Kurtadam I: Başlangıç
......
Ara
--------------
Ara
1.Sky avcı ya da kurtadam
2.Pasha kurtadam
3.Reoberg okültist
İlk ikisi kesin doğru yorum sonuncusu ise açık olmakla beraber belki göremediğim bir ayrıntı vardır.(Demek istediğim ifadelerin doğruluğu değil,ifadelerin yorumunun doğruluğu)

Şimdi buradan yola çıkarak çıkarım yapmaya çalışalım
Öncelikle ifadeler çok keskin olmuş.Bütün roller önemli ifadelerdeki.

Sky 1/6 ihtimal avcı,1/6 ihtimal kurtadam.4/6 ihtimal hiçbirisi.(İfade yanlışsa okültist olma olasılığı 1/10.)(Kötü olma olasılığı 4/15)
Pasha 2/6 ihtimal kurtadam,4/6 ihtimal değil.(Kurtadam değilse okültist olma olasılığı 1/10 ya da 1/9)(Kötü olma ihtimali 13/30 veya 10/27.Yani 1/3ten az.)
Reoberg 2/6 ihtimal okültist,4/6 ihtimal değil.(Okültist değilse kurt olma ihtimali 2/11 ya da 3/11)(Kötü olma ihtimali 17/33 ya da 20/33.Basitçe %50den biraz fazla)

Oyunda tahminen 3 kurtadam var.Ama 2 de olabilir.1 tane de okultist var.
Rastgele seçilen birinin kurt olma olasılığı 1/4 ya da 1/6,okültist olma olasılığı 1/12.Yani kötü olma olasılığı 1/3 ya da 1/4.

Bu bilgiler ışığında Reoberg'in linç edilmesi bize en yüksek şansı sağlıyor.Çıkma olasılığı hala düşük.Ama en azından bize bilgi sağlayacaktır.Ve rastgele bir linçten daha fazla şans sağlıyor.Reoberg eğer iyiysen özür dilerim.

Ayrıca bundan dolayı Reoberg'e oy atacaklar Reobergin kötü olma ihtimali %50den fazla olduğu halde İyi olma ihtimalinin hiç de az olmadığını unutmasınlar.Ve kararı kendiniz verin.
Ara
Roeberg iyi bile olsa öldürülmeli. Çünkü çok şeyi göstermiş olacak.
Ara
Kaç gün bir tur?
(16-12-2015, 22:57)Duman : Kaç gün bir tur?

2 gün, Cuma 23.59.59'da bitiyor.
Ara
Linç: Roeberg
Ara
Linç: Pasha
D99lQz.jpg
Ara
Linç:Reoberg
Ara
Linc: Roeberg
[+] 1 üye Kamran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Herkes anormal davranırdı bazen ama kan, kanı ilk döken iyi olabilirmiydi iyi ne zaman öldürmeden önce 1 kez daha düşünmedi iyi ne zaman ölümle sonuçlanmaması için elinden geleni yapmazdı. Yeryüzünü aydınlatmak için geçemiyorsa karanlığı yer yüzündeki iyi kapatmıyormu geçiş yollarını korumuyormu kötülerden yer yüzünü neydi acaba gerçek kim bulabilecek gerçeği kader gösterecek yüzünü gerçek bulunacak yakında.

Linç: Pasha
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
1- Sky ilk kan dökendi...    Burda ise vampir veya kurtadam olduğuyla ilgili şüpheler var

2- Bir ışık indi gökten, ama sisi delip geçemedi ve aydınlatamadı ortalığı. Aydınlatsa belki belli olacaktı Pasha'nın kanlı, kirlenmiş ruhu. Kurtadam veya okültist olduğum iddia edilmekte, vampirde olabilir.

3- Reoberg anormal davranışlar içerisindeydi, yüzünde kırmızı maske vardı ve dans edip duruyordu...   Ökültist. açık ve net.

İlk olarak Reoberg üzerinden gitmemiz taraftarıyım ben. elimizde 3 ifade var sadece birisi doğru. Reoberg bize bir çok şeyi açık edecek eğer doğruysa ökütlstiten kurtulacağız, eğer doğru değilse ihtimaller yarıya inmiş olacak ve kötülerden birini bulmaya bir adım dahada yaklaşacağız.

