Medieval 2 - CD-KEY ve Kingdoms Sorununun Çözümü
#1
header.jpg?t=1482257642               header.jpg?t=1452784126 

  
  Medieval 2 Total War oyununu kutulu olarak almış kişilere 15 haneli bir CD-KEY gelir.Fakat oyunu CD den yüklemek isteyen kişilerden yükleme paneli 16 haneli bir key istiyor.Birçok kişide bunu son haneyi sallayarak çözüyor.Fakat bu şekilde oyun orjinal olmuyor.Ayrıca Steam kütüphanesine eklenmiyor.
 Bu sorunun çözümü şu şekilde ;

1- 15 haneli CD-KEY aslında Steam için üretilmiş bir kod.Yani oyunun yükleme panelinde sizden CD Key istendiğinde ne sallarsanız sallayın yinede yükleyebilirsiniz oyunu.Ama orjinal olmaz.
2- Steam de oyun ekle tuşuna basıp 15 haneli kodu giriyoruz.Ve oyun steam kütüphanemize ekleniyor.
3- Oyunun Kingdoms olmayan kısmını ne yazıkki internetten yüklemek durumundayız.Oyunu yükle diyerek yaklaşık 6 GB olan oyunu internetten yüklüyoruz.Ve oyun orjinal olarak steam kütüphanemizde yüklü oluyor.

Bu aşamaya kadar yalnızca vanilla oyunu yükledik.Kingdoms eklenti paketi için ise ;

4- Oyunun 1. CD sini takıyoruz.Setup açıldığında CD-KEY kısmına 16 haneli bir kod sallayıp devam ediyoruz.
5- Setup bizden oyunu nereye yükleyeceğimizi sorduğunda steam/steamapps/common/Medieval II Total War dizinini seçiyoruz.
6- Oyunu zaten yüklemiş olduğumuz için setup kısa bir yükleme yapıp bizden içinde Kingdoms eklenti paketini bulunduran 2. CD yi takmamızı isteyecek.Dediğini yapıp 2. CD yi takıyoruz.
7- Tüm Kingdoms Campaign leri tek tek yüklenecek.Ve bu sayede oyunu Steam üzerinden orjinal olarak Kingdoms eklenti paketi ile birlikte oynamaya başlayacağız  :up:
[+] 6 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Geçen bir arkadaşım soruyordu teşekkürler :)
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Cevapla
#3
Gayet faydalı. Eline sağlık.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.