[MP] Dota 2 - Multiplayer: Mayıs 2020
dota_logo.png

Oyunlar katılımcıların istediği modlar ile talep doğrultusunda dereceli ya da derecesiz olarak oynanacaktır.
Katılımcıların steam profil linklerini ve liglerini yazması ve etkinlik tarihi için konuyu takip etmeleri yeterlidir.

WhaW8Am.gif
Ara
Ben oynarım.
Ara
Bugün @Justicar'la 3 maç oynadık. İlkinde ezici bir şekilde kazanmamıza rağmen sonraki iki oyunda da ezici bir şekilde yenildik.

İlk oynadığımız oyun midde Pugna oynarak karşıdaki Shadow Fiendi oldukça ezdim ve en sonunda maçın ortasında oyunu terk etti. Karşı takımda geriye kalan oyuncular da pek uzun süre kalmadılar ve onlar da maçı terk ettiler.

İkinci maç midde Zeus oynadım. Koridorumu Phantom Assassin'e karşı kazanmama rağmen oyunun geri kalanında yeterince efektif olamadım ve sonucunda maçı kaybettik. Ayrıca takımımızdaki Slark wardlar ile orman kamplarımızı blokladığından karşı takıma yardımcı oldu, kendisini raporladım.

Üçüncü maçta ise bu sefer midde Skywrath Mage oynadım. Karşımda Ember Spirit vardı ve benim için zorlu bir karşılaşma oldu. 1-1 ilerlerken koridorda, diğer koridorların aşırı geri düşmesi sonucu maçı kaybettik. @Justicar'a tekrardan katıldığı için teşekkür ederim.

Maç sonuçlarını spoiler içinde.

WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk oyunda hiç acıdınız mı karşı takıma o kadar ezerken?
Ara
Tabii ki hayır. Acıdığında 2. veya 3. oyundaki gibi sonuçlarla karşılaşabiliyorsun. 1. oyunda Shadow Fiend koridoru bırakıp ormanda rahat farmlamaya çalışırken sürekli darladım ve en sonunda oyundan çıktı fakat aynı şeyi 2. oyunda gerçekleştiremedim. Bu yüzden Phantom Assassin aradaki farkı kapayıp sonrasında ise önüme geçti.
WhaW8Am.gif
Ara
Bugün @Justicar'la 3 maç daha oynadık. İlk ikisi All Pick sonuncusu ise Single Draft'dı. İlk ve son maçı kazandık, ikincisini ise kaybettik.

İlk oynadığımız oyunda safe lane'de Faceless Void oynadım. Yanımda support olarak Grimstroke bulunuyordu. Karşımızda ise off lane Windranger vardı. Koridorda Windranger'i 3-4 kere öldürdükten sonra koridora bir daha gelmedi ve rahat bir şekilde farm yaptım. Sonrasında ise takım savaşlarında karşı takımı ultim Chronosphere'e hapsedip takımımla birlikte parçaladık. @Justicar'da off lane'de Clinkz oynadı ve oldukça iyi bir oyun sergiledi.

İkinci oyunda ise midde Rubick oynadım. Karşımda Invoker vardı. Koridorda Invoker'ı yenmem ve Undying'in AFK olmasına rağmen karşı takımın kahramanlarının daha güçlü olması ve takımca farm yapamamış olmamız sonucunda oyunu kaybettik.

Üçüncü oyunda ise yine midde ama bu sefer Morphling oynadım. Oyunumuz Single Draft olduğu için oyunun 3 attribute türünden birer kahraman sunuldu. Koridorda karşımda Viper vardı. Karşı supportların mide yaptığı baskından ötürü geri düştüğüm için koridorumu bırakıp ormanda farm yapmaya başladım. Kısa sürede toparladım ve sonrasında aldığım Ethereal Blade ile rakip kahramanları kısa sürede ani hasarımla indirmeye başladım. Sonrasında ise daha da kasıp takım savaşlarında sonradan gelerek karşı takımı topladım ve durdurulamaz bir güç haline geldim. Ardından da oyunu kazandık.

Maç sonuçları spoiler içinde.

WhaW8Am.gif
Ara
yer olursa bende katılırım :)
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Bugün @Justicar'la bir maç daha oynadık. 1 saat 21 dakika süren işkenceden sonra galibiyetle ayrıldık.

Oyunda ben midde Ancient Apparition oynadım, @Justicar ise safe lane'de Spectre oynadı. Oyun uzadıkça uzadı ve asla bitmedi. Karşıda Techies olmasaydı büyük ihtimalle 40 dakika önce bitirebilirdik fakat Techies yüzünden karşı üsse girmemiz oldukça zorlaştı. Kendi koridorumda karşımdaki Monkey King'i oldukça ezdim. Bunun üstüne karşı supportlar Monkey King'e desteğe geldi fakat pek başarılı olamadılar. Oyunun artık iyice ilerleyen dakikalarında tamamen bir clown fiesta halini aldı. Ama en sonunda karşı üste bir takım savaşı kazanıp Ancient'i yıktık.

Maç sonucu spoiler içinde.

WhaW8Am.gif
Ara
Korkunç bir maçtı. Spectre ile fena oynamadığımı düşünüyorum. Oyun sonu 600 ü geçmişti galiba minyon sayım. Ama techies tam bir kanserdi.
Ara
Katılıyorum.
Ara
Dün @Justicar ve @SatanistKesenKedi ile birkaç maç oynadık. @SatanistKesenKedi bize beş maçın sadece birinde eşlik etti ve oynadığımız beş maçın dördünden zafer ile ayrıldık.

