[MP] EU4 - Alternatif Multiplayer: Mart 2020
Savaşa sonradan müttefiklik kurularak oyuncu dahil etmek üzere 2 ihlal gerçekleştirdi. 
bunun ihlal olduğunu bu konuda gösterin şeriatın kestiği parmak acımaz diyeyim söylediğim exploitlerin herhangi birini kullandığımı gösterin gelmeyeyim ve yazmayayım lakin sizin yazdıklarınız " bariz kural ihlaliniz sonrası konuda oyuncuları örgütlemek gibi girişimlerin komikliği" kısmının tartışılmasını talep ediyorum. Bahsettiğim gibi 2 ihlal diyemezsiniz ve 1 ihlalle atılacaksak gm'in aragonun the knightsın da atılması gerekir. KURALLAR EŞİT UYGULANMAYACAKSA kuralları koymanın bir anlamı yok.
Ara
same-old-complaints.png
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuncular kasti bir kural ihlalinde bulunup uyarılmalarına rağmen bu kural ihlalinden faydalanmaya devam ederlerse tek bir ihlal ile de etkinlikten çıkarılabilirler. Bunun örneği geçmişte mevcut. Aksi takdirde oyuncular ne de olsa ilk ihlalde uyarı alınıyor diye fiilen etkinlik başı 1 kural ihlali hakkına sahip olurdu. O kadar ihtimal argümanı ürettikten sonra bunu farkedememiş olman ilginç.

Dediğim gibi bu yaklaşımla bir yere varman mümkün gözükmüyor maalesef.
(19-03-2020, 21:24)Duman : Oyuncular kasti bir kural ihlalinde bulunup uyarılmalarına rağmen bu kural ihlalinden faydalanmaya devam ederlerse tek bir ihlal ile de etkinlikten çıkarılabilirler. Bunun örneği geçmişte mevcut. Aksi takdirde oyuncular ne de olsa ilk ihlalde uyarı alınıyor diye fiilen etkinlik başı 1 kural ihlali hakkına sahip olurdu. O kadar ihtimal argümanı ürettikten sonra bunu farkedememiş olman ilginç.

Dediğim gibi bu yaklaşımla bir yere varman mümkün gözükmüyor maalesef.
Kısaca dediğiniz bi kaç tane kankanın yaptıklarına biat eden köleler gibi oyun oynayın. Konuda yazdığım entryleri okuyup algılayamayan insanlar varsa istediğiniz discord kanalında tartışabilirim. Geçmişte mevcut olan kuralları ve olayların hiçbirini bilmiyorum. Streami uzaktan izledim ve benim yaptıklarımı önceden anlattığım oyunu öğrenmeye çalışan arkadaşıma yapılan yanlış ithamları gördüm. Kendime yapılan saygısızlıklara rağmen herhangi olumsuz bi davranışta bulunmadım. Verilen savaşın yüzdelerine bakın ve adil olmaya çalışın ya da adaletsiz olduğunuzu kabul edip bu birkaç arkadaşın dahil olduğu bi eventtir dışarıdan katılanlar biat etmek zorundadır diye bildirin.
Ara
Onerilen.png
1470 Önerilen Ülkeler Haritası
Memlükler - Samtskhe - Litvanya - Huron - Mainz - Shimazu - Transoxiana - Kotte
Ara
Konuya karışmayayım dedim ama eleştiriler o kadar iğrenç ithamlara döndükü sayın duman bey kural ihlali olabilir biz kural ihlali yaptıysak atılmak deildi kural ihlali yuzunden wp atıp cıkacaktık gm yapması gerekende osmanlı toparlanana kadar osmanlıya bir oyuncu saldıramaz diye bir kural koyup bu hata giderilebilirdi biz wp atıp salıcaktık zaten ama gm bunun aksi bir durum yapıp kural ihlalı var diyip oyunu devam ettirip osmana savas acıyor ama bu exploit kural ihlali değil ölemi gm olarak etik oynamayıp eğlencenin tadını cıkarmayan gm varken bana agresif deniyor milan pu dusurup italyadaki oyuncunun eğlencesini mahveden adam eleştirilmeyip ben memlük alıp rasid hürmüz etiyopya karsı agresif tutumumu eleştirdiniz ama ben kendi bölgemde bulunan benim için tehdit olusturan ülkelere savaç açtım ve hepside haklı hamlelerdi ama gm İtalyadaki milan exploit kullanıp Floransalı oyuncunun oyunun bozdu buna birsey denilmiyor buna karışan eden yok ama biz yaptıgımız kural ihlali sonucunda osmanlıdan 100 de 100 lük bir toprak almamı yaptık ki atıldık bu da haksız verilmiş bir karardır kural ihlali dediniz eee ozaman osmana sahip cıkmak yerine macar neden savas actı veyahut neden wp atmamız konusu acılmadan memluk savasa mudahıl olmıcak dendı bir kural ihlali yaptıysak bunuda wp atarak giderebilriz onun icinde savasmamız gerekir değilmi
Ara
O birkaç tane kankayı göremeyeceğin nadir yerlerden birisi burası maalesef, kendin de dediğin gibi geçmişteki etkinlikleri, kimin nasıl birisi olduğunu bilmiyorsun ancak tanımadığın insanları suçlamaktan da rahatsızlık duymuyorsun. Yazımda yayındaki hakaret meselesine değinmemiştim kanıtlanmış bir durum olmadığı için (ki yazılanların logları mevcut), ancak gündeme getirmen ilginç oldu. "Arkadaşının" yazdığını belirttiğin sözlerin arkasında durup, arkadaşın zannedilmeni itham olarak mı nitelendiriyorsun?

