Sohbet: MTGA - Genel Sohbet: Guild Salonu

Kart oyunlarının en köklülerinden biri olan Magic The Gathering, bilgisayar ve muhtemelen ileride konsollara da çıkacak yeni bir oyun duyurdu. Oyunun adı ise Magic: The Gathering Arena. Oyun önceki MTG oyunlarındaki hatalarından ders çıkararak daha hızlı ve kullanıcı dostu bir oyunu olmayı planlarken, genelde pahalı bir uğraş olan bu oyunu dijital ortama bedava ve casual oyuncular ile competitive oyuncuları tek bir çatı altında toplayacak bir şekilde hazırlıyor. MTGO'ya göre daha iyi bir görsel ve ses öğelerini barındıracak olmasının yanında, Magic Duels'e göre içerik yönünde daha zengin olacak. 

Şuan kapalı betaya başvurular alınmakta. Betaya katılım başvuru linki
Ara
Image1_Boros.jpg

MTG Arena bir kaç hafta önce kapalı betadan çıkıp açık betaya geçiş yaptı. Oyunun indirme linki burada İndirme Linki

Ayrıca yakında arkadaş ekleme ve arkadaşlarınıza meydan okuma şansı tanınacak. Oynayan olursa arada birlikte oynayabiliriz. Yenilere de yardımcı olabilirim.
Ara
Artık arkadaşlarınıza meydan okumak mümkün.

Benle oynamak isteyen olursa nickim SatanistKesenKedi#79927
Ara

Ravnica Allegiance Çıktı

Yeni Setten bir kartın savaş alanına giriş animasyonu. 

https://thumbs.gfycat.com/KeyCandidBurro-mobile.mp4 

Ayrıca ''PlayAllegiance'' adlı kodu Redeem ederseniz 3 adet Ravnica Allegiance Booster Pack elde edebilirsiniz.
Ara
Oyuncu sayısı ne durumda acaba?
Bilgi yok lakin MTGO'yu ateşe atıp, Arena'yı E- Sport'a yöneltip, yaklaşık 10 milyon dolarlık turnuva havuzu oluşturduklarına göre oyuncu sayısı şimdilik Hasbro'yu mutlu ediyor gibi görünüyor.
Ara
Mtg arenayı uzun zamandır merak ediyordum ve sonunda üşengeçliğimi yenip oyunu indirebildim. Tutorial kısmını az önce bitirdim. Oyun oldukça hoşuma gitti, beraber oynamak isteyenler beni ekleyebilirler. 

Nick: reddga#56801
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
War of the Spark'ı preorder edenler 25 Nisan'da eklentiye erken erişim yapabilecek.

tTRiYax.png
Ara
Yeni gelecek eklenti War of the Spark kartlarından Massacre Girl ile Hearthstone'dan Lord Godfrey'in benzerliği dikkat çekici. Üstelik ikisi de 4/4 statlarında.

en_YmBkpsTYbo.pnglord-godfrey-hd-300x429.png
tTRiYax.png
Ara
War of the Spark setinden 3 adet booster paketi alabilmek için kod var. Shop'da redeem code'a aşağıdaki yazıyı girmeniz yeterli.

PlayWarSpark
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu ay Twitch Prime'a abone olanlara Boros Legion Destesi veriliyor. Twitch Prime'ın ücretsiz deneme sürümünü kullanarak desteye sahip olabilirsiniz.

Detaylar: https://magic.wizards.com/en/promotions
tTRiYax.png
Ara
Son yayınlanan geliştirici güncellemesi videosunda yeni eklenecek event serisi Chronicles'dan bahsediliyor. Bu eventlerde War of the Spark'ın hikayesi anlatılacak. 5 haftalık bir süreçte her hafta farklı bir format aktif olacak. İlk event olan Ravnica at War'ın başlangıç tarihi 23 Mayıs. 

tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Bugün gelen güncelleme ile ilk event Ravnica at War - Momir çıkış yaptı. 

Yeni güncellemeden kaynaklı çıkan bir bugdan dolayı Türkçe windows kullananlar "Asset Error Detected" hatası alabiliyor ve sonunda oyun çöküyor. Bu hatayı almamak için geçici olarak windows dilini İngilizce'ye çevirebilirsiniz.
tTRiYax.png
Ara
Görsel

Hikayenin ikinci bölümü No Escape çıkış yapmış. Pauper formatıyla oynanıyor. Henüz deste yapacak kadar kartım olmadığından oynayamadım o biraz üzdü.

tTRiYax.png
Ara
Görsel

Hikayenin üçüncü bölümü Storm the Citadel çıktı. Singleton formatıyla oynanıyor.

tTRiYax.png
Ara
Görsel

Hikayenin dördüncü bölümü Commence the Endgame çıktı. Counters formatıyla oynanıyor.

tTRiYax.png
Ara
Görsel

Hikayenin son bölümü olan Gideon's Sacrifice çıktı. Ravnica formatıyla oynanıyor.

tTRiYax.png
Ara
merhaba arkadaşlar. bu twitch prime ile alınan boros deck hala alınabiliyor mu? bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Ara
Maalesef artık alınamıyor. 26 Haziran'da kod alımları bitmiş.
tTRiYax.png
Ara
oyuna yeni başladım. discord üzerinden sohbet edip hem öğretip hem anlatacak arkadaşlar mesaj atabilirler. hearthstone'daki gibi add friend vs var tag ı da yazabilirim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.