LİNÇ:Reoberg
Ara
LİNÇ: Reoberg
Ara
Kötüyü götürmek varken %50 ihtimalle güvenmek mi doğru olandır yoksa doğru olan mıdır gerçeği görmek.
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Linç : Reoberg
Önceki oyunlardan beni tanıyanlar bilirler, çok detaylı analiz yapma gibi bi' huyum var, buyrun olayları sizlerle beraber inceleyelim.

1- Sky ilk kan dökendi...

2- Bir ışık indi gökten, ama sisi delip geçemedi ve aydınlatamadı ortalığı. Aydınlatsa belki belli olacaktı Pasha'nın kanlı, kirlenmiş ruhu.

3- Reoberg anormal davranışlar içerisindeydi, yüzünde kırmızı maske vardı ve dans edip duruyordu...

1- Sky ilk kan dökendi...

İlk kan dökmek kesinlikle Kurtadam göstergesidir. Eğer doğru ise Sky, Kurtadam diyebiliriz.

(18-12-2015, 19:36)Sky : LİNÇ: Reoberg

Direk hiçbir yorum yapmadan "Reoberg"i linç etmiş. Eğer Reoberg iyi ise Sky üzerinde yoğunlaşmamız gerekir.

2- Bir ışık indi gökten, ama sisi delip geçemedi ve aydınlatamadı ortalığı. Aydınlatsa belki belli olacaktı Pasha'nın kanlı, kirlenmiş ruhu.

Kirlenmiş ruh lanetlenme simgesidir, ökültist tarafından lanetlenmiş birisi olabilir, teknik olarak böyle birisi olamayacağından Kurtadam olduğunu söyleyebiliriz eğer doğruysa. Ökültistlerin ökültistler tarafından lanetlenmesi saçma olur çünkü.

(18-12-2015, 19:12)Pasha : 1- Sky ilk kan dökendi...    Burda ise vampir veya kurtadam olduğuyla ilgili şüpheler var

2- Bir ışık indi gökten, ama sisi delip geçemedi ve aydınlatamadı ortalığı. Aydınlatsa belki belli olacaktı Pasha'nın kanlı, kirlenmiş ruhu. Kurtadam veya okültist olduğum iddia edilmekte, vampirde olabilir.

3- Reoberg anormal davranışlar içerisindeydi, yüzünde kırmızı maske vardı ve dans edip duruyordu...   Ökültist. açık ve net.

İlk olarak Reoberg üzerinden gitmemiz taraftarıyım ben. elimizde 3 ifade var sadece birisi doğru. Reoberg bize bir çok şeyi açık edecek eğer doğruysa ökütlstiten kurtulacağız, eğer doğru değilse ihtimaller yarıya inmiş olacak ve kötülerden birini bulmaya bir adım dahada yaklaşacağız.

LİNÇ:Reoberg

Burada kendisine "iddia ediliyorum" diyerek tam bir suçlu psikolojisinde, kendi ifadesini unutturmak için ufacık bir kısımda incelemiş ve Reoberg'e çok fazla yüklenmiş.

3- Reoberg anormal davranışlar içerisindeydi, yüzünde kırmızı maske vardı ve dans edip duruyordu...

Diğer oyunlarda ifadeler üzerinden ilerleyince ne gibi felaketler olacağını gördük (bknz: Efsane köylü gomekurt). Benim içinde şüpheli ve ökültist olma olasılığı var eğer doğruysa. İçimden bi' ses Reoberg'e bi' komplo olduğu yönünde, ama ilk tur birisinin kurban gitmesi gerekiyor ve sanırım bu kurbanda Reoberg oldu.

