[MOD] The Great War
Çok Beyendim
Bağımsızlık Uğruna Ölmesini Bilen Toplumların Hakkıdır

-- Mustafa Kemal ATATÜRK

Ara
Modun türkçe yaması varmı?
LC9IeA.png

Ara
HOİ'nin Son sürümle uyumlu mu acaba?
Ara
Osmanlı ile oynadığımda İtalya savaş açtığında ve Balkan savaşları gerçekleştiğinde durum lehime olsa bile gerçekteki gibi oyun beni mağlup sayıyor ve bölgeleri kaybediyorum, Osmanlı odak ağacında ise etkisi olmayan odaklar var. Odaklara çözüm bulamayız tabii ama bu İtalya ve Balkanlar için çözüm var mıdır?
Ara
(31-03-2020, 14:40)Smokey : Osmanlı ile oynadığımda İtalya savaş açtığında ve Balkan savaşları gerçekleştiğinde durum lehime olsa bile gerçekteki gibi oyun beni mağlup sayıyor ve bölgeleri kaybediyorum, Osmanlı odak ağacında ise etkisi olmayan odaklar var. Odaklara çözüm bulamayız tabii ama bu İtalya ve Balkanlar için çözüm var mıdır?

bir süre saldırılarına direnip, belirli bir oranda ekipman ve insan gücü kaybetmelerini bekledikten sonra, mikro birlik yönetimini de kullanarak düşman birliklerini paketleyerek balkan ülkelerini mağlup edebilirsin.
Ara
(31-03-2020, 14:40)Smokey : Osmanlı ile oynadığımda İtalya savaş açtığında ve Balkan savaşları gerçekleştiğinde durum lehime olsa bile gerçekteki gibi oyun beni mağlup sayıyor ve bölgeleri kaybediyorum, Osmanlı odak ağacında ise etkisi olmayan odaklar var. Odaklara çözüm bulamayız tabii ama bu İtalya ve Balkanlar için çözüm var mıdır?

Modda tarihsellik acısından bu tip eventler var. Italya Libyayı aldığında sen üstün bile olsan savaşı kaybetmiş oluyorsun. Sana tavsiyem Italya savaş açtığında Libyayı Italyanlara bırakıp tamamen Balkan Savaşına odaklan.
Ara
(31-03-2020, 19:43)Royal Guard :

Modda tarihsellik acısından bu tip eventler var. Italya Libyayı aldığında sen üstün bile olsan savaşı kaybetmiş oluyorsun. Sana tavsiyem Italya savaş açtığında Libyayı Italyanlara bırakıp tamamen Balkan Savaşına odaklan.

Yeni oyun açıp bu sefer tedbir alayım dedim, libyada ordularımı beklettim ve İtalya hiçbir şekilde ne Libya'ya girebildi ne de diğer topraklarıma. Sonrasında Balkanlar bana girince bu sefer İtalya Balkan Ligi'ne girip savaşa devam etti, öyle olunca Balkanları hemen kaybettim ama savaş sonundaki barış antlaşmasından sonra İtalya sadece Tobruk bölgesini alabilmişti, Libya'nın geri kalanı ve Rodos bende kaldı. Bence modlamayı yaparken alternatif seçeneklerdeki sonuçları hesaba katmamışlar ama düzgün bir Osmanlı oyunu oynamak anladığım kadarıyla mümkün değil. Arnavutluk mesela ilk başta cephe savaşı eventi geliyor ama cephe savaşı olmuyor.
Ara
@Smokey

