[MP] Civ6 - Multiplayer: Ekim 2020
PQb2v6.png

Civilization VI - Ekim 2020 Etkinliği

Bu ay içerisinde yapılan multiplayer etkinliklerine dair iletiler, paylaşımlar ve sohbet bu konu altında yer alır. Katılmak için yorumlara katılıyorum yazın ve uygun olduğunuz günleri belirtin. Oyun ayarları ile ilgili fikirlerinizi de yorumlara ekleyebilirsiniz. Oyun hızı, haritası, tur süresi ve tur modu ile ilgili ayarlar katılımcıların tercihine göre değişebilir. Gathering Storm ek paketine sahip olmanız gerekmektedir.

Etkinlik saati: (20:00-23:30)
Oyun hızı: Online (Yaklaşık 3 oyun günü sürüyor.)
Oyun haritası: Seven Seas (Diğer seçeneklere bakabilmeniz için alta koyuyorum.)
Tur süresi: Dynamic turn timer (Ayrıca tur süresini ayarlayan bir mod kullanabiliriz.)
Tur modu: En önemli soru! Simultaneous (Tüm oyuncular aynı anda oynuyor.) Dynamic (Barış dönemi tüm oyuncular aynı anda, savaş dönemi savaşan oyuncular kendi sırasında oynuyor.)
Geri kalan tüm ayarlar standart olacak. Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

Etkinlik sırasında sizi oyuna davet edebilmem için katılıyorum yazdıktan sonra steam üzerinden beni ekleyin.
https://steamcommunity.com/profiles/76561198027889317/

Katılımcılar
@Gurt (Host)
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum. Önerim dinamik tur.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum. Hızlı bir oyun umuyorum. Harita shuffle olabilir.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katilirim
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeterli oyuncu sayısına ulaştık ilk oyunumuza pazartesi başlayabiliriz. Katılımlar devam etmektedir. Sonraki oyun günleri bir aksilik olmazsa salı çarşamba perşembe olabilir.
Ara
Katılıyorum
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugun saat 8 de basliyoruz o halde , katilimcilar 15 dk oncesinden hazir olursa sevinirim lobi kurulumu ayarlarin yapilip irk secimi derken anca baslariz
Ara
(05-10-2020, 13:47)SoulForged : Bugun saat 8 de basliyoruz o halde , katilimcilar 15 dk oncesinden hazir olursa sevinirim lobi kurulumu ayarlarin yapilip irk secimi derken anca baslariz

Gelemeyen oyuncu olursa erteleyebiliriz. Sonradan dahil olamayacakları için başlangıçta tüm oyuncuların burada olması önemli. Eğer tüm oyuncular gelirse @SoulForged dediği gibi 15dk önceden lobiyi kurarız.
Ara
Simultane tur olması halinde katılım sağlarım. Dinamik turda bu oyunu oynamak aşırı gereksiz zaman kaybı ve saldıran kişiye aşırı dezavantaj getiriyor.Prensip olarak dinamik turda oyun oynamıyorum Harita olarak her zaman pangaea öneririm fakat harita konusunda tercihe uyarim..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
katılıyorum
Ara
Bugün birkaç oyuncu gelemeyeceğini bildirdi. Salı günü bir aksilik olmazsa başlayabiliriz. Gelemeyeceğiniz günleri buradan veya bana özelden bildirebilirsiniz.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugun baslamiyoruz o halde yarin icin kim katilip katilamiyacigini soylesin o halde ona gore plan yapip basliyalim. Tur sekli simultane olabilir.
Ben katilirim
Ara
Şu ana kadar gelemeyeceğini söyleyen olmadı. Saat 19:45'de lobi kurulmuş olacak.
Ara
Kimseden ses cıkmadı ama bugun baslıyoruz dımı kesin
Ara
Tur süresini ayarlamamıza yardımcı olan ''Multiplayer Helper'' isimli modu bu etkinlikte kullanacağız. Lobiye girdiğinizde otomatik indiriyor ama emin olmak için önceden indirebilirsiniz. Tur süresi 30sn olarak başlayacak ve sonraki her tur için süreye +1 sn eklenecek. Tur modu çoğunluk hangisini isterse o şekilde ayarlanacak. Eğer dilerseniz ülke seçimini draft usulü (yani sırayla tüm oyuncular seçilmesini istemediği ülkeleri yasaklayacak, sonra sırayla ülke seçecek) yapabiliriz.

Multiplayer Helper: https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...1984504435
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Birkaç oyuncu gelemeyeceğini söyledi lobiyi kurup duruma göre oyuna başlamaya veya ertelemeye birlikte karar verelim.
Ara
Lobi kurulmuştur.
Ara
rzenma noldu oyundan dustun baglantın mı koptu mobılden yazabılırsen beklıyoruz oyun pauselandı
Ara
@jax61 @Selene ve @SoulForged ile oyuna başladık. Benim oyundan düşme sorunlarım yüzünden biraz oyun duraksadı ama iyi ilerledik şu an 107. turdayız. Bizim burada elektrik kesintileri sık yaşandığı için modem arızalanabiliyor. Geçende böyle olmuştu modemi değiştirince düzelmişti ben modeme tekrar baktırayım. Katılan arkadaşlara teşekkür ederim haftaya yine aynı gün devam ederiz.

B0DA64FABFECB0B12A5CBA6A3CC8FFD81865C9DA
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.