Kurallar savaş yüzdesine bakıp "adil olmaya çalışarak" uygulanmaz. Neyin yasak olduğu neyin yasak olmadığı bellidir. Oyun içerisinde bariz kural ihlalinden nemalanmaya çalışıp sonra burada adalet yakarışında bulunmak da ne yazık ki tutmaz. Dediğim gibi burada mesele spesifik kural ihlali tartışmasından çıkalı çok oldu, sizin daha genel bir yaklaşım probleminiz var. O da benim bir şeyler anlatarak değiştirebileceğim bir husus değil.

alageyikr, beyaz barış yaparak savaşı bitirme meselesi kural ihlali için senin kafanda kurduğun bir çözüm ve geçerliliği de ne yazık ki yok. Kafanızda istediğiniz senaryoları kurabilirsiniz, istediğiniz gerekçeleri sıralayabilirsiniz, bu sizi haklı yapmaz. Oyunda sana savaşma dendi, savaştan çık dendi. Sen gidip Erzurum'a asker yolladın. Şimdi "WP atıp çıkıcaktık" diyorsun. Başka bir oyuncuya açılan savaşa kurallara aykırı bir şekilde katılıp savaşı beyaz barışa kilitlemek kural ihlalini ortadan kaldırmıyor, kural ihlalinden kazanç sağlandığı gerçeğini değiştirmiyor. Sen ihlalle girdiğin savaşta muharebeye girdiğin an kuralları ihlal eden oyuncu bundan kazanç sağlamış demektir.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(19-03-2020, 22:00)Duman : O birkaç tane kankayı göremeyeceğin nadir yerlerden birisi burası maalesef, kendin de dediğin gibi geçmişteki etkinlikleri, kimin nasıl birisi olduğunu bilmiyorsun ancak tanımadığın insanları suçlamaktan da rahatsızlık duymuyorsun. Yazımda yayındaki hakaret meselesine değinmemiştim kanıtlanmış bir durum olmadığı için (ki yazılanların logları mevcut), ancak gündeme getirmen ilginç oldu. "Arkadaşının" yazdığını belirttiğin sözlerin arkasında durup, arkadaşın zannedilmeni itham olarak mı nitelendiriyorsun?

Kurallar savaş yüzdesine bakıp "adil olmaya çalışarak" uygulanmaz. Neyin yasak olduğu neyin yasak olmadığı bellidir. Oyun içerisinde bariz kural ihlalinden nemalanmaya çalışıp sonra burada adalet yakarışında bulunmak da ne yazık ki tutmaz. Dediğim gibi burada mesele spesifik kural ihlali tartışmasından çıkalı çok oldu, sizin daha genel bir yaklaşım probleminiz var. O da benim bir şeyler anlatarak değiştirebileceğim bir husus değil.
Osmanlıya Karşı Kural İhlali Varsa Buna Rağmen Macaristanın Savaş Açıp Faydalanmasıda Kural İhlalinden Farkı Olmaz  Bana Kuşatma Yapmamam Sölendi Ben Nabayım osmanlının Kuşatmasınımı  Bekliyeyim White Peace Atmak Bir Çözüm Kural İhlalini Tartışmak Yerine Direk Kendi Çıkarı Doğrultusundan GM Oyuncuyu Kickletmesi Zaten Oyundaki Amacını Belli Ediyor
[+] 1 üye alageyikr4 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-03-2020, 22:00)Duman : O birkaç tane kankayı göremeyeceğin nadir yerlerden birisi burası maalesef, kendin de dediğin gibi geçmişteki etkinlikleri, kimin nasıl birisi olduğunu bilmiyorsun ancak tanımadığın insanları suçlamaktan da rahatsızlık duymuyorsun. Yazımda yayındaki hakaret meselesine değinmemiştim kanıtlanmış bir durum olmadığı için (ki yazılanların logları mevcut), ancak gündeme getirmen ilginç oldu. "Arkadaşının" yazdığını belirttiğin sözlerin arkasında durup, arkadaşın zannedilmeni itham olarak mı nitelendiriyorsun?

