[MP] EU4 - Alternatif Multiplayer: Haziran 2019
20190620005253_1.jpg
Sizde bu Zulme dur demek istemez misiniz ? Sadece Stockholm'e diplomat yollayarak bu zalim ülkeye karşı yaptığımız ittifaka katılabilirsiniz.
[+] 2 üye fodunkiran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
#STOPDENMARK #STOPTHEMASSACRE
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hocam ben haftaya başlar lafına güvenmiştim, özür dilerim. Cumartesi mi bir dahaki?
Ara
(20-06-2019, 01:11)Türkopol : Hocam ben haftaya başlar lafına güvenmiştim, özür dilerim. Cumartesi mi bir dahaki?

Ki haftaya da başlandı. Evet birdahaki oyun cumartesi.
Ara

Constantinople'de halk, cumhuriyeti selamlıyor!
[+] 3 üye SHD nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Danimarka'nın Novgorod'a annex atması bizi de üzdü.
Danimarka nasıl bir milleti düşman bellediğinin farkında değil. Kiliseler kışlamız, kubbeler miğfer...
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Novgorod çok agresif
Ara
Keyifli bir multiydi fakat çok çabuk bitti. Keşke haftada 3 gün falan olsaydı. Özellikle rehostla çok vakit kaybettik.
Ara
Ara
Kardeşim anlamıyorum Habsburglara karşı çıkanlar neyine güveniyor ? Habsburglardan önce imparatorluk çok kötüydü ve oy kuyrukları vardı.Habsburglar geldi adam etti HRE'yi.Bunlar nankör nankör.
[+] 2 üye Spartan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu arada duman yayındayken maverünnehiri incelerken bu ülke hep kötüye gidiyor gibi söylemlerde bulundu. Ben buna şu şekilde cevap vereyim:
Ben o -stability'leri yerken diğer faktörleri hesaplıyordum. Yani ülkedeki isyanları, diğer kötü durumları ve teknolojiyi. O - stability her ne kadar sıkıntılara yol açsada ülkeye ciddi bir problem sunmadı. İsyancılar çok sorun çıkartmadı .Halihazırda hayvan gibi mil puanımız var üstelik diğer rakiplerimizdende askeri teknoloji olarak üstünüz. 1 level daha atlayabiliyorken o mil puanlarını harcamak yerine reformasyonu beklemeyi tercih ettim. Bu mil puanlarınıda eğer olurda zor durumdayken isyan çıkarsa onları bastırmak için kullandım. Kaldıki çok isyanda çıkmadı.
Geleceğe yatırım yaptım dedim, evet yapıyorumda. Fakat bunun dev basmak ile ne alakası var? ben dev basmıyorum dev işgal ediyorum dev fethediyorum. Deve basacağım puanı teknolojiye basıyorum.
Yani ülkemizde kalıcı bir sorun yok. Sadece adm teknolojisine yatırım yapmak istiyorum çünkü oyun başı maalesef odağı mil puanına verdiğim için adm puanından yoksun kaldım. Bir an önce idea açmam gerekiyor.
Yani stability'ye basacak adm'yi toprak corelerine ve teknolojiye basmaya çalışıyorum. Eğer stability çok sorun olacak isede stability'de basmaktan çekinmiyorum.
@Duman
Edit: Disaster sorunuda çoktan çözüldü.
Ara
Dileriz ki İsveç devleti bağımsızlığını kazandıktan sonra sömürgecilere karşı kardeş ülke Cusco'nun yanında olur.  :victory:  :heart:

Zaman kardeşlik zamanı, zaman bağımsızlık zamanı...
Ara
transaxoıona oynarken dev basmak ayip degil  rival  +50 de tutarsan liderin  5 4  3  felan gelirse zaten   artıyor... bekelycegine  dandik toprak alacagina trade centerini geliştirirsin.
Ara
(20-06-2019, 14:17)alemdarpasa : transaxoıona oynarken dev basmak ayip degil  rival  +50 de tutarsan liderin  5 4  3  felan gelirse zaten   artıyor... bekelycegine  dandik toprak alacagina trade centerini geliştirirsin.

Oyun başından beri yapmaya çalıştığım şey ticaret bölgelerini toplamak ve ekonomik refahı arttırmak idi. Şuana kadar aldığım toprakların büyük bir yüzdeside dandik değil önemli topraklardı. güney batıdaki topraklar mesela bunlar stratejik açıdan önemli topraklardı.
Bu arada dev basmak mantıksız. Evet single oynarken bende bastım fakat multide mantıksız.
Edit: eğer afrika kabileleri gibi oynayacaksam dünyaya açılmayacaksam dev basmak mantıklı :p
Ara
JVp1Zq.png

Crusader Hungary Projected Borders
Ara
Venedik için ilk olarak askeri idea seçeceğim sizce hangisi olsun?

http://www.strawpoll.me/18197862
Ara
manapowerin eksik   quanty
Ara
1465 Dünya Haritası

1465_Dunya_Haritas.png
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1465 Güç Yüzdesi

Guc_Yuzdesi_1465.png

İttifak Limiti %8.57
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.