[MP] EU4 - Multiplayer : Kasım 2015 [2]
Battle_of_Pavia,_oil_on_panel.jpg

Kutsal Roma İmparatoru Friedrich'in Macaristan tahtını ele geçirmesi uğrunda yapılan riskli savaş kaybedildi Ve İmparatorluğun gerçek koruyucusu Avusturya,  Macaristan tahtına geçti.

İsyan Eden Avusturya halkı işgalin 10. yılında Macaristan'a savaş ilan etti.
[+] 1 üye Birvetek nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
%20%D0%BF%D1%80%D0%B8%20%D0%90%D0%B7%D0%...%D0%B5.jpg
Britanya'da Birlik sağlandı ve tahta Tudorlar geçti.Adanın güvenliği için kuzeyden gelecek tehlikelere karşı İzlanda ve Kuzey Denizi'nde bulunan adalar İmparatorluğa dahil edildi.Halkın refahını arttırmak adına Bergenshus alındı.Kanal ticaretini kesen ve Batı Avrupa'daki denge durumunu tehdit eden Burgonya'ya savaş açıldı.
Ara
Haritayı atsanızda baksak  :)
Ara
Ben bugün evde olmayacağım için katılamayabilirim (maç).
G0kMNN.png
Ara
AgWzO0.png

Polonya devleti Litvanyayla birleşmeyi başardı. Kuzeyde Tötonlara, doğuda Tatarlara, Batıda Çeklere karşı zaferler kazanıldı ve topraklar fethedildi. Macarlara karşı oluşan koalisyonda Avusturya'nın yanında yer alındı.
[+] 1 üye Rodemape32 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-11-2015, 17:05)GaulTurk : Ben bugün evde olmayacağım için katılamayabilirim (maç).

Hangi maç?
Bütün gün fps düşüşleriyle uğraştım. denemediğim şey kalmadı. C'yi bölüyorum şimdi (evet, anca akıl ettim). Memkükler yerli yerindedir umarım hala
Ara
Benim 17:30'da vizem var(10 dk icinde yani) Umarım 1 saat sürer.
Ara
Forumu yeni keşfettim aranıza nasıl katılabilirim?
Ara
19.30 gibi lobide oluyoruz, steam'de eklersen kurduğumuzda davet atarım. ID : alialperduman
İzninizle katılmak istiyorum.Lobide bakarım ülkeye
Ara
Kuruldu.
Morocco
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
tunus
Ara
Rehost
Görsel
Scannagallo_Vasari.jpg

Avusturya 1476-1500
Macaristan tahtında olan Avusturya Arşidüklüğü imparatorluğu kaybetmişti.... 

Halk isyan için çabalıyor ve planlar yapıyordu ki Osmanlı-Macaristan savaşı çıktı ve bunun üzerine Avusturya halkı yönetimi atmak için Macarlara saldırıya geçti.

Macarların savaşta yenilmesinin ardından Bağımsızlığını kazanan Avusturya kendini güçlendirmeye başladı. Bohemia seferi hemen ardından İtalya seferi yapıldı. 
Kendini güçlendiren Avusturya, Baden'i vassalı ilan etti ardından Alsace'ın (Fransa Vassalı) elinde bulunan Baden'i ele geçirdi. Bütün ülkeye kiliseler, kışlalar, Büyük pazar alanları kurdu, Düzenli ve büyük bir ordu yarattı. 

İmparatorluk içinde saygınlığı tekrar artan Avusturya Arşidüklüğü İmparatorluğu almak için harekete geçti ve elektörlerin desteğini aldı. Geriye sadece şimdiki imparatorun ölmesi kalmıştı...
Ara
exploration-of-north-america-hero-H.jpeg
Kuzey Amerika kolonileştirilmeye başlandı.Karayiplere İngiliz bayrağı dikildi.Bütün kıyılara tersane yapıldı.
Ara
Aga7kv.jpg

Japonya'da otonomi seviyesini sıfırlayıp Japonya'nın tüm vilayetlerini doğrudan Kyoto'daki İmparator'dan emir alır hale getirdik. Kore'ye son verdik, bu esnada kuzeyden Ming orduları Kore'nin kuzeyde kalan kısmını işgal ettiler. Okinawa'yı İmparatorluk topraklarına kattık ve Manchu sahil şeridine Japon bayrağı diktik.
RBM3yY.jpg

Polonya - Litvanya birliği Moskova ve Kaluga'yı fethetti. Moskovada Katolik kiliseler kuruldu ve halk hak mezhep'e döndürülmeye başlandı. Osmanlıya karşı Karadeniz kıyı şeridi kaybedildi. Tötonlardan topraklar alındı.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.