Medieval 2 - Hotseatler için General Rehberi
Arkadaşlar merhaba. Hotseatlerde generaller nasıl geliştirilir? ,  hangi özellikler nasıl kazandırılır?   bunları içeren detaylı rehber ile karşınızdayım.

Hotseatlerde savaşlar çoğunluk olarak otomatik sonuçlandırılır. Bu savaşlarda en önemli unsurlardan birisi general özellikleridir. 
Generallerin önemini bu rehberi okudugunzuda ve hotseatlerde uygulamaya başladığınızda çok daha iyi kavrayacaksınız.

Şimdi  Adım adım Nasıl iyi bir General elde edilir geliştirilir ve kazanılan özelliklerin önemi nedir bunlardan bahsedelim.

ilk olarak Command: Bir general commandı ne kadar yüksek olursa savaşı kazanma ihtimaliniz o kadar artar. az askerle bile çok daha güzel sonuçlar alabilirsiniz.

General kartında Commanddaki yıldızın üzerine  imleci getirdiğinizde size commandın ne kadar önemli olduğunu gösteren yazları görebilirsiniz. Basitçe tercüme etmek gerekirse aşağıdaki gibidir;

1 Yıldız: Askerlerine Ne yapmaları gerektiğini söylerken genç köylü kızlar bile bu adama gülerler.  :joy: ( Burdan anlıyoruz ki bu general oldukça kötüdür )
2 Yıldız: Doğuştan takip edicidir, Liderlik hakkında en ufak bir yetisi yoktur. ( 1. kadar olmasa da yine kötü bir general olduğunu anlayabiliriz. )
3 Yıldız: Komuta etmenin ne demek olduğunu biraz anlayabilir, ama yinede ne emir vereceğini bilemez ( eh biraz umut var hani )
4 Yıldız: Neredeyse Taktiksel bir deha, ama lider olabilmek için biraz yeteneklerini geliştirmesi gerekli.  ( Tamam doğru yoldayız  :up: )
5 Yıldız: Kaliteli bir ordu verilirse ve  Doğru şartlar altında ise  herhangi bir orduyu rahatlıkla Yönetebilir.
6 Yıldız: Ordu Başındayken oldukça sakin ve kendinden emindir ve Zafer için oldukça kararlıdır !!
7 Yıldız: O her ne kadar bir insan da olsa, onun  enerjisi bütün bir orduları cesaretlendirmeye fazlasıyla yeterlidir.
8 Yıldız: Onun liderlik kabiliyeti Savaş alanındaki birçok askeri yeteneklerinin üzerinde Kullanabilir.
9 Yıldız: Çok cesur ve kendinden emin bir Generaldir, Bir Çeteyle bile bir imparatorluğu Fethedebilir!!!
10 Yıldız: Bu adamın iradesi her zaman çok güçlüdür ve saygı duyulur. Gerçek bir savaş üstadıdır. 

Kısaca Yıldız farkını açıklamaya çalıştım. Görmüş olduğunuz üzere 1 yıldızlı komutan ile 10 yıldızlı arasında dağlar kadar fark var. 
Sırtınızı böyle güçlü komutanlara rahatlıkla yaslayabilirsiniz. Sizleri  mahcup etmeyecektir.

Şimdi ise gelelim zurnanın zırt dediği yere; Her zaman full commad generaliniz olmayacaktır. işte burada ise Savaşlarda kazanılan özellikler tecrübe devreye giriyor.
Kazanacağımız bonuslarla commandımızı yükseltebiliriz. Bahsedeceğim traitler 1. seviye yada 2. seviyedir. Geliştirmek sizin eliizde.

Eveeet. şimdi sıra geldi General çıkartmaya..

Şimdilik bu benden kadar. eklemek istediğim daha bir çok şey olacak. özellikle haraket menzili ve general geliştirme konularında. daha vaktimin bol olduğu bir zaman rehber güncellenecektir.
[+] 6 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline sağlık. Bundan sonraki tüm hotseatlerde açıp bakacağımız bir rehber olacak. :ok:
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Muazzam bir rehber. Yeni başlayanlar için adeta nur nimet. Kıymetini bilin. Burda tecrübe kokuyor.
[+] 2 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu oyunu steamden mi oynuyoruz?
Ara
Evet @kartuna.
Ara
Güzel ve yararlı bir rehber eline sağlık @Raijin
[+] 1 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-04-2017, 22:03)kartuna : Bu oyunu steamden mi oynuyoruz?

Peki ben steamin kayıt dosyalarını bulamıyorum. Çünkü oyunun önce oynayıp sonra kaydedip burdan diğer oyunculara atmak gerekiyor anladığım kadarıyla. Ben de o kaydın atılacağı dosyayı bulamadım. Hatta steamden oynayınca zaten oyunun kendi dosyası olmuyor diye biliyorum.

(10-04-2017, 22:44)Merco : Evet @kartuna.

Pardon sana yazacaktım kendime yazmışım. :D
Ara
@kartuna

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War\saves

şu yönergeyi takip edersen kayıt dosyalarını bulabilirsin. Eğer Program Files (x86) diye bir klasör yoksa sadece Program files klasöründen aynı şekilde devam et.
Ara
Tamamdır. Şimdi bu oyunu oynayıp buradaki kayıtlı dosyayı oynarken buraya mı atacağız?
Ara
Hotseat düzenlendiğinde katılmak istediğini ve ülkeni belirtirsin, turun geldiğinde forumdan diğer oyuncunun senin nickini yanına yazıp attığı o saveyi indirip save klasörüne atıp oyununu oynarsın, turu bitirdiğinde diğer oyuncunun ülkesinin ekranı gelince kayıt edip oyundan çıkıp kayıt dosyasını internete yükleyip linkini buraya atarsın ve bu şekilde hotseat devam eder @kartuna. Seni aramızda görmek isteriz :up:
G0kMNN.png
Ara
Sağolasın. Ne zaman başlar ilk hotseat?
Ara
1 ay kadar önce yeni bir hs açtık anlayacağın az bir farkla kaçırdın ama çok sık bir şekilde yeni hs ler açılıyor bittikçe açılır ya da bu 1 ay önceki başlayan hsde zannedersem 3. Turdayız pek bir bilgim yok ama sonradan katılmaya izin verirler mi admin @Merco
Ara
Feudal Wars hotseati başlayalı epey oldu ama yakın zamanda bitecek gibi gözükmüyor. Şu anlık bir hotseat yok malesef, yenisi kurulduğunda bekleriz.
G0kMNN.png
Ara
Takipte kal dostum :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.