Kurtadam I: Başlangıç
Hayır benim.
Ve evet sonraki kurdumız belli oldu. Şimdi birdahaki turda ölme ihtimalime karşılık analizimi paylaşayım.

Öncelikle Xeploper kesinlikle iyi rollü.Reoberg'e oy vermesine rağmen Pasha'yı suçluyor.
Sky'ın iyi rollü olduğu ifadelerle kanıtlanmış durumda.Fazla söze gerek yok.
Kaymak eskisine göre fazla sessiz ama baştan söylemişti çok vakit ayıramayacağım diye.Hakkında bildiğimiz bir şey varsa o da Kaymağa güven olmadığı :D .Sessizliği beklenen bir şeydi zaten yani hakkında düşüncelerim nötr.
Kamran'ın mesajı bana da şüpheli geldi ama önceden de ifadeleri yanlış şekilde okuyup linç atanlar vardı.Kötü olma ihtimali hayli yüksek ama iyi çıkarsa da şaşırmam.
Duman ise kurt olduğunu son iletisiyle ispatladı.Amacı beni linç ettirip kendileri de birisini öldürerek kurt sayısını iyilere eşitleyerek oyunu kazanmak.
Kısaca bana göre kurt olma ihtimali sıralaması
Duman-Kamran-Kaymak-Sky=Xeploper

Ayrıca kahine bir tavsiyem var.Eğer bu tur ben ölürsem kendini korusun çünkü kurtlar bir ihtimal kahine saldırırsa ve öldüremezse hala kazanma şansımız oluyor.Eğer Duman linç edilirse de Kamranı taraması çok daha iyi olur.

Linç: Duman
Ara
Şuana kadar yazılan çizilenlerden barkardes'in avcı olduğunu iddia eden tek şey yine barkardes'in kendi sözleri. Bu gerçeği kenara koyduktan sonra bir önceki turda da Köylü Reoberg'in linç edilmesiyle ilgili insanları yönlendiren kişinin yine barkardes'in kendisi olduğunu hatırlamakta fayda var.

Avcı benim, bir önceki tur 2 hakkımı da kullanarak kendimi korudum.  Barkardes beni kurtadam olarak göstererek kurtadamların öldürme gücünü avcı dışında iyi rollü olduğundan şüphelendikleri başka bir kişiye kullanmaya çalışıyor. Yani "avcıyı linç etsinler, biz de diğer şüphelendiğimiz kişiyi götürelim" diye düşünüyor.

Eğer beni linç ettiremezlerse muhtemelen beni öldürmeyip kurtadam gibi göstermeye çalışacaklar çünkü 2 gücümü de ilk turda harcadığım için köylüden bir farkım yok. Yani bir şey yapamıyorum. 

Linç : barkardes
Öncelikle benim yönlendirdiğimi söylemesine cevap vereyim.Ben tamamiyle istatistiklerden gittim.Eğer sonucu kendi lehime dönüştürdüğümü düşünen varsa gitsin kendi hesaplasın.İşlem hatası olabilir ama sonucu çok etkileyecek bir hata olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca Reoberg'e oy atmayı mantıklı bulduğum mesajın sonunu buraya alıntılayım.
Alıntı:Ayrıca bundan dolayı Reoberg'e oy atacaklar Reobergin kötü olma ihtimali %50den fazla olduğu halde İyi olma ihtimalinin hiç de az olmadığını unutmasınlar.Ve kararı kendiniz verin.

Peki neden bunu yazdım?Demek istediğim şuydu:Reoberg'in kötü olma ihtimali yüksek ama iyi çıkma olasılığı da gayet fazla.Siz gidip de benim analizimin üstünden oy kullanmayın.((Gizli mesaj:Kullanırsanız da suçunu bana yıkmayın.Benim mantığımı kabul ederek siz de en az benim kadar suçlusunuz.Sonra da bunu bana karşı kullanacak kişilere de inanmayın.)).Ayrıca bana bunu diyen kişi her nedense benim oy attığım kişiye oy atmış.
Ve evet fikri ben ortaya attım.Bunu saklamamın bir anlamı yok,saklamaya gerek de yok.Ben sadece ortaya bir fikir attım ve o şartlarda mantıksız değildi.Hem ifadelere açıklık getiriyordu,hem de kötü olma ihtimali en fazla olan kişiydi.Öylesine yapılacak bir linçten ya da diğer ifadelerden gidilecek bir linçten çok daha iyiydi.
Ara
Önceki mesajdaki analizlerime dayanarak Kamran'a linç oyunu veriyorum.

