MMO: World of Tanks
#21
Çok hatırlamıyorum 2-3 sene oldu 3 oyun modu vardı galiba ilki arcade ikinci pistte başlayıp havalanıyorsun haritada düşmanlar sadece görülürse açılıyor üçüncü daha gerçekçiydi galiba ben ikincide oynuyordum araçların birbirleri ile çok dengeli olmasını beklemiyorum fakat oyun her araç için bir puan veriyor ve takımların toplam puanını eşitlemeye çalışıyor ve japon uçaklarının puanı gereğinden fazla yüksek olduğu için karşıya çok iyi uçaklar geliyor ki-84 ko diye bir uçak açmıştım en son (bu arada yeni uçaklar gelmiş ben oynadığımda bu kadar uçak yoktu) bu uçağın özelliği çok iyi yükseliyordu düşman uçakları ile karşılaştığımda en yüksek irtifadaki uçak ben oluyordum genelde fakat manevra kabiliyeti ve silahları çok kötüydü yapabileceğin tek şey dalışa geçip bir düşman uçağını vurup hızlıca uzaklaşmak aksi durumda ölüyorsun düşman uçaklarının hem motorları daha iyi hem manevra kabiliyeti daha iyi hem de silahları daha iyi zaten çok kısıtlı sürede ateş edebiliyorsun vursan bile düşman uçağı düşmüyor yapabileceğin en iyi şey tekrar kendi bölgene gidip yükselmek bunuda oyun boyunca 2-3 kere yapabiliyorsun zaten kafa kafaya çarpışırsan şansın çok düşük japon uçaklarının silahları çok kötüydü düşük seviyedeki zero uçaklarınında manevra kabiliyeti çok iyidi düşman seninle it dalaşına girerse kazanabiliyorsun sadece kaçarsa kovalama şansın yok motorları kötü diğer ülkelerin uçaklarını açmadığıma çok pişman olmuştum.

P2w olayıda bu puanlama sistemi üzerinden çalışıyordu zaten parayla satılan uçakların puanı düşük oluyordu karşıya daha dandik uçaklar geliyordu. Hatırladıklarım bunlar şuan nasıl bilemiyorum.
Ara
Cevapla
#22
Oyuna daha oyuncu dostu, p2w elementleri içermeyen farklı oyun modlarının gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yıl Blizzcon'da duyurulan Overwatch 2 tarzında co-op oynanabilen bir hikaye modu World of Tanks için eklenebilir mesela. İkinci Dünya Savaşında meydana gelmiş büyük tank muharebelerini işleyen ve bunu co-op oynayabildiğimiz bir eklenti gelse oyunu tekrar oynayacak kadar ilgimi çekerdi. War Stories adlı bir eklenti konsollar için gelmişti diye hatırlıyorum, onun daha detaylı bir halini PC için yapsalar güzel olurdu.
Ara
Cevapla
#23
Bir ara çok fazla oynamıştım bu oyunu. Ama sonra war thundera geçtim. Yine de ara sıra yükleyip oynuyorum.
Ara
Cevapla
#24
War Thunder'dan sıkılınca geçtim tekrar, beraber oynamak isteyen var mı?
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Cevapla
#25
(15-09-2020, 21:33)Kurt Knispel : War Thunder'dan sıkılınca geçtim tekrar, beraber oynamak isteyen var mı?

Blitz mı PC mi?
Dünyada iki bilinmeyen vardır.Biri kutuplar diğeri Türkler!
[+] 1 üye MAB nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#26
Blitz oynayanlarla ara sıra ekip halinde savaşmak eğlenceli olabilir.

Oyuna dair bir iki şey söylemeden de edemeyeceğim. Esasen bir mobil oyun olduğu için, ki oyunu bu döneminden beri aralıklarla oynuyorum, grafikler, hasar modellemeleri vesaire elbette War Thunder düzeyinde değil ve son haftalarda çipler, kasalar derken, altın basarak tank alabilme imkanı ile ayyuka çıkan P2W yönü iyice güçlenmiş oldu. Öyle bir noktaya geldi ki artık oyunun verdiği ödüller de normal oyuncular ve paralı oyuncular için olmak üzere ikiye ayrılıyor. Tüm bunların yanı sıra Wargaming'in deneysel oyun modları girişimlerini de garip bir merakla, her defasında alabildiğine "uçuk" özellikler eklenerek getirilen her modun tutunamayıp kaldırılmasından kaynaklanan bir bezginlikle takip ediyorum. En son ölüp dirilebildiğiniz, neredeyse "sihir" kullanabildiğimiz bir mod getirmeye teşebbüs etmişlerdi. Düşük yer çekimi haritalarını da unutmuyorum tabii.

Yine de vakit geçirmek açısından, sistem de yormayışıyla güzel bir oyun. Tank zırhlarına mermi çukurları, delikleri ve izleri eklenmesinden sonra görsel doyum açısından oldukça önemli bir yol kat etmiş oldu gözümde. Cephanelik patlamasıyla infilak eden taretlerin de hareketlilik sağladığına inanıyorum. Para yoluyla, sıradan oyuncuların özellikle yedinci seviye tanklara ulaştıktan sonra savaş masarifi ve kazancı arasında giderek açılan mesafeyi premium hesap kullanımıyla kapatmaya ve deneyim, para biriktirmeye çalıştığı sırada, üstün/kaliteli araçlara kestirmeden ulaşma olanağına son verilse daha da güzel olabilir-di.
Das Leben ist ein Geschäft, das die Kosten nicht deckt.
[+] 1 üye basileus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#27
Bu oyun pay to win i bile geçmiş durumda, vakit kaybı bulaşmayın derim. Yada paso tier 1-4 tanklarla takılın. Parasız gelebileceğiniz full nokta tier 8. Ondan sonra her savaşa katıldığınızda zarar ediyorsunuz.
Ara
Cevapla
#28
(15-09-2020, 23:25)MAB :
(15-09-2020, 21:33)Kurt Knispel : War Thunder'dan sıkılınca geçtim tekrar, beraber oynamak isteyen var mı?

Blitz mı PC mi?

PC
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Cevapla
#29
Yaklaşık 3 yıldır blitz,5 yıldır pc olmak üzere yıllardır WoT oynuyorum ve sistemin bu kadar P2W üzerine yoğunlaştığı başka bir dönem görmedim.T 43 tankımı yükseltmek için krediye ihtiyacım var,savaş yapıyorum sürekli zarar ediyorum.Durumu önlemek için daha iyi ödüller gerekiyor.Ne yazık ki ödüller de sınıflandırılmış durumda.Artık her oyuncu her ödülü alamıyor.Oyunun vaziyeti gerçekten içler acısı yeni modlar ve paketlerden bahsetmiyorum bile.Eğer böyle devam ederse çok oyuncusunu kaybedecek!
Dünyada iki bilinmeyen vardır.Biri kutuplar diğeri Türkler!
Ara
Cevapla
#30
Yeni modlar nedir?
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Cevapla
#31
Yeni modlardan kastım yeni oyun modları.Örneğin Diriliş adında çok saçma bir mod çıkarmışlardı.Kalite çok düşmüştü.Sonradan kaldırdılar.
Dünyada iki bilinmeyen vardır.Biri kutuplar diğeri Türkler!
Ara
Cevapla
#32
Platton kurmak isteyen var mı? Tier4-8.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.