[MP] Civ5 - Multiplayer: Haziran 2018
Games_Civilization_5_026235_.jpg

Genel Bilgiler
Modlar: Lekmod ve HellBlazer Map Pack
Tur Sınırı: 333 Tur
Tur Sistemi: Simultaneous
Oyun hızı: Quick
Zafer Tipleri: Bilim , Turizm , Askeri , Diplomasi , Zaman
Medeniyetler: Draft sistemi uygulanacaktır. Her oyuncu iki ban yapacaktır ve de kalan ülkeler arasından kendisine sunulan üç ülkeden bir tanesini seçecektir. Oyuncu sayısına göre sayılarda oynama yapılabilir.
Gm: @'İlber Ortayli'
Oyun Günleri: Cumartesi ve hafta içi uygun görülen bir gün olarak düşünülmüştür. Oyuncuların ricaları doğrultusunda değiştirilebilir.
Oyun Düzeni: Cumartesi günü olacak oyunlarımız aynı gün içerisinde bitirilmek üzere oynanacaktır ve etkinliğin asıl oyunları olarak kabul edilecektir. Hafta içi olan oyunlar ise daha çok denemelerin yapıldığı ve de konsept oyunları olacaktır.

Mod Kurulumu
Öncelikle kullanacağımız modlar için linkler:
Lekmod: https://www.dropbox.com/s/kz6mp7a4sfeu39...F.zip?dl=0

Lekmod'u kurabilmek için yukarı da ki dropbox linkinde ki dosyayı indirip oyun klasörünün içinde ki ''Sid Meier's Civilization V\Assets\DLC'' konuma atıyorsunuz..
Hb Map modunun da kendisine ait bir setupı bulunmaktadır. Setup üzerinde oynamalar yapmadan rahatlıkla indirebilirsiniz. 

Dikkat Edilmesini Rica Ettiklerimiz
Oyuncuların uzun sürebilecek oyunlara hazır olmalarını rica ediyoruz özellikle Cumartesi oyunları adına.
Oyuncular ortak hareket edemezler yada bir oyuncuya karşı sebepsiz koalisyon oluşturamazlar.
Oyuncuların istekleri doğrultusunda değişiklikler yapılabilir. 
[+] 1 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
cumartesi aksam 9 sonrasi olur heralde benim icin

Yukaridaki beyanatim icin ozur dilerim. Civ6 degil de civ5 oldugunu farketmemisim. Katilamayacagim.
Ara
Hafta sonu veya haziranda yeni turnuva yapalım derim
Ara
Hiç multiplayer deneyimim yok fakat katılmak istiyorum. 116 saat single oynamışım.
Mod işi nasıl olacak yazarsanız sevinirim
Ara
Bende haziran ayı için katılmak isterim.
Ara
Haziran olursa bende katılabilirim.
Ara
Etkinlik isteğinin karşılanması adına etkinlik “Haziran” etkinliği bu konu altında yapılacaktır. Etkinlik hakkında ki düzenlemeler bu konunun ilk iletisinde akşam saatlerinde yapılacaktır. İlgilenen herkese duyrulur.

@‘Consul of Time’ @Aeschyli @kilical12333 @Doremon @jax61 @roquentin
Ara
Haziran için katılırım
Ara
Etkinlik hakkında güncel bilgiler konunun ilk iletisinde belirtilmiştir. Oyuncuların fikirleri ve istekleri doğrultusunda değişiklik yapmaya hazırız. Ve de arkadaşlar rica etsem steam profil linklerinizi de burada paylaşabilir misiniz ?
Ara
lekmodda vanillada olmayan birçok medeniyet vardır.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
https://steamcommunity.com/profiles/76561198321991412/
Ara
Consul of Time büyük ihtimalle haziranın ilk haftası yani önümüzde ki haftanın ilk cumartesisi başlamış oluruz.
Ara
Peki öğle filan mı olacak yoksa akşam mı?

Edit: şimdilik boşverin haftaya olacak ne de olsa.
Ara
Herkese uygun ise ilk oyun 02.06.2018 tarihinde ( Cumartesi ) saat 18.00 da başlayacaktır. İstekler doğrultusunda daha erkene veyahutta daha geç bir saate alınma imkanı bulunmaktadır. Daha geç bir saatte başlaması oyunun geç saatlere kadar sürmesi yada ileri bir tarihte devam edilmesi üzerine save alınması ihtimalini yaratabilir. Tüm oynayanlara duyurulur. Ve de steam profillerini paylaşmamış olanlar paylaşabilirse sevinirim.

@Consul of Time @jax61 @Exiveth @Aeschyli @kilical12333 @roquentin @Doremon

Arkadaşlar acaba hepinizde dlc lerin hepsi bulunmakta mı ? Consul of Time ile konuştuktan sonra sorma ihtiyacı duydum.
Ara
DLC 'lerim eksik olduğundan dolayı bu multiye katılamayacağım.
Ara
Ben 2 hazirana gelemem ya kusura bakmayın sınavlar bitmiyor:(
Ara
Katılıyorum
WhaW8Am.gif
Ara
Bugün ki oyunumuz 80. turda bitmiştir. Aynı oyuncuların toplanması durumunda devam edilecektir ekstra oyuncu katılımında ise yeni bir oyuna başlanılacaktır.
Ara
(01-06-2018, 23:11)kilical12333 : Ben 2 hazirana gelemem ya kusura bakmayın sınavlar bitmiyor:(

Bugün maçı devam ettiremedik ertelendi haftaya katılabilirmisin
Ara
elbette
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.