[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2016
batı afrika yine boş kaldı :) hayırlısı olsun. umarım düşmeler yaşamayız. eğer düşmeler yaşanmazsa çok güzel keyifli bir mp bizi bekliyor olacak.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Yakın arkadaşları politik ve diplomatik olarak birbiriyle muhatap olabilecek bölgelerde bulundurmamak daha doğru olabilir kural ihlallerini önlemek amacıyla. Örneğin Polonya ve Danimarka, Ayutthaya ve Ming. Aynı okulda okuyan kişiler müttefik olduğunda, aynı iş yerinde çalışan kişiler birbirine garantörlük attığında ben onların 4. kuralı ihlal eder bir biçimde ortak hareket etmektense şartların öyle gerektirmesi sonucu müttefik olduğuna pek ikna olamayacağım mesela.

Bu saatten sonra ülkelerde oyuncu değişikliği yapmak zor olabilir ancak GM'in gözünün bu gibi oyuncular üzerinde olması faydalı olur.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
bu konuda dumanı destekliyorum. mümkünse kanka muhabbetnden uzak duralım. ortak düşmana karşı müttefikliğe kimse se çıkarmayacaktır ama sırf rahatça gelişebilmek adına kanka muhabbeti hoş olmaz.özellikle de bu muhabbet bir başka oyuncunun zararına bir durum ise hiç hoş olmaz.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Arkadaşlar iyi geceler ben yeni üye oldum bana da karakoyunluyu veririseniz sevinirim başka yer kaldıysa oda olur yaklaşık 3 senedir oynuyorum multiyi ilk kez oynıcam herkese iyi oyunlar.
Ara
Umarım ekranım gidiklik yapmaz veya internet dert yapmaz.

Brunei olmam iyi olmuş, Majahapit Hindu falan şimdi dert olurdu :)
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
Mali tarafıda doldu. Boş olarak bir kongo kaldı belki bir tanede free city alırız avrupaya.
Ara
macaristan sırbistan akkoyunlu
Ara
Ülkeleri yanlış dağıtmışınız Fransa ya koyduğunuz kişi 600 saat oynamış bende Fransa yazdım benim 2009 saat normal de bana gelmesi lazimdi . Ayrıca Fransa zor bir yerde üstte ingiltere batıda avusturya güneyde ise castilla ve aragon var ha bir de burgundy oraya geçicek oyuncunun iyi olmasi lazim ki o cendereden çıksın yoksa Fransa yok olur gider. Osmanlıya da deneyimsiz biri gelmiş ama Osmanli ile Fransanin konumu bir değil. Osmanli oyuncusu çok noob değilse her türlü iş yapar ama Fransanin işi zor. Ülke yerleştirmelerine bir daha bakın derim.
Ara
Zorluk açısından baktığın zaman o coğrafyada Fransadan çok daha zorlu devletler var. Örneğin avusturya gibi. Önceki historical mp lerden birinde Avusturya oynadığım için Avusturya'ya tecrübeli bir oyuncu ihtiyacı olduğunu çok net biliyorum. Bu konuda 2 tane 1000 saati geçen avusturya isteği gördüm. Birisi sana aitti diğeri ise chaos10or kullanıcısına. Ben tercihimi senden yana yaptım çünkü sen hem bir önceki historical mp'de Fransa olmuştun hemde senin Fransaya geçmen Host-GM olarak yanyana olmamız demekti. Kapışmamız durumunda ikimizden birinin yıkılması veya anlaşmamız durumunda bunlar birbirini kolluyor seslerine karşı açıkcası seni yanımda istemedim. Fransa konusundada @Duman biliyorki son ana kadar tecrübeli oyuncu bekledim hatta ona defalarca kez bu durumu danıştım. Fransaya gelen talepler senin dışında 600 ve 800 saatti bende kararımı ona göre verdim. Bu konuda kararımı ben bu şekilde kullandım ve kararımdan memnun değilsen Fransa oyuncusuyla anlaşabilirsen istiyorsanız değiştirebilirsiniz devletlerinizi.
Ara
Redtayla beni neden dip dibe koydunuz
Ara
Avrupa içerisinde 17 tane devlet var. Herkes dipdibe zaten. Redtay'da Venedik isteyen tek kişiydi. Bu kadar dolu bir mp'de Venedik önemli bir aktör olduğundan ona venedik vermeyi uygun gördüm. Ayrıca yazdığı 3 devletti rasındanda uygun olan tek devletti.
Ara
Ben Songhai oynayabilirim herhalde eğer Batı Afrika boşsa.

(Dejavu yaşıyor olacağım yine Songhai olursam tbh)
Ara
Ekliyorum hocam. Mali var orada ama tek başına sıkılırdı zaten orda. :)
Ara
Dedem rahatsızlandığı için akşam hastaneye gidicem mp yi bu akşam kuramıcam yarın kurabilirim. Yaşanan aksaklık için sizlerden özür dilerim.
Ara
oh my god :( geçmiş olsun ..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Geçmiş olsun.
Geçmiş olsun
Ara
(05-12-2016, 18:30)Poyraz : Dedem rahatsızlandığı için akşam hastaneye gidicem mp yi bu akşam kuramıcam yarın kurabilirim. Yaşanan aksaklık için sizlerden özür dilerim.

geçmiş olsun
Ara
Geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin
Ara
Geçmiş olsun
p8RNv0.png

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.