlerini Durin’in Kapıları üzerinden yaptılar. Kapıyı kullanacak olanlar elfler olduğu için kapıda Elfçe sözcükler bulunur. Ayriyeten kapının yapıldığı dönemde Narvi ve Celebrimbor’un sıkı dost olduklarından bahsedilir.
[+] 3 üye onaz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Orta Dünya Evreni

Tartışmalarımız ve paylaşacağımız şeyler bu konuda bulunacak. Belirli başlıklara da Kulüp konusunun ilk mesajında link verilecek. Bu haftaki tartışmamız için buyurun.
Sic Parvis Magna
Ara
GandalfınTorunu'nu da ekleyin.
Ara
@GandalfınTorunu Gelmek ister misin?
Sic Parvis Magna
Ara
(19-02-2018, 20:03)altnkurt : @GandalfınTorunu Gelmek ister misin?

Kendisi zaten yazmış gelmek isterim diye ondan şey ettim zaten...
Ara
Türkiye ve dünyada LOTR bitiyor. Bu gün ölü bir LOTR forumu buldum :(
TWT nin Tarihi adamlar da aynı ülke gibi kuruluş yükseliş ve çöküş dönemi yaşıyor ve bence şu an çöküş döneminde.
Onlar bittikten sonra Türkiye için LOTR diye bişey kalmayacak. Tolkien birşeyler yapmalı kendisine bırakılan miras yok oluyor.
giphy.gif
Ara
Foruma girme fırsatı bulamamıştım. Kesinlikle katılıyorum.
Bu arada hobbit adını tam hatırlamıyorum sanırsam fredoydu o yüzüğü takıyorya sonradan aynı smegol gibi bir canavara mı dönüşüyor yoksa yüzüğün lanetinden kurtuluyor mu?
Birde bu elfler neden göç ediyor gemilerle nerelere gidiyor ve neden fredo onlarla birlikte gidiyor.?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.