[MOD] Democracy 3 Türkiye Modu (2000 Yılı)
 DEMOCRACY 3 TÜRKİYE MODU
Oyunda eksikliğini hissettiğim , birçok platformda aramama rağmen verimli çalışan bir Türkiye modu bulamadığım için
kendim yapmaya karar verdim. Neden günümüz değilde 20 yıl önceki Türkiye diyenler olabilir ,  2000 yıllarının daha buhranlı ve zor geçtiğini düşünüyorum  , o dönemde ülkeyi kalkındırmaya çalışmak eminim deneyenlerin de oyundan tat almasını sağlayacaktır.

AÇIKLAMA:

Ekonomik açıdan gerek dış ülkelere , gerekse İMF' ye olan borçlanmalar , Körfez Savaşı, 1994 Krizi ve 1999 Marmara depremleri
zaten temelde kirik olan ülke ekonomisini iyice sarsmış durumdaydı. Ülkenin sanayisinin can damarı olan Marmara Bölgesi' nde  meydana gelmesi
sonucunda Türkiye, yetişmiş elemanın yanı sıra depremde kaybedilen konut, ticari ve sınai yapı, yol, otoyol, köprü, diğer altyapı, ulaşım aracı,
makine-teçhizatın ve üretimin durması gibi yan maliyetlerle beraber 13 milyar dolarlık bir kayba uğramıştı. Enflasyon %70' lere ulaşmıştı ve ekonomimiz
%6.1 oranında küçülmüştü. İşsizlik oranının yükselmesi , yoksulluk sınırında yaşayan halkın fahiş fiyatlara gıda temin etmeye çalışması ve niceleri sizi o döneme geri götürecek. :)

nGzCGd.png

EKLENİLEN ve DEĞİŞTİRİLEN ÖZELLİKLER:

* Para birimi TL '' ₺ '' olarak değiştirildi.
* Bakanların isim ve soy isimleri Türkçeleştirildi.
* Nüfus 2000 yılına göre ayarlandı.
* Memurların aldığı maaşlar ve halkın kazancı 2000 yılının gazete manşetlerindeki
oranlara göre tekrar ayarlandı.
* Siyasi partiler dönemin mevcut partilerinden örnek alındı.
* GSYİH (Gayrisafi Yurt içi Hasıla) 2000 yılı baz alınarak düzeltildi.
* İMF ve Dünya Bankalarına olan borçlar ayarlandı.
* İşsizlik oranları (Yoksulluk sınırı altında maaş alanlarda dahil) düzeltildi.
* Faili meçhul cinayetlerin, adam kaçırma v.s yoğun olduğu bir 
dönem olduğu için suç oranları arttırıldı.
* 99 Depreminde sağlık yönünden yetersiz kalındığı bilindiğinden ,
sağlık alanı dönem şartlarına göre ayarlandı.
*Eğitim standartları değiştirildi.
* Depremden dolayı evsizlik, altyapı sorunları eklendi.
* Etnik sorunların oranları arttırıldı.
*Vergi oranları dönemin şartlarına göre düzenlendi.
*Devletten vergi kaçırılması arttırıldı.
*Şehir hastanelerinin yoğunluğu arttırıldı.
*Terör olaylarından dolayı ırksal gerilim arttırıldı.
*Etnik azınlık sayısı döneme göre dengelendi.

* Küresel faiz oranları dengelendi.
* Çevreci topluluk azaltıldı.

ÜZERİNDE ÇALIŞILAN YENİLİKLER:
Lz0BGg.png
* 2000 Yılında olan olayları, gazete haberlerinden baz alınarak rastgele zamanlarda karşınıza çıkması.
* Dönüm noktası olmayan oyunun gidişatını sonuna kadar etkileyen ikilemlerle karşılaşılması.
*Dış ilişkilerin yüksek olması gelirde gözle görülür bir değişim sağlaması.
*Silahsız ve silahlı toplulukların isimlerinin Türkçeleştirilmesi.