Yasak olan bi aktiviteyi yaptığımı söylüyorsunuz ama % ihlali dışında yasak bi aktivitemin olduğunu gösteremiyorsunuz. Benim yazmadığım şeylerden de benim suçanmamın ne kadar doğru olduğunu sizin takdirinize bırakıyorum. Arkadaşımın twitch chatinden banlanması durumu olsaydı ki banlandı mı banlanmadı mı bilmiyorum ki beni ilgilendiren bi durum da değil. Yazılanların ve oyun içerisindeki yazıların hepsinin logunu paylaşabilirsiniz benim yanlış yaptığım bir durum olduğunu gösterin hataların hepsini kabul edeyim. Steam adı oyun adı forum adı aynı olan ve kendi ismimimn baş harfleri olan bi nick kullanıyorum. Herhangi bir durumu gizlemeye çalışmıyorum. Oyun boyu konuştuğum 4 player vardır ve hepsine de bu durumu sorabilirsiniz. Birkaç tane kanka meselesinin de açık açık görüldüğü halde reddedilerek(bu oyun için konuşuyorum sadece) üzerine benim suçlanmamın ne kadar adil bu durum olması okuyanlara kalmıştır. Herhangi birinin yazılarından yaklaşım problemi olduğunu söylemek bana soracak olursanız bi yaklaşım problemidir. Şu ana kadar bu konunun altında ve özel mesajlarımda sadece oyunun daha düzgün oynanabilmesi, neyin exploit olup neyin legal olduğunun tartışılması dışında ne kişisel bi hakaret ne de herhangi birini itham etmek vardı ki siz beni fazladan kural ihlali ekleyip atana kadar. Konuya açıklık getirin ve diyin ki %yi geçti attık. Eğer bu varsa oyun başındaki memlük portekiz ittifakını da bozdurmanıza rağmen anlık olarak da olsa %yi geçmiş olduğundan dolayı ikisinin de atılması gerekirdi. Eğer burda bir ak koyun kara koyun meselesi varsa belirttiğim gibi istediğiniz ortamda çözmeye hazırım. Lakin çözüme ulaşmadığı sürece de adaletin sağlanmadığını ve birkaç kankanın ayrıcalıklı olduğunu anlatmaya devam edeceğim.
Ara
Bu meselede anlaşılması gereken her şey olabildiğince net bir biçimde açıklandı. Hala "Osmanlı'nın kuşatmasını mı bekleseydim?" gibi argümanlar geliyor. Yüzde ihlali dışında yasak aktiviteden bahsediliyor. Kural ihlaliyle savaşa girdiysen, orada 1K asker bile savaştırsan bu haksız kazançtır. Uyarılmana rağmen buna devam ediyorsan bunun sonucu bellidir. Tüm bunlara yanıtı ne yazık ki bu konuda yaklaşık 1 saat kadar önce vermiştim.

Dediğim gibi Strategyturk'te amacımız her zaman daha kalabalık ve daha eğlenceli etkinlikler yapmak, elbette isteyen oyuna istediği şekilde yaklaşmakta serbest. İstediği ülke verilmediğinde adam kayırılıyor adaletsizlik yapılıyor diye ortalığı birbirine katanlar, başka bir oyuncunun etkinlikten ayrılması sonrası istediği ülkeyi alabildiğinde sessizleşiyorlar, çünkü bazıları için adalet istediği ülkeyi alamadığında devreye giren bir kavram. İşler istendiği gibi gidiyorsa her şey adil.

Sürekli aynı şeylere geri dönüldüğü için tartışmanın uzamasının anlamı yok, umuyorum herkesin aklındaki soru işaretleri giderilmiştir. Bu mesajdan sonra konunun normal işleyişe dönmesi daha isabetli.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Memluke oyuncu gececekse rassids le oynanmaz cidden annex yememek ıçın dev basdım tek toprak kaldım perma claimlari varken zaten memlugun benı orda yasatması da akıllıca olmazdı oynanmayacak ulkenın dııbne attınız resmen

Memluk tranxosiana bosaldıya ben geçmek isterim.
Ara
Ortalık fena karışmış ama memlük boş ise geçebilirim
Ara
Yarın gecikme ihtimalim var ama büyük ihtimalle gecikmem diye düşünüyorum bilginiz olsun.
Ara
Steam linki atmayı unutmuşum buyrun https://steamcommunity.com/profiles/76561198278978280/
Ara
katılamayacagım icin degistirdim
Ara
https://steamcommunity.com/id/PotkanPasha/home Pasai Samteshke Kotte Mainz
Ara
Geç kalacağım büyük ihtimal.
Ara
oda kuruldu
id: 90133675134941185
şifre: st
Ara
Oda kuruldu

ID : 90133675134941185
şifre : st
Ara
rehost atılıyor
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.