[MP] Civ6 - Multiplayer: Şubat 2020
Oyunun ilerleyen turlarını etkinlikte görmek gerçekten çok güzeldi. Diğer ülkelerin dünyamızı kirletmesi sonucu oluşan afetleri geç farkettik ve elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık. Bu konuda açık olmak gerekirse çok fazla gücümüzü afetlere harcadık. Ordu konusunda diğer ülkelerden geri gibi gözüküyoruz. Ancak aşılamayacak şeyler değil gibi. 

5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Bu gece herkes musait mi bitirelim oyunu subat etkinligi marta sarkti hala bitmedi:)
Ara
Ben büyük ihtimal ile müsaitim.
Ara
Bir saat sonra lobiyi kuruyorum.
Ara
ee nerdesiniz ?
Ara
Burdayım ben. @Rzenma nerdesin?
Ara
Lobi kuruldu.
Ara
Oyunun kazananı @SoulForged oldu tebrik ederim. Katılan herkese de teşekkür ederim uzun soluklu ve keyif verici bir oyun oldu. Son 10 tur diplomasi zaferi ile bir sürpriz yapacağıma çok inanmıştım ancak olmadı. Diğer etkinliklerde yapmaya çalışacağım artık. Kendi adıma konuşacak olursam çok fazla yeni şey deneyimledim bu etkinlikte. İlk defa Mansa Musa ile oynadım. Paraya çok yatırım yaptım ama diğer şeylerde geri kaldım. Para her şey demek değilmiş :) Bir kaç ekran görüntüsü bırakıyorum.

Ara
Bu etkinliği de sonunda kadar oynamayı başardık. Kazanan @SoulForged tebrik ediyorum. Oyunun orta bölümünü çok iyi oynadı. Şehirlerinin üretim gücü çok yüksekmiş. Oyunun son bölümünde uzay yarışına girdik ama yetişemedim. Kaybedeceğimi anlayınca nükleer silahlanmaya gittim fakat onlarda yetişmedi :d

Birçok şehrinde spaceport varmış zaten nükleer silahlarla da durduramayabilirdim.

Hiç savaş yapmadığım ilk etkinlikti sanırım. Oyunun diğer mekaniklerine odaklandım ama çok şansızdım Hindistan 4-5 tane ajanımı yakaladı ürettiğim Rock Bandlarında çoğu ilk konserlerde öldü. Üretim açısından da zayıf kalınca yetişmem çok zor oldu. Sanırım Hindistan faith puanını üretime dönüştürüyordu. Önceki etkinlikte bende ülke avantajını kullanarak faith puanı ile uçak gemisi alıyordum. Faith puanları ile üretime katkı yapmanın etkisi baya yüksek oluyor.

Katılan herkese teşekkür ederim sonraki etkinlikte görüşmek üzere.

Oyun sonu ekran görüntüleri
Ara
Cok guzel oyundu tesekkurler bir bucuk ay kadar surdu oyun 4 kisi basladik 3 kisi bitirdik devam edenlere tesekkurler. Aslinda benim sicrama tahtam oyunun ilk evrelerinde olan savasti cogu kisi savasta guc kaybederken ben yagmalamalarla din ve bilim puani ve altin aldim bunlarla da sehirlerin uretimini gelistirdim baya guclendim. Sonrasında savasi da karli sonuclandirdim baris durumunda ilerledim. Amerika deounance edince korktum eski oyunlardaki gibi savas acicak diye silahlanlamaya gittim biraz abarttim sanirim cok ordu oldu:) endustri doneminde ulkede komur cikmamasi biraz krize soktu ama petrol bakımından zengindim o yuzden hemen kesif yaptim. Amerika ucaklarda iyidi bircok bombardiman ucagi da yaptigini gorunce sirf hava savunmasina abandım her yere koruma yaptim gemiler ucaklar hatta nukleer silahlanmayi bile cok erken donemde yaptim savasa hazirdim ama sonucta Gandiyle oynuyodum baris daha avantajimaydi bana saldirilirsa savunma yapcaktim ama hic saldiran olmadi:) bilim ve uretimde cok ilerlemistim hangi galibiyete yoneleyim derken din kismi cok zor geldi amerika engizisyon ilan etmisti heryerde apostler vardi ben de dinimi kendi bolgelerime yayip din puani topladim onlarla bilime yoneldim . En cok da bu oyun sehir projeleri yaptim endustriyel ve bilimsel projeler yapip baya puan topladim great peoplelarin hepsini topladim. Bilim galibiyetine gitmeye karar verdim buyuk muhendisler uzay projelerine baya katki sagladi ben marsa koloni kurup 5 tane space portum oldugunda rakip daha yeni uydu yolluyodu. Bu evreden sonra tum uzay merkezlerinden proje calistim ajanlarimla hep kendi sehirlerime koruma yaptim savas bekledim ama savas da olmayinca oyunu kazandim. Eski etkinliklerdeki tecrübeler ise yaradi ama ben rzenma dan daha aktif oynayis beklerdim oyun boyu savasmadi baya da ordusu vardi neyse guzel oyundu nisan ayinda yeni etkinlik acilirsa tekrar girmek isterim
[+] 3 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.