[MP] EU4 - Multiplayer: Aralık 2020
Rehost:

ID: 90140631677299717
Şifre: st
WhaW8Am.gif
Ara
İptal mi?
Ara
Rehost:

ID: 90140632015127557
WhaW8Am.gif
Ara
Tekrar Rehost:

ID: 90140632152006661
WhaW8Am.gif
Ara
Rehost:

ID: 90140632328493057
WhaW8Am.gif
Ara
Twitch yayını olsa iyimiş, biz vakti olmayanlar da arada uğrayıp bakabilirdik :)
[+] 3 üye Joe Andy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Birinci oyun günü sonrasında:
  • Tunus oyuncusu @alageyikr4 ve Fas oyuncusu @Dragon Reborn, aralarında yaptıkları sahte savaş ve bunun sonucunda elde edilen haksız çıkarlar sonucu uyarı almışlardır.
WhaW8Am.gif
Ara
Yerime Trier oynamak isteyen varsa yazabilir.
Ara
aasd1.png

Brandenburg soyluları olarak Düklüğümüzün daha iyi yerlere gelebilmesi adına bir takım çalışmalara başladık. 

Öncelikli olarak çevremizde bizi rakip olarak ilan eden devletleri biz de rakip olarak gördüğümüzü açıkladık. Bizi daha 1445 yılına girmeden rakip ilan eden devletler haricinde tüm HRE devletleri ile iyi geçinmek üzere ilişkiler geliştirmesi için diplomatlarımızı görevlendirdik. 

Çok geçmeden Bohemya Krallığı ile müttefiklik anlaşması yaptık ve Stettin düklüğüne hakkımız olan topraklar üzerinden savaş ilan ettik. Kale ardındaki topraklara gizlenen ordusunu gün be gün artıran Stettin nihayetinde müttefikini de çağırarak ordumuza kafa tutmaya karar verdi. İşte bu aşamada dostumuz Bohemya Kralı ve vasalları yardımımıza yetiştiler. 
HRE imparatoru Avusturya'nın baskıları neticesinde toprak ilhak etmek yerine, Stettin düklüğünü vasalımız yaptık.
Daha sonra ise güneydeki dostumuz Rothenburg'un yardımı ile batımızdaki Brunswick vasal haline getirildi. 

Haricen;
Kuzeyimizdeki İsveç, Danimarka'ya karşı bağımsızlık savaşını girdiğinde manevi desteklerimizi bildirdik.
Doğumuzda Moskova yönetiminin agresif hareketlerine karşı duran Polonya Krallığına desteklerimizi bildirdik. 
Güneyimizde din değiştiren dostumuz Bohemya'ya özgür bir dünya adına tebriklerimizi sunduk, Bungundy ile savaşında İmparatorumuza dualarda bulunduk.
Batımızda Avrupa anakarası üzerinde East Frisia topraklarını ilhak eden İngiliz yönetimini kınadık, dört bir yanı ile mücadele eden Fransa Krallığına manevi desteklerimizi bildirdik. HRE içerisinde işbirliği yaptığımız Köln düklüğü ile diplomatik ortaklık çalışmaları başlattık.

Balkanlarda oluşan boşluğu HRE'nin güçlenmesi için değerlendiren Avusturya'yı destekliyor, ancak bir yandan HRE içerisinde dengeleri koruma çağrısı yaparken, bir yandan da kendi gücüne güç katmasını despotluk olarak nitelendiriyoruz. Hak iddia ettiğimiz toprakları almamız karşılığında elbette HRE imparatoru olarak seçilmeye devam edeceğini ve kendisine biatımızın süreklilik arz edeceğini bildiriyoruz.
[+] 6 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
130px-Shield_Muscovy.png
Öncelikle Moskova Knezliği olaraktan Polonya'nın Novgorod ile yapmış oldukları ittifaktan ve bize karşı savaşmalarından dolayı hakkettikleri cezayı en kısa zamanda vereceğiz.

Novgorod ve Polonya ile savaşımız galibiyetle sonuçlandı.Novgorod'un bir kısmını işgal ettik ve kalan toprakları da işgal etmeye devam edeceğiz.Polonya'nın garanti atması buna engel olmadı ve hiçbir zaman engel olamayacak.Biz hiçbir zaman agresif bir tutum sergilemedik tam tersine Polonyalılar bize karşı agresif tutum sergilediler ve hakettiklerini aldılar.

