[MOD] Total War: Medieval II - Türkçe Yama (%100) - 2024 Linkler Yenilendi
Yama bitmiştir arkadaşlar final sürüm çıktı, linkler konuya eklendi. İyi oyunlar herkese...
Ara
(11-08-2020, 00:42)Dothor_ :  

" Ülke seçin " kısmında bulunan metin hakkında konuşuyorum. Yukarıda spoiler içerisine orijinal İngilizce metini koydum. Tıklayarak okuyabilirsiniz. Değinmek istediğim nokta şu; bazı kısımlar çevrilmemiş, anlatımı az ve kısa bir metin olarak koymuşsunuz. Amacım yamayı kötülemek değil, kendi gördüğüm yanlışları belirtmek istedim.
Tam sürüm çıktı dostum.
Ara
büyük kampanyayı seçtiğimde " lütfen listeden bir öğe seçin" yazısı alıyorum nedenini anlayamadım?

edit: düzeldi tşkler
Ara
Hocam öncelikle elinize sağlık fakat ben dediğiniz şekilde oyunun alanına kurulum yapamıyorum , buraya kurulum yapamazsınız diye uyarı çıkıyor , başka yere yapıp oradan aktarayım diye düşündüm , o zamanda bazı dosyaları yükleyemedi hata verdi. acil yardımcı olabilir misin. Oyunu torrent üzerinden indirdim .
edit : yönetici olarak çalıştır dediğimde sorun düzeldi. ama bu sefer başka bir sorun var ana kampanyaları açmıyor , öğe seçin diyor.

(27-10-2020, 06:54)mrq : büyük kampanyayı seçtiğimde " lütfen listeden bir öğe seçin" yazısı alıyorum nedenini anlayamadım?

kardeşim nasıl yaptın acaba ?
Ara
Merhabalar.
Türkçe yamayı sorunsuz kurdum ve bat dosyasıyla yönetici olarak çalıştırdım.
Ve gerçekten türkçe yamanız çok güzel.
Ama oyun 100 tur olduktan sonra atıyor.Steamdan oyun doğrulama da yaptım kaç kez ama nafile.Sildim tekrar yükledim gene aynı sorun.Acaba oyundan mı yoksa türkçe yamadan mı?Bu sorun için ne yapmalıyım?
Cevap verirseniz sevinirim.Teşekkür ederim.
[+] 1 üye Takeda shingen nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-11-2020, 02:52)Takeda shingen : Merhabalar.
Türkçe yamayı sorunsuz kurdum ve bat dosyasıyla yönetici olarak çalıştırdım.
Ve gerçekten türkçe yamanız çok güzel.
Ama oyun 100 tur olduktan sonra atıyor.Steamdan oyun doğrulama da yaptım kaç kez ama nafile.Sildim tekrar yükledim gene aynı sorun.Acaba oyundan mı yoksa türkçe yamadan mı?Bu sorun için ne yapmalıyım?
Cevap verirseniz sevinirim.Teşekkür ederim.

Selamlar dostum, 100 tur sonra atması gibi kronik bir sorunu yok diye hatırlıyorum modun. Fakat benim de yaptığım testlerde 7'inci turdan attığı da olmuştu fakat 1 kere yaşadım bu durumu. Yani 20 kere campaign açsanız belki birinde bu hatayla karşılaşırsınız. Çünkü defalarca 100 tur üstü hatasız oynadım. Fakat bu sorun neden kaynaklanıyor sebebini bilemiyorum.
Ara
selamun aleyküm ben oyunu steam üzerinden indirdim önceden unpack yaptım ve oyunun içindeki (export_descr_unit.txt) dosyasını kopyalamıştım daha sonra oyunu komple kaldırdım bu yamayı duyunca tekrar yükledim unpack yapmadan yamayı kurdum yama içerisindeki data klasörünün içine eskiden kopyaladığım  (export_descr_unit.txt) dosyasını attım oyun açıldı gayet güzel çeviriler hoş ama belli bir müddet sonra oyundan atıyor  fotoğrafıda bu yardımcı olursanız sevinirim
Görsel
Ara
(16-12-2020, 22:06)58khan58 : selamun aleyküm ben oyunu steam üzerinden indirdim önceden unpack yaptım ve oyunun içindeki (export_descr_unit.txt) dosyasını kopyalamıştım daha sonra oyunu komple kaldırdım bu yamayı duyunca tekrar yükledim unpack yapmadan yamayı kurdum yama içerisindeki data klasörünün içine eskiden kopyaladığım  (export_descr_unit.txt) dosyasını attım oyun açıldı gayet güzel çeviriler hoş ama belli bir müddet sonra oyundan atıyor  fotoğrafıda bu yardımcı olursanız sevinirim

