[MP] Civ6 - Multiplayer: Haziran 2020
PQb2v6.png

Civilization VI - Haziran 2020 Etkinliği

Epic Games'in kampanyası ile vanilla sürüm birçok kişiye ulaştı. Bu yüzden haziran ayında ayrıca vanilla etkinliği kurmaya karar verdik yeterli katılım olursa etkinlik günü ve saati belirlenecek. Katılmak için yorumlara katılıyorum yazın. Oyun ayarları ile ilgili fikirlerinizi de yorumlara ekleyebilirsiniz. Oyun hızı, haritası, tur süresi ve tur modu ile ilgili ayarlar katılımcıların tercihi ile belirlenir. Oyunlarımızda Multiplayer Helper isimli mod aktif olacaktır.

Etkinlik saati: (20:00-23:30)
Oyun hızı: Online
Oyun haritası: Seven Seas (En uygun harita gibi gözüküyor tercihen deniz seviyesini azaltabiliriz. Diğer seçenekleri alta koyuyorum.)
Tur süresi: Dynamic turn timer
Tur modu: En önemli soru! Simultaneous (Tüm oyuncular aynı anda oynuyor.) Dynamic (Barış dönemi aynı anda savaş dönemi savaşan oyuncular kendi sırasında oynuyor.)
Geri kalan tüm ayarlar standart olacak.

Etkinlik sırasında sizi oyuna davet edebilmem için steam üzerinden beni ekleyin.
https://steamcommunity.com/profiles/76561198027889317/

Katılımcılar

@Rzenma
@Onur34
@Alduin
@qwertyboy01

Gathering Storm-Pazar(20:00-23:30)
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gathering Storm'a katılıyorum. Vanilla'dan emin değilim. Dinamik tercihimdir. Standart Turn Timer'ı da yeğlerim. İlerleyen günlerde 2 saatte sadece 7 tur oynamak pek hoş olmuyor. Hele ki kimse savaşmazken.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vanillaya katılmak isterim. Ayarlara aşina olmadığım için bir öneride bulunamayacağım.
Ara
Haziran ayında final ödevlerim var ancak bir tane mpye katılabilirim. Hangisi başlamaya daha yakınsa ona katılım sağlayabilirim. @Onur34 de vanilla gelmek isterse 4 kişi vanillanın da zevkli olacağını düşünüyorum. Ancak tabi kendisinin istemesi lazım emri vaki yapmak gibi olmasın.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Vanillaya katılabilirim. Ama perşembe victoria mpsi olduğu için pazara ya da pazartesi ve perşembe dışında başka bir gün yapılması mümkün müdür?
Ara
İki versiyonuna da katılıyorum. Ancak haftada 1 gün yerine 2 gün olsa daha iyi olur çünkü insan kurduğu stratejileri unutur 7 günde :)

Oyun hızı olarak online daha uygun olur diye düşünmekteyim
Harita olarak pangea olsun derim çünkü uzaklarda birilerinin izole kalmasının önüne geçilmiş olunur.
tur süresi olarak dynamic daha uygun olur bence.
Tur modu olarak ise ben hep simultane oynadım o yüzden ona daha aşinayım ancak diğeri de olabilir. Ama diğerinde oyunun süresi bir yerden sonra çok uzuyor.
[+] 2 üye alpdb nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sadece vanilla kuralım o zaman. Haftaya başlayabiliriz uygun olmadığınız günleri yazın ona göre bir gün belirleyelim. Haftada iki gün yapabiliriz çabuk biter.
Ara
Bana her gün uyar açıkçası.
Ara
katılıyorum
[+] 1 üye ilkerozdemir008 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İmperator ve Eu4 multi günleri olan Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi hariç müsaitim.
Ara
''Multiplayer Helper'' isimli mod sayesinde tur süresini oyun içerisinde ayarlayabiliriz. Katılımlar hala devam ediyor ilk oyunu herkes için uygunsa önümüzdeki pazar günü kurabiliriz.

Multiplayer Helper: https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...1984504435
[+] 3 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılmak istiyorum
(sabırsızlık ve veledlik sorunum çözülmüş bulunmaktadır)
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Biz bu pazara kadar taşınacağız. İnternet servisini arayacağız ama hemen gelmeyebilirler. Duruma göre katılamayabilirim. İnternet erken gelirse katılırım. Umarım bir an önce yaparlar interneti.
Ara
Oyun içinde ekstra kurallar olacak mı?
Ara
(05-06-2020, 17:27)alpdb : Oyun içinde ekstra kurallar olacak mı?

Hayır oyun içinde ekstra hiçbir kural olmayacak. Oyun haritası için önerim ''Seven Seas'' veya Island Plates'' tercihen deniz seviyesini azaltabiliriz. Oyun hızı online olacak tur hızı dinamik olacak ama ''multiplayer helper'' modu sayesinde oyun içerisinde ayarlayabileceğiz. Yine bu mod ile gelen bazı özellikler var ülke seçimi aşamasında ban/pick sistemi, oyun içerisinde teslim olma ve harita değiştirme oylamaları gibi özellikler var fakat bunların hepsi opsiyonel istersek açabiliriz yada kapatabiliriz. Esas önemli soru tur modu ne olacak? Buna şimdiden karar versek iyi olur oyun başladıktan sonra değiştirilmesi mümkün değil.
Ara
Savaşlarda önce basanın kazanmadığı tur modu olsun.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Tur modu dynamic olsun.
Ara
Steam üzerinden beni eklemeyi unutmayın. İki oyuncumuz yarın akşam katılamayabilir eğer gelemezlerse hafta içine erteleyebiliriz. Oyuna epic games üzerinden katılmayı düşünen varsa bildirsin lütfen. Epic games üzerinden katılacak arkadaşlar oyun kurulana kadar iletişim için steamde açık olmalılar.
Ara
(06-06-2020, 22:23)Rzenma : Steam üzerinden beni eklemeyi unutmayın. İki oyuncumuz yarın akşam katılamayabilir eğer gelemezlerse hafta içine erteleyebiliriz. Oyuna epic games üzerinden katılmayı düşünen varsa bildirsin lütfen. Epic games üzerinden katılacak arkadaşlar oyun kurulana kadar iletişim için steamde açık olmalılar.

Ben epic games den katılacağım. Eklerim steam den.
Ara
Bu akşam 5-6 kişi olursak oyunu kurabiliriz.

@Aytaç
@Onur34
@Gurt
@alpdb
@ilkerozdemir008
@Alduin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.