Listenin İlk Üç Oyunu
Bu başlıkta sizden objektif ve sübjektif oyun listeleri yapmanızı isteyeceğim.
  • her iki listeye de en fazla 3 oyun yazabilirsiniz.
  • objektif listedeki oyunları sevmek zorunda değilsiniz.
      olabildiğince tarafsız düşünerek size göre en başarılı oyunları yazacaksınız.
  • sübjektif listedeki oyunların başarılı olup olmaması önemli değil.
      tek kıstas sizin oyunu ne kadar sevdiğiniz.
  • objektif ve sübjektif liste birbirinden farklı olmak zorunda değil.
  • listelerdeki oyunları oynamış olmalısınız.
  • elektronik bir cihazda oynanabilen her türlü oyunu listeye alabilirsiniz
  • opsiyonel olarak listenizdeki oyunla ilgili kısa bir açıklama yazabilirsiniz.
Kendi listemi yazarak başlıyorum.

Objektif

1-Age of Empires 2 Definitive Edition: 
 eski oyuna can vermişler adeta.

2-Doom (2016):
 her oyunda olmasını istediğim optimizasyon.

3-Wargame Red Dragon:
 bundan daha başarılı modern savaş araçlarının olduğu oyun yok sanırım.

Sübjektif

1-Cossacks 2:
 düzgün bir update gelirse bir gün tekrar oynayabilmeyi umuyorum.

2-Warhammer 40k Dawn of War 3:
 warhammer ile alakam yok ama bu oyundaki aksiyona bayıldım.
  herkesin bu oyuna gömmüş olması üzücü.

3-Stronghold HD:
 bu oyunu oynamak terapi gibi, keşke skirmish modu olsa
[+] 2 üye Bambukavak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Objektif

1-Hades:
Gerçekten her anlamda devrimsel ve buram buram kalite kokan bir oyun.

2-Diablo 2:
Mükemmel müzikler, mükemmel oynanış, mükemmel çevre, şahane hikaye, binlerce saat oynayabileceğiniz tekrar oynanabilirlik. Diablo 2 gerçekten dönemine ve tarihe damgasını vurmuş bir oyun. 

3- Company of Heroes 2
Aslında 1. oyundan ahım şahım güzel ya da farklı değildir, grafikleri de çok değişmemiştir ancak singleplayer ve multiplayera getirdiği yenilikler ve düzenlemelerle neredeyse 10 yaşında olmasına rağmen hala kendini oynatır.

Sübjektif

1-World of Warcraft Burning Crusade (2007):
MMORPG'lerin şahı olan WoW'un en güzel en eğlenceli dönemidir. Classic geldiğinde mutlaka tekrar oynayacağım.

2-Caesar III:
Kronik sıkıntılarına rağmen kendi alanında daha iyisi gelmedi. Her gelen oyunun mutlaka birşeyleri eksikti. 4. oyun rezaletinden sonra kimse bir daha yeni oyununu yapmaya bile cesaret edemedi herhalde.

3-Rise of Nations:
Tarihte yapılmış en iyi oyun, taş atan askerlerden hayalet uçağa kadar giden yolda aldığım hazzı size kelimelerle anlatamam. Empire Earth'e kesinlikle saygsızılık yapmak değil amacım. Remastered değil keşke yenisi çıksa dediğim oyunlardandır.

Yaşımızı belli ettiğimiz bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız, hatamız varsa affola. Şahane konu olmuş hocam bu arada, eline sağlık.
[+] 2 üye GespensterPanzer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
objektif
Bioschok 2 Remastered güzel bir oyundu remastered halinde ise orijinal yundaki tüm hataları ve bugları temizlemişler bu hali başarılı olmuştur ayrıca cloud save, başarımlar ve koleksyon kartları eklenmiştir.

