[MOD] HOI4 - Türkçe Yama Çalışması V5.8 Yayınlandı!
Yeni sürüm çıktı. Türkiye odak ağacı, fikirler ve kararları tamemen Türkçe. Bir sonraki güncelleme haftaya çıkacak. Türkiye için tüm eventler Türkçe olacak. 

Ayrıca oyuna yeni bir güncelleme yolda, o güncelleme Türkçe yamaya bir sorun oluşturursa ara bir hotfix yayınlayacağım.
Ara
(28-10-2020, 10:59)Fatihtr : Yeni sürüm çıktı. Türkiye odak ağacı, fikirler ve kararları tamemen Türkçe. Bir sonraki güncelleme haftaya çıkacak. Türkiye için tüm eventler Türkçe olacak. 

Ayrıca oyuna yeni bir güncelleme yolda, o güncelleme Türkçe yamaya bir sorun oluşturursa ara bir hotfix yayınlayacağım.
Merakla full olmasini beklemedeyiz hocam tahmini bu hafta sonu onuda çikartabilirmisin teşekkürler :) eventlerin de türkçe olursa artik birşey kalmicak ...
yama çikana kadar şimdi çikardğinizla başlayalim bakalim hadi bismillah
Ara
100 satırlık bir event çevirisi mevcut. Elimden geldiğince çevirmeye çalışıyorum. Yaklaşık 500 satır var çevirlmesi gereken.
[+] 1 üye Fatihtr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-10-2020, 11:29)Fatihtr : 100 satırlık bir event çevirisi mevcut. Elimden geldiğince çevirmeye çalışıyorum. Yaklaşık 500 satır var çevirlmesi gereken.
emeğinize sağlik hocam şu an başladim ve oynamadayim yarim saatir ve mükemmel bir şekilde okuduğumu anlayarak oynuyorum allah razi olsun sizlerden ...
Ara
Desteğiniz için teşekkür ediyorum iyi oyunlar. Bir hata görürseniz bildirmeyi unutmayın.
Ara
(28-10-2020, 11:54)Fatihtr : Desteğiniz için teşekkür ediyorum iyi oyunlar. Bir hata görürseniz bildirmeyi unutmayın.
Hata değilde çevilmemiş yerler var onlarida zaten çeviriceksiniz diye yazmiyorum
Örneğin türklerin babasi hala ingilizce duruyor..
yada odak ağacinda bir seçeneğin üzerine geldiğinde bağzilarinda ingilizce yaziyor
yada doğu isyanlari üzerine geldiğimizde yüzde şanslarin yanindaki açiklamalarda ingilizce olarak kalmiş
tabi bunlar sizinde söylediğiniz gibi event ise veya çevrilmemiş yerler ise beklemede kaliyoruz :)
Ara
Dediğiniz gibi event dosyasında olabilir. Ayrıca gözümden kaçmışta olabilir ama sonraki sürümde onları çevireceğim.
Ara
(28-10-2020, 12:32)Fatihtr : Dediğiniz gibi event dosyasında olabilir. Ayrıca gözümden kaçmışta olabilir ama sonraki sürümde onları çevireceğim.
Hocam eventler cidden önemli imiş
Tam osmanlı odak ağacinda ilerlerken osmanli ol seçeneği çikmiyor yani iş savaş çikarma seçeneği..
neden diye internetten araştirdim benim seçtiğim seçenek değilmiş ...oyun kitlendi kaldi baştan başlamak zorunda kaldim..
Birde hocam bulgaristan ve yunanistan çevirldimi bu yama ile ..teşekkürler
Ara
Bulgaristan ve Yunanistan çevrilmedi. Önümüzdeki güncellemelerle gelecek onlarda.
Ara
fatihciğim çok teşekkür ederim emeklerinden dolayı. sayende bu oyunu oynayabiliyoruz. allah razı olsun şu mübarek kandil gününde allah ne muradın varsa versin.. sen olmasan hoi4 oynayamayacağım. senin yamanın çıkmasını bekledim son dlc için. çok sağol tekrar.
Ara
(28-10-2020, 20:38)Fatihtr : Bulgaristan ve Yunanistan çevrilmedi. Önümüzdeki güncellemelerle gelecek onlarda.

hocam attığınız aylinkte nereye bassam reklam çıkıyor
kafayı yedim. 
Linke gitte de reklam var indirde de her yerine bastım hiçbir yer indirmiyor.
Ara
Hocam konuya nasıl linke gidebileceğini yazdım o adımları uygularsan ulaşabilirsin rahatlıkla.
Ara
Merhabalar, Steam'e eklenecek mi acaba? Mac os da oynuyorum ve yamayı elle atınca oyun çöküyor, açılmıyor.
[+] 1 üye ArgaKhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-10-2020, 11:29)Fatihtr : 100 satırlık bir event çevirisi mevcut. Elimden geldiğince çevirmeye çalışıyorum. Yaklaşık 500 satır var çevirlmesi gereken.
Hayirli aksamlar efendim nedir cevirme durumu bu hfta sonu bir guncelleme gelirmi efendim merakla ve hasretle bekliyoruz
Ara
(28-10-2020, 11:54)Fatihtr : Desteğiniz için teşekkür ediyorum iyi oyunlar. Bir hata görürseniz bildirmeyi unutmayın.
Hocam merhabalar oyunda bir hata buldum sizlerle paylaşmak istedim araştirma bölümünde örneğin koç holding ekleyince zırh araştirma zamani %+10 yaziyor ve kırmızı renkte yaziyor...aslinda bu -10 ve yeşil renkte yazmasi lasim...yani demek istediğim
araştirma bölümndeki buflari debuf olarak yansitmiş çeviri durumu..
oyunu orjinaline çekince ingilizceye yani yeşil renk te gözükmekte bu tarz buff lar bilginize..
Ara
(31-10-2020, 14:35)oskis :
Hocam merhabalar oyunda bir hata buldum sizlerle paylaşmak istedim araştirma bölümünde örneğin koç holding ekleyince zırh araştirma zamani %+10 yaziyor ve kırmızı renkte yaziyor...aslinda bu -10 ve yeşil renkte yazmasi lasim...yani demek istediğim
oyunu orjinaline çekince ingilizceye yani yeşil renk te gözükmekte bu tarz buff lar bilginize..

Aslında doğru gösteriyor. araştırma süresine %10 ekliyor yani araştırma sürecini uzatıyor. Çeviride bir hata yok yani, bu bir debuff.
Ara
(31-10-2020, 15:33)ArgaKhan :
(31-10-2020, 14:35)oskis :

Aslında doğru gösteriyor. araştırma süresine %10 ekliyor yani araştırma sürecini uzatıyor. Çeviride bir hata yok yani, bu bir debuff.
adam diyor ki ingilizce yapınca oyunu düzeliyor o kırmızı yazı yeşil oluyor diyor yani
Ara
O hatanın farkındayım fakat nerede olduğunu bir türlü bulamıyorum. En yakın zamanda düzelteceğim.
Ara
Doğu Türkistan olarak adlandırılan yerin Doğu Türkistan olmaması gerekmiyor mu?
Ara
(31-10-2020, 19:43)Fatihtr : O hatanın farkındayım fakat nerede olduğunu bir türlü bulamıyorum. En yakın zamanda düzelteceğim.
Cok tesekkurler hocam ilginiz icin
Ceviri ne alemde hocam bu gunlerde yada bugun event guncellemesi gelirmi
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.