MMO: World of Tanks
Çok hatırlamıyorum 2-3 sene oldu 3 oyun modu vardı galiba ilki arcade ikinci pistte başlayıp havalanıyorsun haritada düşmanlar sadece görülürse açılıyor üçüncü daha gerçekçiydi galiba ben ikincide oynuyordum araçların birbirleri ile çok dengeli olmasını beklemiyorum fakat oyun her araç için bir puan veriyor ve takımların toplam puanını eşitlemeye çalışıyor ve japon uçaklarının puanı gereğinden fazla yüksek olduğu için karşıya çok iyi uçaklar geliyor ki-84 ko diye bir uçak açmıştım en son (bu arada yeni uçaklar gelmiş ben oynadığımda bu kadar uçak yoktu) bu uçağın özelliği çok iyi yükseliyordu düşman uçakları ile karşılaştığımda en yüksek irtifadaki uçak ben oluyordum genelde fakat manevra kabiliyeti ve silahları çok kötüydü yapabileceğin tek şey dalışa geçip bir düşman uçağını vurup hızlıca uzaklaşmak aksi durumda ölüyorsun düşman uçaklarının hem motorları daha iyi hem manevra kabiliyeti daha iyi hem de silahları daha iyi zaten çok kısıtlı sürede ateş edebiliyorsun vursan bile düşman uçağı düşmüyor yapabileceğin en iyi şey tekrar kendi bölgene gidip yükselmek bunuda oyun boyunca 2-3 kere yapabiliyorsun zaten kafa kafaya çarpışırsan şansın çok düşük japon uçaklarının silahları çok kötüydü düşük seviyedeki zero uçaklarınında manevra kabiliyeti çok iyidi düşman seninle it dalaşına girerse kazanabiliyorsun sadece kaçarsa kovalama şansın yok motorları kötü diğer ülkelerin uçaklarını açmadığıma çok pişman olmuştum.

P2w olayıda bu puanlama sistemi üzerinden çalışıyordu zaten parayla satılan uçakların puanı düşük oluyordu karşıya daha dandik uçaklar geliyordu. Hatırladıklarım bunlar şuan nasıl bilemiyorum.
Ara
Oyuna daha oyuncu dostu, p2w elementleri içermeyen farklı oyun modlarının gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yıl Blizzcon'da duyurulan Overwatch 2 tarzında co-op oynanabilen bir hikaye modu World of Tanks için eklenebilir mesela. İkinci Dünya Savaşında meydana gelmiş büyük tank muharebelerini işleyen ve bunu co-op oynayabildiğimiz bir eklenti gelse oyunu tekrar oynayacak kadar ilgimi çekerdi. War Stories adlı bir eklenti konsollar için gelmişti diye hatırlıyorum, onun daha detaylı bir halini PC için yapsalar güzel olurdu.
tTRiYax.png
Ara
Bir ara çok fazla oynamıştım bu oyunu. Ama sonra war thundera geçtim. Yine de ara sıra yükleyip oynuyorum.
Ara
War Thunder'dan sıkılınca geçtim tekrar, beraber oynamak isteyen var mı?
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
(15-09-2020, 21:33)Kurt Knispel : War Thunder'dan sıkılınca geçtim tekrar, beraber oynamak isteyen var mı?

Blitz mı PC mi?
[+] 1 üye MAB nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Blitz oynayanlarla ara sıra ekip halinde savaşmak eğlenceli olabilir.

Oyuna dair bir iki şey söylemeden de edemeyeceğim. Esasen bir mobil oyun olduğu için, ki oyunu bu döneminden beri aralıklarla oynuyorum, grafikler, hasar modellemeleri vesaire elbette War Thunder düzeyinde değil ve son haftalarda çipler, kasalar derken, altın basarak tank alabilme imkanı ile ayyuka çıkan P2W yönü iyice güçlenmiş oldu. Öyle bir noktaya geldi ki artık oyunun verdiği ödüller de normal oyuncular ve paralı oyuncular için olmak üzere ikiye ayrılıyor. Tüm bunların yanı sıra Wargaming'in deneysel oyun modları girişimlerini de garip bir merakla, her defasında alabildiğine "uçuk" özellikler eklenerek getirilen her modun tutunamayıp kaldırılmasından kaynaklanan bir bezginlikle takip ediyorum. En son ölüp dirilebildiğiniz, neredeyse "sihir" kullanabildiğimiz bir mod getirmeye teşebbüs etmişlerdi. Düşük yer çekimi haritalarını da unutmuyorum tabii.