Linç: Kamran
Ara
Xenluper sana bi soru diyorsunki pashayi savunuyorum ama yazilana bakarsaniz ya kahin yada okultist demisdim yani korudugumu soylemek abes olur Orada bana sucsuz gozuken Sky ve Pashaydi bende ona oy atmadim o kadar ama sana gelince sende benimle ayni gerekceleri gostererek roebergi linc ettin yani pashayi savunan tek ben degilmisim o zaman.
Ara
(20-12-2015, 00:31)Kamran : Xenluper sana bi soru diyorsunki pashayi savunuyorum ama yazilana bakarsaniz ya kahin yada okultist demisdim yani korudugumu soylemek abes olur Orada bana sucsuz gozuken Sky ve Pashaydi bende ona oy atmadim o kadar ama sana gelince sende benimle ayni gerekceleri gostererek roebergi linc ettin yani pashayi savunan tek ben degilmisim o zaman.

Senin sorunun hiçbir şekilde Pasha olaya katilmamisken ilk yorumda direk reoberg i kotulemen ve Pasha yi savunman.

Belki iyi rollu birisin fakat içimdeki ses kötü olduğun yönünde.
Ara
Kotu rollu oldugumu dusune bilirsiniz bu normal cunku her kesin bir fikri var. Benim fikrime gelirsek berkardes kurtadam yada okultist neden diye sorarsaniz yukardaki bir mesajinda diyorki sky avci yada kahin sonra kendi diyorki avci benim kac avci var bilmem ama eger bende kotu olsam hemen avci benim derim bense diyorum ki ben bir sivilim.
Linc : berkardes
Ara
Barkardes veya Duman'dan birisi kesinlikle yalan söylüyor. Bu durumda kesinlikle bunlardan birini oylamalıyız. Kamran benim için de şüpheli fakat arkadaşın fazla iyi niyetli biri olabileceği de aklıma gelmiyor değil. Ben barkardes'e güveniyorum. Hem barkardes'in Duman'a attığı oydan sonra Duman'ın bardardes'i oylaması ve Kamran'ı Xepluper oylamış olmasına rağmen Kamran'ın barkardes'i oylaması sanki Duman ve Kamran'ın senkronize hareket ettiğini gösteriyor. Duman'ın ayrıca kendini avcı ilan ederek kendisine linç atmadan evvel biraz daha düşündürmeye çalıştığını görüyorum. Bence kaybedecek bir şey yok. Avcı artık özel güçlerine sahip değil. Dolayısıyla Avcı-Kurtadam kumarı değil de Köylü-Kurtadam kumarına giriyormuşuz gibi düşünün. Bu kumara girmeye kesinlikle değer.

Linç: Duman
Ara
Ben bana linç atıldıktan sonra kendimi avcı ilan etmedim. Normalde kendimi açığa çıkartmayacaktım ama baktım barkardes diğer insanları daha kolay yanlış hedefe yönlendirmek için bir de benim olduğum avcılığı üstlenince oradan onun kötü olduğunu anlayıp diğer kişilerin barkardes'i takip etmemesi için 'hayır benim' yazdım. Oradan da barkardes kendisine tehdit olarak gerçek avcıyı görünce beni linç etti.
Berkardese oy vermemi soyle aciklayayim. Xenluper beni oylamisa ben buna birsey diyemem ama ben suclu gordugume oy veririm. Simdi gercekten bakalim avci dumanda olabilir berkardesde yada ikiside olmayabilir kendilerini savunmak icin 'avci' kiligindan istifade edebilirler. Berkardese linc atmamin sebebi oyunda cok supheli gorunmesiydi. Surekli Duman kurtadam Kamran kurtadam soyluyor. Bende bu durumda her kesin yapacagini yapip Berkardese oy verdim. Kendimi savundum.
Ara
Öncelikle geçen turdaki analizimde neden kendim avcı olduğumu hesaba katmadım?Basit aslında.İlk tur avcı olduğunu belli etmek için çok erken.Eğer analizde ben avcıyım yani o avcı olamaz deseydim avcı olduğum anlaşılırdı.