LİNK:

TurkeyMOD.rar -  1.2 MB

[+] 8 üye GuneyRuzgaRi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hocam kolay gelsin. Modu kurdum ülkeyi 4 yıllık yönetimimde şaha kaldırdım fakat bana 1 oy bile kullanmadılar. Acaba herkeste mi böyle oluyor yoksa gerçekteki gibi sadece yol mu yapalım.
Ara
(09-09-2020, 14:42)boran : Hocam kolay gelsin. Modu kurdum ülkeyi 4 yıllık yönetimimde şaha kaldırdım fakat bana 1 oy bile kullanmadılar. Acaba herkeste mi böyle oluyor yoksa gerçekteki gibi sadece yol mu yapalım.
Merhabalar , indirdiğiniz mod ilk sürüm olarak kaldı. Belli başlı hatalarının olması kaçınılmaz. Şöyle ki; Mayıs ayında ilk versiyonu çıkardım ama moda gerekli ilgiyi (olumlu veya olumsuz geri dönüşler) alamadığım için güncelleme isteği doğmadı işin açığı. Oy alamamanızın nedeni de yüksek ihtimalle halkınızın belli kesmini daha fazla ön plana çıkaracak yasalar yürürlüğe koymanız olabilir.
Ara
Eyvallah hocam. Modların devamını yeni oyunda bekliyoruz senden.
Ara
(10-09-2020, 16:38)GuneyRuzgaRi :
(09-09-2020, 14:42)boran : Hocam kolay gelsin. Modu kurdum ülkeyi 4 yıllık yönetimimde şaha kaldırdım fakat bana 1 oy bile kullanmadılar. Acaba herkeste mi böyle oluyor yoksa gerçekteki gibi sadece yol mu yapalım.
Merhabalar , indirdiğiniz mod ilk sürüm olarak kaldı. Belli başlı hatalarının olması kaçınılmaz. Şöyle ki; Mayıs ayında ilk versiyonu çıkardım ama moda gerekli ilgiyi (olumlu veya olumsuz geri dönüşler) alamadığım için güncelleme isteği doğmadı işin açığı. Oy alamamanızın nedeni de yüksek ihtimalle halkınızın belli kesmini daha fazla ön plana çıkaracak yasalar yürürlüğe koymanız olabilir.

Mod hoşuma gitti ama suç oranını 0'a indirip borçları kapatmama rağmen 1 oy bile alamamam üzdü. Ellerinize sağlık yine de.
Ara
(11-09-2020, 15:05)Yasin Ahmet :
(10-09-2020, 16:38)GuneyRuzgaRi :

Mod hoşuma gitti ama suç oranını 0'a indirip borçları kapatmama rağmen 1 oy bile alamamam üzdü. Ellerinize sağlık yine de.
Modu bugün test etme imkanım oldu. Muhalefet partisi kazansa da %24 oyla seçimleri bitirdim. Vergi kaçırmayla ve ırksal gerilimle alakalı eklediğim  kalıcı eventler  vatandaştan oy toplamayı ciddi şekilde azaltıyor. Yinede 0 oy alacak kadar yüksek  etkisinin olduğunu gözlemlemedim. İlerde çıkacak Democracy 4'e daha kapsamlı bir mod yapmayı düşünüyorum onu da oynamanızı isterim:)
[+] 1 üye GuneyRuzgaRi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Selamınaleyküm modu indirdim ama bazı harflerde sorun var gözükmüyor (Trkiye,Birlemi Milletler) ve daha başka bir sürü harfi göremiyorum sebebi nedir acaba?
Ara
mod gerçekdende çok güzel olmuş tebrikler deomcracy 4 çok karmaşık olduğundan bunu çok sevdim

(22-01-2021, 23:44)AlperTR1907 : Selamınaleyküm modu indirdim ama bazı harflerde sorun var gözükmüyor (Trkiye,Birlemi Milletler) ve daha başka bir sürü harfi göremiyorum sebebi nedir acaba?
o bendede oluyor sorun democracy 3 de democracy 3 ün alfabesinde ç,ü,i gibi harfler yok bu yüzden böyle gözüküyor diğer ülkelrin açıklamalrında ve oyunun içinde bu harfler kod yazımıyla kullanılsada parti ismide yazraken görmüşsünüzdür alfabesinde bu harfler yok
Ara
reis 4 çıkdı ama bana nedense çok karmaşık geliyor nolur bırakma şu modu eğer v 1.5 gelirse oyunun başında oy dağılımları şöyle olsun %40 biz %25 muhalefet %35 kararsız eğer bunları ayarlayabiliyorsan böyle yap birde türkiyenin açıklaması çok değişik gözüküyor bizde,onu düzenlermisin örneğin ü yerine u yazsan çok bişey değişmez yada i yerine ı onlar bizde gözükmüyor .
Ara
Mod güncel mi?
Ara
(12-05-2020, 06:52)GuneyRuzgaRi :
 DEMOCRACY 3 TÜRKİYE MODU
Oyunda eksikliğini hissettiğim , birçok platformda aramama rağmen verimli çalışan bir Türkiye modu bulamadığım için
kendim yapmaya karar verdim. Neden günümüz değilde 20 yıl önceki Türkiye diyenler olabilir ,  2000 yıllarının daha buhranlı ve zor geçtiğini düşünüyorum  , o dönemde ülkeyi kalkındırmaya çalışmak eminim deneyenlerin de oyundan tat almasını sağlayacaktır.