Yine de vakit geçirmek açısından, sistem de yormayışıyla güzel bir oyun. Tank zırhlarına mermi çukurları, delikleri ve izleri eklenmesinden sonra görsel doyum açısından oldukça önemli bir yol kat etmiş oldu gözümde. Cephanelik patlamasıyla infilak eden taretlerin de hareketlilik sağladığına inanıyorum. Para yoluyla, sıradan oyuncuların özellikle yedinci seviye tanklara ulaştıktan sonra savaş masarifi ve kazancı arasında giderek açılan mesafeyi premium hesap kullanımıyla kapatmaya ve deneyim, para biriktirmeye çalıştığı sırada, üstün/kaliteli araçlara kestirmeden ulaşma olanağına son verilse daha da güzel olabilir-di.
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
[+] 1 üye basileus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu oyun pay to win i bile geçmiş durumda, vakit kaybı bulaşmayın derim. Yada paso tier 1-4 tanklarla takılın. Parasız gelebileceğiniz full nokta tier 8. Ondan sonra her savaşa katıldığınızda zarar ediyorsunuz.
Ara
(15-09-2020, 23:25)MAB :
(15-09-2020, 21:33)Kurt Knispel : War Thunder'dan sıkılınca geçtim tekrar, beraber oynamak isteyen var mı?

Blitz mı PC mi?

PC
Ara
Yaklaşık 3 yıldır blitz,5 yıldır pc olmak üzere yıllardır WoT oynuyorum ve sistemin bu kadar P2W üzerine yoğunlaştığı başka bir dönem görmedim.T 43 tankımı yükseltmek için krediye ihtiyacım var,savaş yapıyorum sürekli zarar ediyorum.Durumu önlemek için daha iyi ödüller gerekiyor.Ne yazık ki ödüller de sınıflandırılmış durumda.Artık her oyuncu her ödülü alamıyor.Oyunun vaziyeti gerçekten içler acısı yeni modlar ve paketlerden bahsetmiyorum bile.Eğer böyle devam ederse çok oyuncusunu kaybedecek!
Ara
Yeni modlar nedir?
Ara
Yeni modlardan kastım yeni oyun modları.Örneğin Diriliş adında çok saçma bir mod çıkarmışlardı.Kalite çok düşmüştü.Sonradan kaldırdılar.
Ara
Platton kurmak isteyen var mı? Tier4-8.
Ara
Oynamaya devam eden kimse var mı ? Fırsat bulursak birlikte oynarız belki. Oyun tek başına çekilmez oluyor bazen.
Ara
Ben bıraktım, War Thunder'a geçtim. Size de tavsiyem War Thunder'a geçmeniz.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Ben de 4 kill aldığımda çok iyi hissediyordum. Neler varmış.
Ara
Su aralar yine basladigim oyundur. Bayagi degisiklikler var. Oncelikle yuksek delici mermiyi golda baglamaktan cikartmislar. Millet parayi basiyor APCR aliyor deliyor donemi kapandi gibi. Sadece normal mermiden 3 kati daha pahali oyun parasina ama yine de olumlu.

Onun disinda eslesmeler daha dengeli olmus. Eskiden 2 rank yukaridaki adamlarla kapisiyordunuz. Simdi nispeten yakin ranktan adamlar denk geliyor.

Bu tier 8 den itibaren preminium yoksa tanklarla oynadikca zarar etmek olayi hala devam ediyor ama sanirim normal tank progressionuyla alinabilen preminium tanklar eklemisler. Bunlar ile para kasilabilir sanirim diger para harcayan tanklari finanse etmek icin.

Simdi ye kadar fark ettigim guzel degisikler bunlar.
Ara
Oynamak isteyen EU server'da beni ekleyebilir. "Farisi" nickini kullanıyorum, ortalama bir oyuncuyum.
Ara
oyuna yeni başlayacamda beraber oynama şansımız varmı acaba
Ara
Ben de yeni başladım. İsteyenlerle oynayabilriiz.
Ara
İngiliz KMT ve Alman Tank avcıları şeklinde gidiyorum. KMT'ler hatırladığımdan daha eğlenceli ama özellike atış mesafesine göre merminin varış hızını hesaplamak ve tankı iyi konumlandırmak çok önemli. Tank Avcıları da pusunca çok güzel işler yapabiliyormuş. Onu görmüş oldum.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.