Dediğin gibi Italya ile olan savaş uzarsa, Italyanlar Balkan Savaşına katılıyor. Balkanlarda kaybetme ihtimalin çok yüksek oluyor. Bu yüzden Libyayı Italyanlara salıp Balkanlara odaklanmanı önerdim. Libya cok mühim değil sal gitsin. Italya Libyayı alınca bitiriyor savaşı.
Ara
Aşırı iyi giderken mod tarafından müdahale yedim, sabote edildim. İtalya savaş açtı. O sırada zaten Afrika'da bölük vardı. İyi de direndiler. Sonra Balkan Savaşları'na hazırlandım. Osmanlı'nın en büyük silahı, insangücü. Bölük şablonuna bir topçu ekledim ama Osmanlı'nın sanayi gücü malum. 1-2 senede ordu 100 bölüğü buldu. Nihayet Balkan Savaşı da başladı. Müthiş direndim ama İtalya'nın bir anda Anadolu'ya çıkarma yakalarken gördüm. Donanmayı gönderdim ama çıkarmayı enteresan şekilde engelleyemedi. En azından geciktirmedi. Hemen ordunun bir kısmını oraya gönderdim. Bu sırada Trablusgarp'ta İtalyan birlikleri imha ettim. Onları da Anadolu savunmasına gönderdim ve Anadolu'da öylece direniyorken bir anda İtalya beyaz barış yaptı ve Anadolu'dan çekildi. Şanslıyım ki Anadolu'da sadece İtalyanlar vardı. Hemen oraları geri aldım. Sonra Sırbistan sınırını yardım ve Sırbistan'ı böldüm. Bu sırada İtalya savaşa geri girdi. Karadağ'ı komple işgal etmiştim. Bayağı işgal yapmıştım. Geride İtalya ve Bulgaristan kalmıştı. Her şey lehimeydi ama bir anda Avusturya-Macaristan Sırbistan'a savaş açtı ve saçma sapan şekilde benim savaş bitti. Beyaz barış yaptık :(((((
Ama var ya, büsbütün ordu veteran seviyesine kadar çıkmıştı. Trablusgarp'ı kaptırmayıp üstüne toprak alacaktım. Puh Allah belañı versin, pu Allah cezañı versin eeey.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
(11-07-2020, 12:21)HakaniyeLehçesi : Aşırı iyi giderken mod tarafından müdahale yedim, sabote edildim. İtalya savaş açtı. O sırada zaten Afrika'da bölük vardı. İyi de direndiler. Sonra Balkan Savaşları'na hazırlandım. Osmanlı'nın en büyük silahı, insangücü. Bölük şablonuna bir topçu ekledim ama Osmanlı'nın sanayi gücü malum. 1-2 senede ordu 100 bölüğü buldu. Nihayet Balkan Savaşı da başladı. Müthiş direndim ama İtalya'nın bir anda Anadolu'ya çıkarma yakalarken gördüm. Donanmayı gönderdim ama çıkarmayı enteresan şekilde engelleyemedi. En azından geciktirmedi. Hemen ordunun bir kısmını oraya gönderdim. Bu sırada Trablusgarp'ta İtalyan birlikleri imha ettim. Onları da Anadolu savunmasına gönderdim ve Anadolu'da öylece direniyorken bir anda İtalya beyaz barış yaptı ve Anadolu'dan çekildi. Şanslıyım ki Anadolu'da sadece İtalyanlar vardı. Hemen oraları geri aldım. Sonra Sırbistan sınırını yardım ve Sırbistan'ı böldüm. Bu sırada İtalya savaşa geri girdi. Karadağ'ı komple işgal etmiştim. Bayağı işgal yapmıştım. Geride İtalya ve Bulgaristan kalmıştı. Her şey lehimeydi ama bir anda Avusturya-Macaristan Sırbistan'a savaş açtı ve saçma sapan şekilde benim savaş bitti. Beyaz barış yaptık :(((((
Ama var ya, büsbütün ordu veteran seviyesine kadar çıkmıştı. Trablusgarp'ı kaptırmayıp üstüne toprak alacaktım. Puh Allah belañı versin, pu Allah cezañı versin eeey.

Limanlara garnizon atamamış olman senin acemiliğin olmuş, yapay zeka bu durumu değerlendiriyor, uğraşıp Libya'dan italyanı atmak mümkün sonra Balkan ligini kuran ülkeyi teslim aldğında savaş bitiriyor.
Ara
(12-07-2020, 10:13)1Manascı :
(11-07-2020, 12:21)HakaniyeLehçesi : Aşırı iyi giderken mod tarafından müdahale yedim, sabote edildim. İtalya savaş açtı. O sırada zaten Afrika'da bölük vardı. İyi de direndiler. Sonra Balkan Savaşları'na hazırlandım. Osmanlı'nın en büyük silahı, insangücü. Bölük şablonuna bir topçu ekledim ama Osmanlı'nın sanayi gücü malum. 1-2 senede ordu 100 bölüğü buldu. Nihayet Balkan Savaşı da başladı. Müthiş direndim ama İtalya'nın bir anda Anadolu'ya çıkarma yakalarken gördüm. Donanmayı gönderdim ama çıkarmayı enteresan şekilde engelleyemedi. En azından geciktirmedi. Hemen ordunun bir kısmını oraya gönderdim. Bu sırada Trablusgarp'ta İtalyan birlikleri imha ettim. Onları da Anadolu savunmasına gönderdim ve Anadolu'da öylece direniyorken bir anda İtalya beyaz barış yaptı ve Anadolu'dan çekildi. Şanslıyım ki Anadolu'da sadece İtalyanlar vardı. Hemen oraları geri aldım. Sonra Sırbistan sınırını yardım ve Sırbistan'ı böldüm. Bu sırada İtalya savaşa geri girdi. Karadağ'ı komple işgal etmiştim. Bayağı işgal yapmıştım. Geride İtalya ve Bulgaristan kalmıştı. Her şey lehimeydi ama bir anda Avusturya-Macaristan Sırbistan'a savaş açtı ve saçma sapan şekilde benim savaş bitti. Beyaz barış yaptık :(((((

Limanlara garnizon atamamış olman senin acemiliğin olmuş, yapay zeka bu durumu değerlendiriyor, uğraşıp Libya'dan italyanı atmak mümkün sonra Balkan ligini kuran ülkeyi teslim aldğında savaş bitiriyor.

