[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2016
YqPlEk.jpg
Europa Universalis IV Multiplayer

Host : Poyraz
GM : Aeschlyi
Oyun Günleri : Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma
Oyun Saati : 21.00-23:30

Multiplayer Kuralları
Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Her oyuncu ülkesi ve 100 developmentten fazla her AI ülkesi great power sayılır. 
  1. Oyuncuların toplam GP müttefiği olabilir, açtıkları savaşlara sadece 1 GP çağırabilirler.
  2. Bir savaş başladıktan sonra sonradan müttefik edinerek savaşa dışarıdan devlet dahil edilemez.
  3. Oyuncular hiçbir şekilde kendi ülkelerinin zararına hareketlerde bulunamaz.
  4. Oyuncular hiçbir şekilde ortaklaşa hareket sergileyemezler, herkes sadece ama sadece kendi ülkesinin çıkarı için oynar.
  5. Düşmüş oyuncunun ülkesi suistimal edilemez.
Bu kurallara uyulmaması durumunda oyuncu çeşitli oyun içi yaptırımlarla karşılaşabilir veya multiplayerdan ihraç edilebilir.

Kuraldışı Eylemler
Multiplayer Kuralları yukarıda ana hatlarıyla belirtilmiştir, aşağıdaki kurallar yukarıdaki kuralların kapsayabileceği oyun içi yanlış hareketleri kapsar.
  1. Oyuncular birbirlerine Condottieri sağlayamazlar (4. ve 3. kural dahilinde)
  2. Oyuncular birbirlerine maddi destek sağlayamazlar (4. ve 3. kural dahilinde)
  3. Oyuncular birbirlerinin isyanlarını bastıramazlar (4. kural dahilinde)
  4. Oyuncular birbirlerine toprak satamazlar (4. ve 3. kural dahilinde)
Katılımcılar ve Ülke Listesi

Notlar :
  • Başvuru için oynamak istediğiniz 3 devleti ve EU4 oynama sürenizi yazmanız yeterlidir.
  • Ülkelerinizle ilgili konu açmak ve gelişimini paylaşmak için RP foruma girebilirsiniz: RP Forum
  • Oyuna katılanlar iletişim için steam üzerinden beni ekleyebilirler: Steam
Ara
Şu günler salı ve perşembe olmasa bana uyuyor.
Ara
Moskova
Osmanlı
İngiltere

3721
Fransa
Timur
Avusturya

2009 saat
Ara
İNGİLTERE
AVUSTURYA
OSMANLI

Steam da 30 saatim var.EU II den beri oyunu oynuyorum , EU IV pahalı geldi diye torrentten indirmiştim , üzdü.

EDIT , NEW COUNTRIES:

JAPONYA'daki mini devletlerden biri olabilirim.
Ara
(02-12-2016, 00:31)mertksk : İNGİLTERE
AVUSTURYA
OSMANLI

Saatini belirt :)
ottoman
muscovy
morocco

600 saat ama korsanla birlikte 800
Ara
Kastilya
İsveç
Floransa

1135 Saat

Arkadaşlar saatlerinizi eklemeyi unutmayın.
Ara
Viyanagar Bahmanis
Etiyopya
Brabant
1320 saat
Ara
Polonya
Macaristan
Böhmen

Wladyyslawın yetimleri ile oynamak güzel olacak.

500ü geçmiştim en son da hatırlamıyorum.
Ara
Bence saati en az olan arkadaşlara öncelik verilsin herkes eşit şartta başlasın.Diğer türlü saati çok olan arkadaşlar az olanları ezer ve oyuna yeni başlayanların hevesi kaçmasın.
Ara
(02-12-2016, 01:12)mertksk : Bence saati en az olan arkadaşlara öncelik verilsin herkes eşit şartta başlasın.

O zaman önemli ülkeler kendi kendilerine yıkılıyor bu da dengeyi bozuyor ama.
Fransa
Papal State
Bohemia

883 saat
Ara
Bengal
Bohemia
Songhai
517
Ara
İngiltere kongo kilwa 3274 saat
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Osmanlı
Muscovy
Lithunia
Olabilir Umarım Yeni MP için iyi bir başlangıç yaparız :)
Ara
Tunus(avrupa çok kalabalık olacak sanırım mümkünse tunus olsun)
Milan
Saxony
steamde 44 saat yazıyor ama 100 saat oynamışımdır ilk defa multiplayer oynayacağım bu yüzden güçde bir dalgalanma yaratmamak için orta halli devletler seçmek istedim :) yukarıda yazan saatlerde sürekli bilgisayar başında olduğum için gelmeme gibi bir sorun olmaz katılmamda bir sorun yoksa benim içinde yeni bir tecrübe olacak
Ara
Tabi niye katılmanızda sorun olsun. Katılım ne kadar çok olursa o kadar çok eğlenceli olur.
Ara
200 saat
[+] 1 üye jh74 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@jh74 ülke belirtmeyi unutmuşsun.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.