Deadpool (artık steamda satılmıyor)
Zamanında çıkmış eğlenceli saatler geçirtebilen çerezlik bir oyun zamanında aldıysanız tekrar tekrar sıkılmadan oynayabilirsiniz.Bu oyununda en büyük eksiği sadece auto save olması bu büyük bir eksiklik.ve check point aralıkları baya uzun ve meşakatli
Batman Arkham City
Gelmiş geçmiş en efsane oyundur bence hataları vardır belki ama oynarken gözüme hiç batmadı

Subjektif

Borderlands 2
Geçtekten ayıla bayıla oynadığım oyun tek kusuru eğer son çıkan ek paketi sonradan alırsanız tğm görevleri baştan yapmak zorundasıınız

Tomb Raider 2013
başında keyifli saatler geçirdiğim bir oyundu challenglar dışında her şeyi yapması zevkli

Duke Of Alpha Centuary

Kendisi süper zevkli bir oyun tek sorunu oyun içeriği olarak satılan fiyatın absürt olması oyun 75 tl size tavsiyem bu oyunu ya indirimde alın yada rozet işlerken olurda bu oyunun %-90 indirim kuponu elinize geçtiğiinde oyunun fiyatı 7 küsür tl oluyor ancak o zaman almanızı tavsiye ederim

Saydığım tüm oyunlar deadpool hariç koleksiyon kartları olan oyunlardır rozet kasma derdiniz varsa bu oyunların kartlarını temin etmekte herkese bol şans diliyorum.
Ara
Objektif
  1. League of Legends: Bunca yıldır zirveden düşmeyen oyun için söyleyenecek fazla söz yok. Her ne kadar sevmesem de, subjektif sıralamamda ilk 100'e bile giremese de burada ilk sırada olmayı hak ediyor.
  2. Minecraft: Bu sefer sevdiğim bir oyun. Microsoft'a rağmen kalitesini bozmadı. Birçok açıdan oyun sektörünü etkileyen önemli bir isim.
  3. Starcraft 2: Bir strateji oyunu koymasam (moba hariç) olmazdı. Tüm strateji oyunlarını gözden geçirince benim gözümde burada olmayı hak eden oyun bu oldu.

Subjektif
  1. Unreal Tournament 1999: Bana arena shooter türünü sevdiren oyun, aynı zamanda uzun zamandır favorim. Büyük konuşmak istemem ama onu geçebilecek bir oyun olduğunu sanmıyorum.
  2. Risk of Rain 2: UT 1999'ı geçmeye en yakın oyun oldu. Ama olmadı. Çok basit görünen ama oyunu oynadıkça "bu neymiş baba" dedirten bir yapısı var.
  3. Worms 4: Mayhem: Mayhem, Worms serisinin en parlak oyunu değil ama çocukluğumda önemli bir yere sahip. Ultimate Mayhem ile bu anıları taze tutmaya devam ediyorum diyebilirim.
tTRiYax.png
[+] 2 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Objektif
  1. Minecraft: reddga da listesine koyduğu için tekrar yazmak istemedim ama hakikaten de Minecraft kadar büyük bir etki bırakan oyun az bulunur.
  2. Super Mario Brothers: Oyun sektörünü 1983 oyun krizinden kurtarmakta büyük payı bulunan, 40. yaşını kutlamak üzere olan bir serinin temelini atan oyun. Fazla söze gerek yok.
  3. Dune II: Gerçek zamanlı strateji türünü tanımlayan oyun olduğu için koydum.

Subjektif
  1. Mario Kart Wii: Çıktığından beri oynadığım ve muhtemelen oynamaya devam edeceğim çok sevdiğim bir oyundur. En çok satan Mario Kart oyunu olmasından ötürü bir objektivitesi de yok değil.
  2. Age of Empires: Serinin ilerideki oyunları ondan fersah fersah gelişmiş olsa da oynadığım ilk strateji oyunu olduğundan ve bana bir oyunun nasıl bağımlılık yapabildiğini ilk defa deneyim ettirdiğinden burada olmayı hak ediyor.
  3. Empire: Total War: Yanlış hatırlamıyorsam uzun süre Age of Empires serisiyle vakit geçirdikten sonra "Bunun daha ayrıntılısı yok mu?" arayışımın sonucunda ulaştığım bir oyundu. Kâh Fransa'nın Ermenistan karşılığında Kuzey Amerika'dan koloni teklif etmesi kâh kızılderililerin Kırım'ı ele geçirmesi gibi tuhaflıkları olsa da, eğlenceli saatler geçirmemi ve Total War serisini keşfetmemi sağladığı için benim için ayrı bir önem arz eder.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.