MMO: World of Tanks
World of Tanks Türkçe Bilgi ve Ekran Görüntüleri
world-of-tanks-logo.jpg

Bu konu altında World of Tanks ilgili mesajlar bulunur.
Ara
P2W kralı seçilse açık ara önde olur. 3 sene önce oynuyordum normal mermi vurmaz, premium vurur, normal hesapla xp çok az kazanırsınız, premium ile çok çok çok çok rahat kazanırsınız. Çok büyük adaletsizlik var.

Parayi veren düdüğü çalar kısaca.
Ara
(13-12-2015, 16:57)Xepluper : P2W kralı seçilse açık ara önde olur. 3 sene önce oynuyordum normal mermi vurmaz, premium vurur, normal hesapla xp çok az kazanırsınız, premium ile çok çok çok çok rahat kazanırsınız. Çok büyük adaletsizlik var.

Parayi veren düdüğü çalar kısaca.

Alakası yok. Premium mermiyi oyun parasıyla da alabiliyorsun, altınla alan maldır zaten. Normal hesap-premium hesabı hemen hemen tüm F2P oyunlarda var. İyi oynarsan her türlü xpni,paranı alıyorsun ama. Ki oyun içi mücadele tamamen oyuncunun yeteneklerine bağlı. Kaç oyuncu tanıdım rengi mavi-mor olup premium hesabı olmayan.

Hâlâ arada sırada giriyorum oyuna. War Thunder'dan daha çok sarıyor bence oyun.
Ara
0mW79R.jpg

World of Tanks oynayan arkadaşlar nicklerini, sahip olduğu tankları ve oyun hakkındaki düşüncülerini bu konu altından paylaşabilirler. Zaman zaman yeni yama notlarını da paylaşacağım bu konu altından. Eğer yeterli sayı varsa ekip savaşları bile yapabiliriz.

Yabgu Khan : SparTacuS_TURK
76561198032000419.png
Ara
Oyun konusuysa kütüphanede, klan konusuysa sohbette olması lazım.
Sohbete taşınırsa sevinirim o zaman.
76561198032000419.png
[+] 1 üye Yabgu Khan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Aslinda guzel oyun. 2.Dunya Savasi tanklarini seven icin bicilmis kaptan. Maalesef p2w oldugu dogru ama para vermeden de oldukca zevk almaniz mumkun. Su aralar oynayan varsa beraber takilabiliriz bende tekrar yukledim.
Ara
Şahsen war thunderin tank savaşları bundan daha eğlenceli.
War thunderi bi deneyin.
Ara
Uzun bir süre sonra oyunla ilgili yeni neler var bakayım dedim ve sonuç hüsran.

tTRiYax.png
Ara
Warthunder varken bu oyun bişeye benzemiyor.
Ara
Bu replay'i görünce eskiden T-50-2 ile oynadığım oyunlar aklıma geldi. Şimdi ise buradaki ERB 105 gibi tekerlekli "tanklar" aynı şeyleri yapıyor. Paleti olmayan ve 90 km ile giden bir araca tank demek ne kadar doğru tartışılır. Yine de izlemesi zevkli bir replay olmuş.

tTRiYax.png
Ara
T-50-2 deyince anılarım canlandı. O zaman güzel oyundu. 12 canı kalmış Kv-4 e ram yapmıştım. Sonuç o yaşamış ben yok olmuştum :)
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
T-50-2 benim için oyunun en zevkli tankıydı ama onun yerine MT-25 getirmişlerdi sanırım ve tüm oyun zevkim bir anda bitmişti...

WoT eski zamanlarındaki gibi olsa hiç düşünmeden başlardım. 2012-2013'de oynarken çok zevk alırdım ama şimdiki halini gördükçe hiç içimden gelmiyor. Onun yerine replay videoları ve animasyonlarını izliyorum. RanZar kanalının animasyonlarını öneririm. Halen daha video yaptıklarını görünce sevindim, yıllardır takip etmiyordum. Aşağıdaki en sevdiğim videolarından biridir. WoT tarihinin en OP tanklarından biri olan Waffenträger auf E-100'ü çok iyi tasvir etmişler.

tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şöyle yeniden baktımda yıllar öncesinden tek faekı yeni tanklar gelmiş o kadar. Mekaniksel bir yenilik yok. Karşılaştırma yapacam ama warthunder da ses üstü uçaklar, helikopterler, güdümlü füzeler, hava savunma füzelerinden sonra yeni olarak gece görüş ekiomanları duyruldu. Wargaming oyunları geri kaldı.
Ara
Zevkli oyun exp kasmak çok zor. Oynadığınız her tanktan zevk almaya bakmazsanız tank kasmak ölüme dönüyor. Ayrıca çopu oyuncu özel zırh delici mermi kullanıyor, oyun parası yetişmiyor ona da. Siz vuruyorsunuz sekiyor, delmiyor adam vuruyor cephaneliğe kadar giriyor mermi.
Yine de zevkli oyun, aşırı agresif taktik pek işlemese de sakin ve sabırlı olunursa sabrın sonu selameti görme ihtimaliniz fazla.
Takım kötü oynarsa da tabi sonunuz yakındır..
Ara
Delikanlı adam War Thunder oynar. War Thunder'dan haberim olana kadar bu oyunu oynuyordum. Oynarken de taktiksel bir tank oyunu oynuyorum sanıyordum. War Thunder'ı gördükten sonra bomboş bir oyun olduğunu düşünmeye başladım. P2W öğeleri barındıran, tankların canı olması gibi çok saçma mekanikler barındıran bir oyun.
76561198034761601.png
Ara
War thunder bence de daha güzel bir oyun fakat p2w olayı war thunder içinde geçerli zaten bu tarz oyunların para kazanma yöntemi bu. War thunder oynarken japon uçakları kasıyordum kastığıma bin pişman olmuştum kesinlikle diğer ülkelerin uçakları daha iyidi japon uçaklarının silahları su tabancası gibiydi dengeleme sistemi berbattı şuan nasıl bilmiyorum. Bunların bir total war arena oyunu vardı gayet güzel bir oyundu keşke kapanmasaydı.
Ara
(05-11-2019, 17:20)Rzenma : War thunder bence de daha güzel bir oyun fakat p2w olayı war thunder içinde geçerli zaten bu tarz oyunların para kazanma yöntemi bu. War thunder oynarken japon uçakları kasıyordum kastığıma bin pişman olmuştum kesinlikle diğer ülkelerin uçakları daha iyidi japon uçaklarının silahları su tabancası gibiydi dengeleme sistemi berbattı şuan nasıl bilmiyorum. Bunların bir total war arena oyunu vardı gayet güzel bir oyundu keşke kapanmasaydı.

Oyunun nihai amacının tüm devletlerin araçlarının birbiri ile çok dengeli olacak şekilde ayarlanması üzerine kurulu olduğunu düşünmüyorum. Araçları tarihi şekilde ve ellerinden geldiğince gerçekçi biçimde yansıtmaya çalışıyorlar. Bu yüzden her devletin her tier'daki aracının bir başka devletin eşit tierdaki aracı ile çok dengeli olmasını şahsen beklemiyorum. Ancak beklentisi olanlar için dediğinizde haklısınız.
76561198034761601.png
Ara
Hangi oyun modunda oynadığınızı sorabilir miyim? Gerçekçi modda japonlar iyi hatta baş belası bile denebilir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.