:) Garnizon atadım zaten(hatta Libya'da 3 liman var. Dörder beşer bölük bıraktı) ama modda İtalya savaş açınca Trablusgarp'ı direkt alıyor. Bölükleri de ışınlanıyor. Üstelik benim bölükler işgal edilen toprak içinde düşmana saldırıyor şeklinde gözüküyor. YouTube'da birisi bu modla oynarken İtalya basbayağı kıyıya çıkarma yapıyordu. Herhalde modu o konuda güncellemişler. 1-2 sene önce de bu modu oynamıştım, o zaman da İtalyanlar, Trablusgarp bölgesini direkt işgal ediyordu ve benim bölükler düşman toprağında gözüküyordu.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
Osmanli olarak Balkan savasini kazanip devletleri ilhak ettigimde bir turlu ww1 in baslamamasi kotu olmus.
Ara
(12-07-2020, 16:37)Sezar : Osmanli olarak Balkan savasini kazanip devletleri ilhak ettigimde bir turlu ww1 in baslamamasi kotu olmus.

Sırbistanda 1 eyalet kalacak şekilde diğerlerini yutarsan sorun olmuyor. WW eventinin tetiklenmesi için sırbistanin yaşıyor olması gerek.
omnia fui et nihil expedit
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@HakaniyeLehçesi, yazında İtalya'nın Anadolu'ya çıkartma yaptığını söylemiştin demek ki Anadolu limanlarını tutmamışsın başıma hiç böle birşey gelmedi ek olarak Libya savaşında İtalya ani baskın ile başlıyor biliyorum yapman gereken tek şey baskın yaptığı state'e birlik koymamak, fallbackline çizmen gerek, savaş başlayınca frontline çizip bölükleri elle yöneteceksin.
[+] 1 üye 1Manascı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu modun tr yaması varmı
Ara
İtalya'ya karşı nasıl kazanıyoruz/beyaz barış yapıyoruz? Toprak alamayıp 80k casualties verdi ama geldi Balkan Ligi'ne girip bizi rezil rusva etti.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
(17-07-2020, 21:26)Kurt Knispel : İtalya'ya karşı nasıl kazanıyoruz/beyaz barış yapıyoruz? Toprak alamayıp 80k casualties verdi ama geldi Balkan Ligi'ne girip bizi rezil rusva etti.

Libyada tek bir italyan tümeni dahi birakmaman lazim. Tüm saldırı dalgalarını savuşturup, savunabilirsen event geliyor
Ara
(17-07-2020, 23:08)Mabella :
(17-07-2020, 21:26)Kurt Knispel : İtalya'ya karşı nasıl kazanıyoruz/beyaz barış yapıyoruz? Toprak alamayıp 80k casualties verdi ama geldi Balkan Ligi'ne girip bizi rezil rusva etti.

Libyada tek bir italyan tümeni dahi birakmaman lazim. Tüm saldırı dalgalarını savuşturup, savunabilirsen event geliyor

Tüm denemelerini başarısızlığa uğratsam da event gelmedi, yine Balkan Ligi'ne girip yenmeyi başardı. :confounded:
Ara
(18-07-2020, 10:38)Kurt Knispel :
(17-07-2020, 23:08)Mabella :

Tüm denemelerini başarısızlığa uğratsam da event gelmedi, yine Balkan Ligi'ne girip yenmeyi başardı. :confounded:

Tarihsellige aykiri bir eylemde bulunmuş olabilirsin. Bu yuzden eventin tetiklenmesi icin gereken şartlar saglanmamis olabilir. Event dosyasını acip icinden gereksinimlerine bakabilirsin. Bir diger konu ise tumenleri dogru yerlestirdigin takdirde italyayi oyalarken, balkan ligini yenebilecek güçte bir devlet osmanli. Italyanin gelebilecegi yerleri (rodos, ege adalari gibi) tutarsan rahat edeceksin
Ara
İtalya Balkan Ligine girdiğinde, Montenegro veya Yunanistan üzerinden sağlam geliyor.

Libya'yı terk edip Balkan Devletlerini yendim ama bu sefer de WW1'de Mısır bataklığına takıldık. Japonlar bile karşıma çıktı, sanırım Almanlar yenildiği için yenik sayılacağım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.