LİNÇ : REOBERG

Eğer REOBERG kötü rollü değilse :

Reoberg'e oy atanları incelememiz gerekli tabii ki :

KaymakPürüzü
barkardes
Kamran
Pasha
Sky
Duman
(ben)

Listede dikkat çeken kişi Pasha, şöyle bi' önerim var, ökültist yardımcı olamaz ama kahin hangi arkadaşsa Pasha'nın rolünü açığa çıkarabilir mi, eğer Reoberg linç edilirse (büyük ihtimal) Pasha'nın rolünü bilirsek Sky'ın rolünüde bilme olasılığımız olacak. Çünkü Pasha'nın kötü olma olasılığı bana göre fazla.
Ara
Tur sona erdi. Dün eve geç geldiğimden dolayı turu bitiremedim. Birazdan yeni bölümü yazacağım.

village.jpg
Bölüm 1: Katliam Zamanı !

Köylü Reoberg, linç edildi. Önce kazığı soktular. Kazık karnına girdi ve onu linç kazığına mıhladı. Ardından köylüler orak, sopa, çekiç, keser ve buldukları diğer şeylerle ona vurmaya başladılar. Tam beş dakika boyunca acı çeken Reoberg sonunda can verdi. Birçok uzuvu parçalara ayrıldı. Onun köylü olduğunu ancak en ufak bir dönüşme belirtisi göstermemesinden anladılar. İki cesedi de gömmeye çalıştılar ama cesetler oyunun bir kuralı olarak orada kalmıştı. Çünkü bunu görmeleri gerekiyordu köylülerin, bu onların cezasıydı. Ve cesetler hep orada kalacaktı...

Avcı, gümüş kurşunlarını hazırladı. Viskisiyle beraber purosunu da masasının başına koydu. Tüfeğini aldı eline, başladı içmeye... Evine girmeye ilk cesaret eden kişi İblis Pasha'ydı. Avcının hazırladığı tuzağa takılan Pasha, avcının ani atışıyla kafasından vuruldu. Lanet çözüldü ve ilk iblis kanı döküldü...
Avcı, şan ve zaferiyle viskisini bitirdi. Evine gelen Okültist Kızılderili viskisini içen Avcıyı gördü. Avcı tüfeğiyle son gümüş kurşununu Okültist Kızılderili'yi öldürmek için harcadı.

Köylüler avcının bu efsane performansıyla anonim avcının adına şiirler yazdı...

Özet:

Köylü Reoberg, linç edildi.
İblis Pasha, avcının kendisini korumasıyla öldürüldü.
Okültist Kızılderili, avcının kendisini korumasıyla öldürüldü.
Bölüme ek olarak sessiz kalmama kuralını bozdukları için Ragnvaldr,Balder ve emirhankyy öldü. 3'ününde rolü Köylü/Sivildi.

2. tur başlamıştır. Pazartesi günü sona erecek.
Ara
Böylece ;

1- Sky ilk kan dökendi... X

3- Reoberg anormal davranışlar içerisindeydi, yüzünde kırmızı maske vardı ve dans edip duruyordu... X

Olduğunu anlıyoruz. Sky büyük ihtimalle köylü. Avcı kimse iyi oynamış tebrikler bu arada.

Reoberg'e oy atanlar :

KaymakPürüzü
barkardes
Kamran
Pasha
Sky
Duman
(ben)

Kaymakpürüzü
barkardes
Kamran
Duman

Arasından ben ;

(16-12-2015, 21:24)Kamran : Pasha Kahin belki okultist Roebreg okultist Sky kurtadam oldugu sonuc olarak cikartilabilir. Benim sahsi fikrim Roebreg gercekten okultist oldugu.Skyin katil olmasi pek mumkun gorunmedi cunku sadece  ilk kan dokendi soyluyor pek inandirici degil.Pashanin da kahin olabilir diye okustist demiyorum.

Şeklindeki ifadesi ile Pasha'yı muhteşem bi' şekilde savunan Kamran'a yoğunlaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Diğerleri sadece 1-2 cümle yazıp linç atmışlar.
Ara
Bölüme ek olarak sessiz kalmama kuralını bozdukları için Ragnvaldr,Balder ve emirhankyy öldü.
Ara
Kurtadam rolümü bildiğine göre açıklamada sakınca görmüyorum.Avcı benim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.