Oyuna dair indirdiğiniz her şeyi silip ilk iletide anlatıldığı şekilde kurmanızı öneririm. export_descr_unit değiştirilmeden, oyun içindeki " fmw,sounds ve world" dosyalarını yama klasörüne atacaksınız.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-12-2020, 00:19)elefsar :
(16-12-2020, 22:06)58khan58 : selamun aleyküm ben oyunu steam üzerinden indirdim önceden unpack yaptım ve oyunun içindeki (export_descr_unit.txt) dosyasını kopyalamıştım daha sonra oyunu komple kaldırdım bu yamayı duyunca tekrar yükledim unpack yapmadan yamayı kurdum yama içerisindeki data klasörünün içine eskiden kopyaladığım  (export_descr_unit.txt) dosyasını attım oyun açıldı gayet güzel çeviriler hoş ama belli bir müddet sonra oyundan atıyor  fotoğrafıda bu yardımcı olursanız sevinirim

Oyuna dair indirdiğiniz her şeyi silip ilk iletide anlatıldığı şekilde kurmanızı öneririm. export_descr_unit değiştirilmeden, oyun içindeki " fmw,sounds ve world" dosyalarını yama klasörüne atacaksınız.
aynı söylediğiniz gibi yaptım yinede atıyor ya turu atlatırken ya da imamla asi imamı öldürürken değişik birşey bu komle oyunu stim üzerinden kaldırdım c den kalıntı dosyalarını sildim yeniden indirip kurdum yukarıda gösterdiğiniz videoya bağlı kalarak yama kurulumunu yaptım buna rağmen bazen 30. bazen 40. turda atıyor bi daha giriyorum bu sefer bir iki tur sonra atıyor bir sürü şey araştırdım internette bir türlü sorunu çözemedim lütfen buna bi çözüm bulun yada bize bir yöntem söyleyin onu deneyelim.
Ara
(17-12-2020, 02:17)58khan58 : aynı söylediğiniz gibi yaptım yinede atıyor ya turu atlatırken ya da imamla asi imamı öldürürken değişik birşey bu komle oyunu stim üzerinden kaldırdım c den kalıntı dosyalarını sildim yeniden indirip kurdum yukarıda gösterdiğiniz videoya bağlı kalarak yama kurulumunu yaptım buna rağmen bazen 30. bazen 40. turda atıyor bi daha giriyorum bu sefer bir iki tur sonra atıyor bir sürü şey araştırdım internette bir türlü sorunu çözemedim lütfen buna bi çözüm bulun yada bize bir yöntem söyleyin onu deneyelim.

Modlar genel olarak oyunun çökmesine sebep olabiliyor ama bir kaç farklı şey daha deneyebilirsiniz.
  • Oyun klasöründeki descr_geography_new isimli dosyaları silmeyi deneyin.
  • XP tabanlı oyunlar Program Dosyaları(x86) içerisine kurulunca sıkıntı çıkartabiliyorlar. Oyunu başka bir yere kurmayı deneyebilirsiniz.
  • Uyumluluk açıp Windows 7'ye veya XP ye ayarlayıp deneyebilirsiniz.
  • Oyunu tüm kalıntılarıyla birlikte silip tekrar yükleyebilirsiniz. Oyunu normal "kaldırsanız" bile, daha önce oluşturduğu bazı dosyalar sebebiyle sıkıntı çıkarabilir.
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel
Hocam, oyunu tamamen silin ve tekrardan kurun. Daha sonra benim ilk ileti de kurulum rehberi videom var. Onu dikkatle izleyip uygulayın. Bir de oyundan atma sorunu bu modda oluyor fakat çok çok nadir oluyor. Defalarca oyunu 200 tur üstü deneyimledim bu TR mod ile ve bir sıkıntı yaşamadım. Fakat oyundan attığı da oldu yalan yok. Ama dediğim gibi çok nadir. Yani oyun zevkinizi baltalamayacak şekilde.
[+] 1 üye rmzncvhr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-10-2020, 06:54)mrq : büyük kampanyayı seçtiğimde " lütfen listeden bir öğe seçin" yazısı alıyorum nedenini anlayamadım?

merhaba aynı hatayı ben alıyorum nasıl düzelttiniz
Ara
Arkadaşlar belli bir süreden sonra oyundan atma sorununun çözümü çok basit. "Medieval 2: Total War Belirtilmemi" şeklinde bir uyarı alıyorsanız;

1. Oyunun kurulu olduğu dizindeki "MTW2TR" klasörünün içindeki "saves" klasöründe "Otomatik.sav" adlı save'iniz mevcut. Bu save'inizi, OYUNUN KURULU OLDUĞU DİZİNDEKİ "saves" klasörüne kopyalayın.