İlk oyunda ben midde Viper oynadım. @Justicar safe lane'de Spectre, @SatanistKesenKedi ise yanında Tusk oynadı. Kendi koridorumda kaçış konusunda çok güçlü olmasına rağmen Mirana'yı ezdim ve diğer koridorlara attığım baskınlar ile takımımı öne geçirdim. Böylelikle 30 dakika içinde maçı çok rahatça kazandık.

İkinci oyunda ise bu sefer midde Tinker oynadım. kendi koridorumda Dazzle'ı ezdim. Boots of Travel'ımı bitirdikten sonra da koridorların hepsini ittirmeye başladım. Safe lane'de Pudge-Lion ikilisi koridorlarını iyice ezdikten sonra karşı takımdaki Centaur Warruner oyundan çıktı. Centaur'un oyundan çıkmasından sonra Dazzle dışındaki diğer herkes de oyunu terk etti. Kısa süre içinde maçı bitirdik. Bu oyun @Justicar pek aktiflik gösteremedi.

Üçüncü oyunda ise yine midde Tinker oynadım. Koridorumda Silencer bulunuyordu. Kendisini olabildiğince hırpaladım ve birazcık farmlayıp Boots of Travel'imi aldıktan sonra koridorların hepsini ittirmeye başladım. Kısa süre sonra Silencer oyunu terk etti. Karşı takımın geriye kalanı da pek dayanamadı.

Dördüncü oyunumuzda ise Off lane'de Doom oynadım. Yanımda ise Spectre ile @Justicar vardı. Kendi koridorumuzda pek başarılı olamadık fakat haritada bulabildiğim her alanda farm yaparak oldukça güçlendim ve oyunun ilerleyen dakikalarında ise durdurulamaz bir güç haline geldim. Bu sırada karşıdaki Bounty Hunter ise all chat üzerinden bana sataşıyordu fakat kendisini kaale almadım. Neredeyse bir saat süren karşılaşmanın ardından zaferle ayrıldık.

Beşinci ve son maçımızda ise midde Rubick oynadım. Kendi koridorumu oldukça ezdim ve diğer koridorlara da yardım etmek için baskınlarda bulundum. Fakat takımımzdaki carrylerin yeterince kasamamasından ve karşıdaki Slark'ın çok kasmasından ötürü oyunu kaybettik. Slark oyunun sonlarına doğru trolleyerek oyunu bitirmedi bu yüzden yaklaşık 30 dakikamızı boşa harcadık fakat sonunda geldi ve oyunu bitirdi. Böylelikle ilk mağlubiyetimizi de almış olduk.

Maç sonuçları spoiler içinde.

WhaW8Am.gif
Ara
Beni de ekleyin ama bu 10. maçım.
Ara
Bugün 15:00'da başlayabiliriz burada olanlarla.
WhaW8Am.gif
Ara
Bugün @Justicar ve @Yasin Ahmet ile beş maç oynadık. Maçların çoğu bizim mağlubiyetimiz ile sonuçlandı.

İlk maçta takımdaki herkesin carry tip hero alması üzerine ben support Oracle aldım. Bir support olarak elimden gelen her şeyi yapmama rağmen haritada haliyle 4 carry için yeterince farm olmaması ve genel olarak kötü koridor safhalarından ötürü oyunu kaybettik.

İkinci maçta ise ben midde Shadow Fiend oynadım. Harika bir koridor safhası geçirdim ve oldukça çok farm yaptım fakat takımda geriye kalan herkes koridorlarını kaybetti ve @Justicar da oldukça fazla bağlantı sorunu yaşadı. Bu yüzden bu maçı oyunu da kaybettik.

Üçüncü maçta ise bu sefer midde Skywrath Mage oynadım. Koridorda karşımda Lone Druid olduğu için durağan geçse de attığım baskınlar sonucu birkaç skor topladım ve takımımın da yardımıyla oyunda öne geçtik. Karşıdaki Shadow Shaman'ın bağlantı sorunları yaşaması ve en sonunda süresi dolduğu için maçı abandonlamasından ötürü karşı takım da oyundan çıktı ve kazandık.

Dördüncü maçta ise off lane'de Axe oynadım. Koridorda zorlanmış olsam da maçın geri kalanında elimden geldiğince iş yaptım fakat bu yeterli olmadı ve en sonunda maçı kaybettik.

Beşinci ve son maçımızda ise pozisyon 4 Bounty Hunter oynadım. Karşı takımı oldukça rahatsız ettim, diğer koridorlara baskın attım, karşı takımın ormanda farmlamasına izin vermedim. Maç boyunca Jinada ile 3600 altın kazandım ve toplam 52 tane ward aldım fakat takımda yaşanan odak sıkıntısından ötürü maçı kazanamadık ve elimizde olan maçı kaybettik.

Maç sonuçlarını spoiler içinde.

WhaW8Am.gif
Ara
Etkinlik sona ermiştir. Etkinliğe katılan herkese teşekkürler.
WhaW8Am.gif
Ara
@PCOyun yeni bir mp gelir mi? Hatta aramızda 5 v 5 fena olmaz gibi.
Ara
5v5 oynayacak kadar oyuncu çıkacağını sanmıyorum, ben de şahsen en son geçen sene Haziran'da girdim oyuna. Bu sıralar daha çok LoL oynuyorum.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.