Hre'de gördüğüm kadarıyla Avusturya diğer devletlere karşı aşırı baskı uyguluyor ve bu baskıyı az da olsa yerinde buluyoruz özellikle de Brandenburg için.Ancak Avusturya Arşidük'ü çok fazla işgal yapıyor ve bu işgallere devam ederse çok fazla dikkat çekeceği ve zamanla ben dahil herkesi düşman edineceği kesin.

Ülkemiz güç kazanmaya devam ediyor ve bu hiçbir zaman durmayacak.Herkes Moskova Knezliği'nin gücünü görecek.
€20
[+] 4 üye Aiakos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Önerilen ülkelerin etrafı kırmızıyla gösterilmiştir.

Önerilen Ülkeler: Delhi, Oirat, Kongo, Ayutthaya, Ouchi, Malakka, Mali, Cusco, Xiu, Iroquois

1459 Güç Yüzdesi

1459_yuzde.png

İttifak Limiti: %6,9
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-11-2020, 11:50)PCOyun : Birinci oyun günü sonrasında:
  • Tunus oyuncusu @alageyikr4 ve Fas oyuncusu @Dragon Reborn, aralarında yaptıkları sahte savaş ve bunun sonucunda elde edilen haksız çıkarlar sonucu uyarı almışlardır.
tüm arkadaslar kusura bakmasın ama oyunu ilerlettikleri için fasla biz diplomatik anlamda mütefik olarak anlasmıstık oyun ilerletilince benim yoklugumda ai rival almış bizde savas actık rivallik bitsin diye yaptıgımız bu hareketde oyunun bizim icin istenmiyen ve beklenmiyen bir hataya karsılık yaptıgımız bir hareketti ama benim yoklugumda ulkemin ai dayken oyunun başlatılması benim icin cok fazla zararlı oldu öncelikle müteffigim olan fasla mütefik olamadık sonrasında savaslarımızda yalnız basımıza savasmak zorunda kaldık - ai ben yokken ulkem deniz kıyılarını yagmalamam gerekirken tilemcenin ai hep yagmaladı tunusun oyun başı yagma yapmaması büyük bir problem son olarakta geldigimde 4 k askerimi silmiş gemi basıp paraları harcamıstı  yani yaptıgımzı şey yanlış olabilir ama oyunun başlatılması benim için bir çok problem oluşturmuş oldu
[+] 1 üye alageyikr4 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
tunus haklı bu konuda ısocuk duser dusmez baslattı oyunu.
Ara
Ethiopia.png

ETIYOPYA IMPARATORLUĞU
1444-1459

Afrika'da ki bütün Kıpti Hristiyanları hükmümüz altına almış bulunmaktayız. Etrafımızdaki bütün ufak düklükleri safımıza kattık. Sıradaki hedefimiz Müslüman krallıklardır. Son olarak Muhteşem İmparatorumuz önderliğinde Adal üzerine doğru akınlarımızı başlatmış bulunmaktayız. Afrika yüce haç altında tanrının krallığı olacaktır. Memlük Sultanı, bizim fetih ve fütuhatlarımızı engellemeye yönelik girişimlerini durdurmalıdır. Zira etrafındaki Osmanlı, Tunus ve Kara Koyunlu tehditlerine Etiyopya İmparatorluğunu eklemek istemeyecektir. 
[+] 2 üye alpdb nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oyunda 30 kişi var her bir oyuncu için durduracak olsa bu etkinlik bitmez, böyle şeyleri yaşamamak için ai ayarlarına göz gezdirebilirsiniz.
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
olay 1444 de oldu daha oyuna baslanmadan.
[+] 1 üye alemdarpasa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-11-2020, 16:42)Ferreke : oyunda 30 kişi var her bir oyuncu için durduracak olsa bu etkinlik bitmez, böyle şeyleri yaşamamak için ai ayarlarına göz gezdirebilirsiniz.
kusura bakmayın ferreke bey ama oyun başı başlatılmaması gerekir nedeni çok basit ülke olarak açılışını doğru yapamazsan oyunu oynıyamazsınız fasla olan rival başlangıcı beni en az 10 yıl geriye götürdü  sadece bu durum
[+] 2 üye alageyikr4 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bişey sorucam ben dai viettim kıbrıs geçebiliyomuyum
Ara
Sadece güç yüzdesinde bulunan ve haritada etrafı kırmızı çizili şekilde belirtilmiş, önerilen ülkelere geçilebiliyor. Hali hazırda oynanabilecek bir ülkede olduğunuz için bir değişiklik söz konusu olamaz.
WhaW8Am.gif
Ara
o zaman delhi geçebilirmiyim (darlamak gibi olmasın)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.