[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Ağustos 2015
EUIV : CUSTOM MULTIPLAYER

EUIV : CM aşağıdaki ayarlar ile oynanacak
Custom Nation Difficulty : Normal (200)
Nations : Random Setup
Province Tax and Manpower : Flat Values
Allow adding nations to savegame : Yes
Random Nations : Dynamic
Random New World : On

Amaç ne?

Bu ayarlarla birlikte multiplayer daha dinamik hale gelecek.
Her oyuncu 200 puanlık bir ülke yaratarak başlayacağı için her oyuncunun multiplayerdaki şansı eşit olacak.
Belli bir ülkeyle oynayan oyuncu oyunda belli eventlerin geleceğini bilerek hareket edemeyecek.
Yeni Dünya daha keşfedilmeden kolonici devletler arasında paylaştırılamayacak.

Peki nasıl katılırım?

Katılım için öncelikle şurayı okumak gerekiyor

Ardından oyunu single da açıp bu bahsettiğim ayarları singleda yaparak kendinize 200 puan limitli bir ülke oluşturacaksınız.
Bu oluşturduğunuz ülkeyi - ülkenin bayrağını - ülkenin kısa hikayesini bu konu altında tanıtacaksınız.
Belli bir yapıya ve konsepte sahip olmayan ülkeler benim iznimden geçemeyecek.
El Dorado DLC si olmayan oyuncular bana ulaşabilir, onlar için multiplayerda kurmak istedikleri ülkeyi ayarlayabilecekleri bir oda açabilirim.

Oluşturulan ülkelerin bir konseptinin olma gerekliliğinin yanı sıra oyunda Random New World olduğu için Amerikada ülke oluşturmanız yasak.

Dynamic Random World'den bir görüntü 

lyEQqJ.jpg
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Polynesia!

Polinezyalılar ticaret ile ilgilenen denizci bir halktır. Ceneviz ve Venediklilerin antik versiyonu olan polinezyalılar ya denize açılıp okyanusya yerine avrupaya gelselerdi ne olurdu?

İşte benim Polynesia'm  bu fikrin hayata geçmiş halidir. Taa antik çağlarda okyanusları geçmeyi başaran bu halk batılı teknolojinin kalbinde neler başarabilecek acaba?

ad228a7454.jpg
Belki de gök itiyor...
Ara
mzER54.jpg

Brettonia
Kökenleri: Bretonların kökeninin güneybatı Bretonya olduğu bilinmektedir.
Yapıları ve Özellikleri: Bu halkın fiziki yapısı iri, orta boylu, mavi gözlü ve siyah saçlı olmalarıdır. Dostcanlısı ve maceraperesttirler.

Ülkenin Hikayesi: Brettonia önder Roderick Guennec tarafından 985 tarihinde diğer Breton kabilelerin birleşmesi ile kurulmuştur. Guennec hanedanlığı uzun süre boyunca Brettonia'ya hükmetmiş, doğu tarafına yapılan ilerleme ile sınırlarını genişletmiş, kuzeyde buldukları yeni topraklara bir yerleşke kurmuşlardır. 1435 yılında başa geçen 2.Telent Guennec'in ülkeyi yönetememesi, halkına önem vermeyip ülkeyi sefalete sürüklemesi sonucu taht'ından devrilip,hanedanının son üyesi olması sebebi ile halkın ''Grand'' (Harika) ünvanı verdikleri Tuathal başa geçmiştir. Tuathal yönetim şeklini ''Soylu Cumhuriyeti''ne çevirmiş, ülkedeki Monarşi düzenini yıkmıştır.
Amaç: Brettonia Cumhuriyeti'nin amacı anavatanlarını geliştirip yeni ümitlerle batıya sefere çıkmak, yeni yerler keşfetmektir.

1444 Yılında'ki Brettonia Cumhuriyeti'nin durumu
Aq3G17.jpg
Ara
LOTHARINGIA
lyEXnk.png

Başkent : Lothringen
Köken : Zamanla Almanlaşmış Franklar
Kültür : Swabian
Din : Katolik

VLEOkr.jpg

Lotharingia Şarlman'ın torunu Kutsal Roma İmparatoru Lothair'in soyundan gelen Lothring hanesi tarafından yönetilir.
Hanedan simge olarak kırmızı arkaplanda sarı kartal kullanır.
Askerleri altınsarısı renginde giyinirler.

(Renk Polynesia ile aynı olmuş oyuna başlayacağımız zaman ayar çekerim)
S.P.Q.R

Papanin boyunduruguna karsi isyan eden Italyanlar, eski yollara geri dönerek yeni Roma Cumhuriyetini 1444'te kurdular. 
Ulkenin yonetim bicimi, Patrician olarak kabul edilen Soylular Cumhuriyeti

VLEWnn.jpg
A leader is a dealer in hope

[+] 2 üye Nogrod nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ezilen Halkı sömürgeden kurtarmak için yeniden bir araya gelen hollanda kökenli ırklar bir cumhuriyet kurdular.
Yönetim şekli Cumhuriyet
ngjNra.jpgly3NYr.jpg
Ara
OZEjL0.jpg
JANDARIDS

Candaroğulları / İsfendiyaroğulları

Bayrağımızın anlamı 
;  Cennet Havamız , Cennet Denizimiz , Cennet Toprağımız 
Ve
Özgürlük ve Çeviklik Sembolü Atımız

4k0NM0.jpg
Soylu Cumhuriyetimizin Lideri ;
Vezir Tolga İsfendiyaroğlu

Cennet Vatanımızın aziz milleti , Karadeniz sahili boyunca Türk kültürüyle yoğrulmuş ve Sünni İslam'a inanmıştır. Beyliğimizin büyümesi sonucu idari işlerini kolaylaştırmak için halkımızında yönetimde payının olması gerektiğini düşünerek Candaroğulları Cumhuriyetini ilan ettik. Cumhuriyetimizin en önemli oluşumu ordumuzdur.  Karada ve Denizde hiç usanmadan bıkmadan mücadelelere hazır , adeta tek yumruk olmuş bir vatanın evlatları olarak bu cennet topraklara sahip çıkacağımıza , Vezirimiz Tolga'nın da önderliğine biat edeceğimize and içiyoruz.

