[MP] CK2 - Multiplayer: Ağustos 2017
#61
Biraz bu durumdan Discord'da da bahsettim, bu tarz etkinliklerde oyundan çıkmak her zaman son nokta olmalı hele ki oyuncu sayısı CK2 gibi kısıtlı bir oyunun etkinliğiyse. Bir yanlış gördüğünüzde her zaman oyundan çıkmadan, kimseyi kırmadan bunu dile getirip düzeltilmesine vesile olun ki aynı problemler ileride yaşanmasın. Oyundan çıkıldığında hem diğer oyuncuların oynaması anlamsızlaşır hem de kimsenin eline bir şey geçmemiş olur, burada amacımız oyuncu sayısı çok fazla olmayan bu oyunlardan devamlı bir şekilde, uzun süreli ve zevkli etkinlikler yapabilecek geniş bir kitle oluşturmak. Bunu da oyuncu kaybederek değil, etkinliklere katılım gösteren oyuncuları sürekli arttırarak yapabiliriz. O sebeple biraz daha sağduyu gerek.
Per aspera ad astra.
Cevapla
#62
Bugün oyun olacak mı?
Daha önceki imparatorluklarımı, observe oyunlarımı ve yakaladığım ilginç görüntüleri buradan görebilirsiniz.

Namımızın büyüklüğü dostlarımızın büyüklüğündendir.
Ara
Cevapla
#63
Aynen, bugün oyuna devam edecek miyiz?
Steam Üzerinden eklemek isteyenler için link http://steamcommunity.com/id/TTTThe-Kyte/
Ara
Cevapla
#64
Evet.
Ara
Cevapla
#65
Kuruldu.
Ara
Cevapla
#66
Rehosttayız.
Per aspera ad astra.
Cevapla
#67
Kendine söven arkadaşlar vardı, garip bir oyun oldu.
If you can keep your head when all about you are losing theirs and blaming it on you, if you can meet with triumph and disaster and treat those two impostors just the same. Yours is the Earth and everything that's in it, and - which is more - you'll be a man, my son.
Ara
Cevapla
#68
Yüzlerce altın döküp, üzerine inkar edip yetmemiş gibi kendi anasına babasına söven adamlar vardı. Hayatımda böyle bir şey görmedim. Arkadaşına kıyak çekecek diye başka oyuncuların oyunlarını katleden adamlarla bir daha oynamam.
Steam Üzerinden eklemek isteyenler için link http://steamcommunity.com/id/TTTThe-Kyte/
Ara
Cevapla
#69
Yaşa veriyorum ben olayları. Kalkıp da insanları salak görmek falan çocuk işi. İftira falan atıyormuşuz. Geçicez bunları kimin ne yaptığını biliyoruz oyun boyunca. Rezillikten başka bir şey değil. Sen kalkıp savaş sırasında kankana para falan atamazsın. Bu mp ye insanlar keyif almak için katılıyorlar kimsenin siniri bozup rahatsız edemezsin.

@Berke'nin oyun ile ilişiğini kesiyorum.
Ara
Cevapla
#70
y3k029.png

Yaşla alakalı değil, bu durum birlikte oyun oynadığı topluluğa, diğer oyunculara saygı duyup duymamakla alakalı ve bu umursamazlığın temelinde oyun oynadığı kişilerle oyun dışında (mesela forum ortamında) muhatap olmama durumu sözkonusu. Forumda birlikte zaman geçirdiğimiz, CK2 oynadıktan sonra atıyorum başka bir etkinlikte yine birlikte oynadığımız, muhatap olduğumuz sohbet ettiğimiz kişiler olsalar bu şekilde hareket edilmezdi. Öncelikle etkinliğe @Medic'in sırf foruma üye diye başvuru olmadan aceleyle oyuna alınması yanlıştı. Bir önceki etkinlikte 4 kişiyle oynuyorduk, bu oyunda 10 kişi oldu ve bence artık kural yazılması gerekiyor çünkü bu sayıda oyuncunun katıldığı bir etkinlikte güven ilişkisi ile iş yürümez. Bir oyuncu geliyor rastgele bana Tainted Touch atıyor, başkası diğerine altın atıyor, başkası diğerinin isyanına yardım ediyor vs. Bunların hepsinin detaylı bir kural listesiyle belirlenmesi lazım ne yasak ne değil ne koşullarda.

Oyundaki tatsız olay oyunculardan birinin arkadaşına sürekli para yardımı yapması sonrası chatte ilk başta hiçbir şeyin farkında değilmiş gibi yazması, sonradan para kim atıyorsa şöyledir böyledir diye konuşup sonra para attığının opinion mapmode'dan alınan yukarıdaki resimdeki Sent Gift +60 ile kanıtlanması oldu. Her şeyden önce birlikte oyun oynadığınız insanları kandırmak, aptal yerine koymak, bunlar çok yanlış şeyler. Bu arkadaşla ilk oyunumuz da değil, böyle şeyler olmaması gerekir.
Per aspera ad astra.
Cevapla
#71
Justicar dışarıda olacağı için bu akşam oyun olmayacak.
Per aspera ad astra.
Cevapla
#72
Dünki oyun başlangıcında oyuncular: 

BAj5bg.png
Per aspera ad astra.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.