AÇIKLAMA:

Ekonomik açıdan gerek dış ülkelere , gerekse İMF' ye olan borçlanmalar , Körfez Savaşı, 1994 Krizi ve 1999 Marmara depremleri
zaten temelde kirik olan ülke ekonomisini iyice sarsmış durumdaydı. Ülkenin sanayisinin can damarı olan Marmara Bölgesi' nde  meydana gelmesi
sonucunda Türkiye, yetişmiş elemanın yanı sıra depremde kaybedilen konut, ticari ve sınai yapı, yol, otoyol, köprü, diğer altyapı, ulaşım aracı,
makine-teçhizatın ve üretimin durması gibi yan maliyetlerle beraber 13 milyar dolarlık bir kayba uğramıştı. Enflasyon %70' lere ulaşmıştı ve ekonomimiz
%6.1 oranında küçülmüştü. İşsizlik oranının yükselmesi , yoksulluk sınırında yaşayan halkın fahiş fiyatlara gıda temin etmeye çalışması ve niceleri sizi o döneme geri götürecek. :)

nGzCGd.png

EKLENİLEN ve DEĞİŞTİRİLEN ÖZELLİKLER:

* Para birimi TL '' ₺ '' olarak değiştirildi.
* Bakanların isim ve soy isimleri Türkçeleştirildi.
* Nüfus 2000 yılına göre ayarlandı.
* Memurların aldığı maaşlar ve halkın kazancı 2000 yılının gazete manşetlerindeki
oranlara göre tekrar ayarlandı.
* Siyasi partiler dönemin mevcut partilerinden örnek alındı.
* GSYİH (Gayrisafi Yurt içi Hasıla) 2000 yılı baz alınarak düzeltildi.
* İMF ve Dünya Bankalarına olan borçlar ayarlandı.
* İşsizlik oranları (Yoksulluk sınırı altında maaş alanlarda dahil) düzeltildi.
* Faili meçhul cinayetlerin, adam kaçırma v.s yoğun olduğu bir 
dönem olduğu için suç oranları arttırıldı.
* 99 Depreminde sağlık yönünden yetersiz kalındığı bilindiğinden ,
sağlık alanı dönem şartlarına göre ayarlandı.
*Eğitim standartları değiştirildi.
* Depremden dolayı evsizlik, altyapı sorunları eklendi.
* Etnik sorunların oranları arttırıldı.
*Vergi oranları dönemin şartlarına göre düzenlendi.
*Devletten vergi kaçırılması arttırıldı.
*Şehir hastanelerinin yoğunluğu arttırıldı.
*Terör olaylarından dolayı ırksal gerilim arttırıldı.
*Etnik azınlık sayısı döneme göre dengelendi.

* Küresel faiz oranları dengelendi.
* Çevreci topluluk azaltıldı.

ÜZERİNDE ÇALIŞILAN YENİLİKLER:
Lz0BGg.png
* 2000 Yılında olan olayları, gazete haberlerinden baz alınarak rastgele zamanlarda karşınıza çıkması.
* Dönüm noktası olmayan oyunun gidişatını sonuna kadar etkileyen ikilemlerle karşılaşılması.
*Dış ilişkilerin yüksek olması gelirde gözle görülür bir değişim sağlaması.
*Silahsız ve silahlı toplulukların isimlerinin Türkçeleştirilmesi.

LİNK:

TurkeyMOD.rar -  1.2 MB

Siz democracy 3 data/mod diyorsunuz ama mod u bulamadım ? Kuramadım modu
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.