2knzOA.jpg

Peki Candaroğulları bu kadar güçlü kılan nedir?

1 - Güçlü Ordu-Millet anlayışı       2 - Güçlü Donanma       3 - Güçlü İnanış yapısı

Peki Candaroğulları nasıl bir politika izleyecek?

Cevap ;

0ky3BD.jpg
n20GdM.png
[+] 1 üye Steafun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ngEBR5.png

Ülke ismi : Munchen

BaşKent : Munchen

Köken : Zamanında baskı gören Prusyalı ve Bohamya'lı larin birlesmesi ile ortaya çıkan bavyeralılar..

Kültür: Bavyera

Din: Katolik
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
Ülkelerin bayrağını unutmayalım.

Bayrak - Haritadaki renk uyumu önemli.
                 Büyük Yorkland Dükalığı 

Isim : Yorkland
Irk : Ingiliz
Yönetim Biçimi : Ingiliz Monarşisi 

Anglo-Saksonlar Britanya Adasina yerleştikden sonra kendileri arasında çok büyük savaşlar yaptılar . Amaçları adanın en güçlüsü olmaktı . Diğer Ango-Sakson Dükalıklarından daha güçlü konumda olan Yorkland Dükalığı artık tek bir şey istiyordu . Adanın Mutlak Hakimi olup tehditleri ortadan kaldırmak!

?interpolation=lanczos-none&output-forma...olor=black
Ara
PHİLİPPİNES

Tarihçe : 1440 yılında cenova limanından kalkan geminin kaptanı Gian luigi Pellegrini ( :D  )  uzun bir yolculuktan sonra bir fırtınaya yalkalanmış ve sığındığı ilk limanda yeni ve bilinmedik bir halkla karşılaşmıştı. Yeniden gemisini tamir edip yolculuğa çıkana dek aradan geçen 4 yıllık süreçte bulunduğu yerin dilini öğrenen , islamla tanışıp bu ülkede kalmaya karar veren , ismini değiştiren kaptanımız , yerli halkla uzun konuşmalardan sonra tarih sahnesine yeni bir devlet olarak çıkmaya karar vermişti.Bu yeni devletin yönetim biçimi italya topraklarından çıkan eski bir yönetim biçimi olan cumhuriyetti.İlk başkan ise bu yeni yönetim biçimi ve yeni teknoloji araştırma biçimini ülkeye taşıyan yeni ismiyle Sherif Sayyid Ala Ud din den başkası değildi..

Ülke ismi : Philippines
Kültür : Filipino
Dİn : Sünni islam
Teknoloji Grubu :Batı
Birim çeşidi: İndian

qlErnD.jpg

4k05N7.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başkent : Barselona
Köken : Vizigotlar

Eski bir ırk olan vizigotlar  Avrupa da güçlü bir konuma gelebilmek için isyan ederek yeni ülkelerini kurdular.

rVE7Ga.png
Ara
vLZrgR.png
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bence historical nations yapın siz custom olun rastgele yerlere tarihsel ülkeler gelsin daha iyi olur
Ara
Ticaret, din ve kültür haritası değişmiyor bildiğim kadarıyla, neden ticaret bölgelerine kurmadınız devletleri (Cenova ve Venedik boş)
AgEJOQ.jpg
Ara
Kalabalık diye tercih edilmemiş olabilir açıkcası herkesin benim devletimin etrafında ülke alması beni de şüphelendirmedi değil.
Hollander, Bretonnia, Yorkland, SPQR ve Jandarids favori gibi duruyor. Özellikle de Yorkland toprak seçimini aşırı takdir ettim, kendisi sebebini biliyor. Britanya Yorkland'da o kesin, başka birisi orada CN kuramaz artık.

MP'ye katılsam mı karar veremiyorum, gelemeyeceğim günler olabilir. Duman MP ne zaman başlıyor?

Bu arada Random Nations'ta tüm toprakların devletlerle kapanıp koloninin iptal olduğunu biliyorsunuz değil mi?
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pazar veya pazartesi.

(15-08-2015, 16:05)GaulTurk : Bu arada Random Nations'ta tüm toprakların devletlerle kapanıp koloninin iptal olduğunu biliyorsunuz değil mi?

WZgZ7q.jpg

Bana tüm topraklar kapanmış gibi gelmedi?
Oyun her gün olduğundan dolayı ülke oluşturmadım. Eğer olmadığımız günlerde yerimize biri bulmak gerekmiyorsa ilk hafta katılabilirim.
Random customer nation olduğunda, koloni olsa toprağın din ve kültürü var. Tüm topraklar olmasa bile kolonilerin kısmında AI ülkeler çıkabiliyor.
Ara
Oyun her gün değil yüksek ihtimalle 2 gün oyun 1 gün tatil esasında oynanacak diye düşünüyorum.
Saat aralığını ise bir önceki 22-01'den 22-00'a çekmiş durumdayız.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.