@Kamran
Benim sağa sola suç attığım yok.Duman "Hayır ben avcıyım" diyerek beni lince götürmeye çalışınca her şey belli olmuştu zaten benim açımdan.Senle ilgili de şüpheli olduğumu belirttim.Kurtadam "olabilir"demek "Aha bu kurtadam linç edin bunu" ile aynı şey değil.Normalde şüpheler belli bir noktaya kadar biriktirilir ve yararlı olacağı düşünüldüğü anda açıklanır.Ben niye şimdi açıkladım?Çünkü bu tur ölebilirim.Öldüğüm zaman düşüncelerim paylaşılmazsa benle beraber yok olur.Oyuna öldükten sonra karışmayı engelleyen bir kural var sonuçta.
Edit :Sky'ı unutmuşum düşüncelerimi yazarken.Kızılderiliyi de fazladan yazmışım.Önceki mesajı editledim.Sky'ın iyi rollü olduğu ifadelerle kanıtlanmış durumda zaten.
@KaymakPürüzü
Öncelikle bana inandığın için teşekkürler.Neyse sadece küçük bir hatayı düzelteyim.Şimdi yapılacak oylama bir Köylü-Kurtadam kumarı değil,oyun-kurtadam kumarı.Bu tur yanlış kişi linç edilirse Kurtadamların da bir kişi öldürmesiyle 2 iyi 2 kurt kalıyor.Bu da kurtadam zaferi demek.
Ara
Soylemeye soz yok son oyla kurtadamlarmi yoksa sivillermi kazanacak belli olacak

Bi soru sorucam sky bana oy verirse ne olacak.
Ara
O zaman muhtar karar verecek kimin öleceğine.Muhtarın hem oy kayırma,hem de simültane durumda kimin öleceğine karar verme gücü var.
Ara
O degilde bir insanda ismimi doğru yazsın :P
Ara
Xonluluper ozur dilerim valla zor bir adin var ;)
Ara
Kendi analizlerime göre

LİNÇ: Barkardes
Ara
Evet kimse oyundan vazgeçmezse ya da muhtar bana verilen bir oyu kayırmazsa öleceğim.Oy veren herkesi tekrar düşünmeye davet ediyorum.Herkesin vazgeçme hakkı duruyor.

Kahin kim bilmiyorum ama ona bir tavsiyem olacak.Bu tur ben ölürsem mutlaka kendini koru.Kurtlar birisine saldırınca ve ben de linç yoluyla ölünce oyun otomatik bitecek.Kurtlar bir ihtimal kahine saldırırsa ve bu yüzden öldüremezlerse Dumanı linç ederek oyunu kazanma şansınız oluyor.Eğer dersen ki ben linç gücümü feda etmiyorum:Kamran'ın taranması gerektiğini düşünüyorum.Olur da bir şansla ölmezsem Kamranın rolü bilinmeli.Ben ölünce Duman'ın rolünü zaten öğreneceksiniz.

Sky ve Xepluper kesin iyi,Duman kesin kurt.Kamran ya da Kaymaktan biri de kurt.Kaymağın bu tur kritik olmasına rağmen Duman'a oy vermesi Kamranın kurt olma ihtimalini arttırıyor.

Neyse benim diyeceklerim bu kadar.
Ara
Bu tür öleceğimi dusundugumden son düşüncelerimi yazıyorum.

Bana göre kurtlar :

Pasha
Kamran
Duman

Hepsi aynı doğrultuda oynuyor, hepsi aynı kararları veriyor. Duman'in avcı olduğunu düşünmüyorum, eğer benim yerime birisi Avcı olduğunu iddia etseydi daha fazla inandirmaya çalışırdım, fakat Duman'da gördüğüm sadece yalan söyleyen bir insan, ifadelerinde müthiş bir rahatlik var ve bu yalan söyleme belirtisidir.

Tabii ki bunlar doğru olmayabilir fakat mantık doğrultusunda düşündüğümde bunları buldum.

Ayrıca oyumu bu düşünceler ışığında Duman'a ceviriyorum.

Vazgeç : Duman

Ayrıca herkez oy kullandı turu erken bitirebiliriz.
Ara
00.00'da yazarım bölümü.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.