2. Oyunu Türkçe olarak açmayın. Yani oyunun kurulu olduğu dizindeki "medieval2.exe"den açın. Kayıtlı oyun olarak "Otomatik.sav" adlı save'den birkaç tur oynamaya devam edin.

3. Oyunuzu "Otomatik.sav" üzerine kaydedip İngilizce oyundan çıkın.

4. Oyunun kurulu olduğu dizindeki "saves" klasöründeki "Otomatik.sav" isimli dosyayı, "MTW2TR" klasörünün altındaki "saves" klasörüne taşıyın ve hali hazırda bulunanla değiştirin.

5. Sorun devam ederse Uyumluluk modunu Windows 7'ye alıp, "Bu Programı Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğini işaretleyerek deneyebilirsiniz. Ben oyunu ilk açarken uyumluluk modunu Win7 olarak değiştirmiştim faydası olur mu bilmiyorum. Kullandığım işletim sistemi Windows 10 x64.

Bu işlemden sonra oyunu "MTW2TR OYNA.bat" dan Türkçe olarak çalıştırıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Çeviride emeği geçen dostlarıma çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.

Müsadenizle farklı bir sorundan bahsetmek istiyorum. Destek kuvvetler ile girdiğim savaşlarda sağ üstte bulunması gereken komutan avatarı görünmüyor, sadece çerçevesi görünüyor, yanında da ekranın üst kısmının yarısını kaplayan içi boş bir pencere görünüyor. Ayrıca destek kuvvetleri yapay zeka olarak ayarlamama rağmen savaşa girmiyor kenarda bekliyorlar. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba tavsiyesi olan var mı?
Ara
Agalar seferlere başlayamıyorum. Öge seç diyip duruyor nasıl yapabiliriz.
Ara
(17-01-2021, 12:34)Xitan : Agalar seferlere başlayamıyorum. Öge seç diyip duruyor nasıl yapabiliriz.
Hocam bende test ederken bu sorunlar yaşanmamıştı fakat ben oyunu modlarken hazır dosyalar üzerinden modladım ve bu dosyalar üzerinde kodlamarda tonlarca hata vardı ve çeviriden önce bunları hallettim ama görüyorum ki tertemiz bir çalışma olmamış. Bu sebepten dolayı eğer hala istek varsa, nokta hatasız gerçek anlamda %100 bir yama yapabilirim 1 ay içinde.
Ara
Hocam emeklerine bir lafım yok başımızın üstünde yerin var. Sadece giremiyor oluşum biraz enteresan geldi.
Ara
(17-01-2021, 14:40)Xitan : Hocam emeklerine bir lafım yok başımızın üstünde yerin var. Sadece giremiyor oluşum biraz enteresan geldi.

Oyunu tamamen silin ve videoda anlattığım şekilde kurmayı deneyin hocam.
Ara
Proje bitmiştir arkadaşlar, neredeyse resmi yama derecesinde oldu. Mümkün olduğunca nokta hatasız yapmaya çalıştım. Fakat oyunun bazı kısımlarından ğ,ş veya İ gibi harfleri göremeyişinizin sebebi oyun Türkçe karakter desteklemiyor. Savaş meydanında kimsenin bakmadığı altyazılardan, kimsenin okumadığı tutorial metinlerine kadar herşey Türkçeleştirildi dostlarım.

Konu Linki: https://forum.strategyturk.com/konu-mod-...urkce-yama
[+] 3 üye rmzncvhr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
merhaba indirme linkini göremiyorum da yardımcı olur musun
Ara
(29-01-2021, 01:26)aliuncuu : merhaba indirme linkini göremiyorum da yardımcı olur musun
Dostum sıfırdan yeni yama yapımına başladık hatasız ve gerçek manada %100. Bu sebepten dolayı birkaç gün içerisinde link gelicek, beklemede kal :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.