[MP] EU4 - Multiplayer : Kasım 2015
Kuruldu.
Rehosttayız.
WE37LN.jpg
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
prusya goz kamastiriyor ilerde buyuk tehdt olacak demedi demeyin :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
The Great War  :Cry

Görsel
n20GdM.png
Ara
Swiss Ambition (1541-1549)

İsviçre'nin Kralı, 1541'de Çılgınca bir harekete geçti. Hedefi Milan'ı fethetmekti. Yanında Avusturya vardı. Milan'ın dostu Fransa da savaşa girdi ve Avrupa'nın en büyük rakipleri savaşa başladılar. Ardından İspanya-İngiltere birlikleri İsviçre savaşı başladıktan hemen sonra Fransaya savaş ilan ettiler(1541).

48yz0J.png

Osmanlı İmparatorluğuİspanya-İngiltere vs Fransa savaşına Fransa'nın yanında katıldı(1541). Daha sonra Milan ve Fransa İspanya-İngiltereyi yenmek için İsviçre ile barış imzaladılar(1542). İsviçre Kralı 16 Tax'lı Milan Şehrini ve 7 Tax'lı Novara'yı aldı. İsviçreliler Acımamıştı...

yRZqV7.png

İspanya-İngiltere birliğine karşı Osmanlı-Fransa-Milan orduları İspanyayı işgale başladılar(1543). Osmanlılar Barselona'yı fethetti. Fransız ve Milan orduları Pirenelere indiler(1543). 

Armagnac bölgesinde İngiliz-İspanyol orduları, Fransız-Milan ordusuna karşı harekete geçtiler. Sayıca üstün olmalarına rağmen yenildiler.

MWAVm1.png    G5MD3V.png

Daha sonra İspanya-İngiliz Müttefiğinin yenildiğini gören Avusturya Osmanlıya savaş ilan etti(1543). Bu yüzden Fransa ve Osmanlı aynı anda 2 büyük savaşa girdi ve işgale uğradılar. 

OB4DEP.png

Ancak İsviçreliler Avusturya'nın yanında boş durmuyordu ve 1545'de Paris'i işgal ettiler. Tamamen İşgale uğruyan Fransa-Osmanlı ikilisi ağır barışlar yaparak savaşdan çıktılar. İsviçreliler ise halinden memnundu ve Zengin şehir Milan'ı ele geçirdikleri için 7 Yılda Dünyanın en zengin ülkelerinden biri haline geldi.

68WNm3.png
[+] 3 üye Rodemape32 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
16 Base tax'li Milanı alan ve Koalisyon riskinin yanından bile geçmeyen AI yüzünden mp'yi bırakıyorum . Birdahaki mp de küçük ülke flan almam herkes tecavüz ediyor arkadaş .
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-11-2015, 10:21)Redtay : 16 Base tax'li Milanı alan ve Koalisyon riskinin yanından bile geçmeyen AI yüzünden mp'yi bırakıyorum . Birdahaki mp de küçük ülke flan almam herkes tecavüz ediyor arkadaş .

Bende Brandenburg ile başladım. Ancak sende şöyle bir sorun vardı ; Papalık. Papalık oyuncu olmasaydı bir şansın olabilirdi.
n20GdM.png
[+] 1 üye Steafun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Papalık oyuncusunun yaptıklarını neden kimse görmedi anlamıyorum .
Ara
Sınavlar başladığı için bugünkü oyuna gelemiyorum.
Ara
Yedek oyuncu veya Yer olursa gelebilirim )
  • Zafer esnasında uyguladığım taktikleri herkes görebilir, ancak kimsenin göremediği, zafer yolunu açan stratejilerimdir.

https://www.youtube.com/watch?v=ZjHt3KW6S4g

Ara
Fransa boş olacak gibi. Gelebilirsin eğer sahibi de bir şey demiyorsa.
G0kMNN.png
Ara
Multiplayerı kapattım.

Aşağıdaki oyuncular yeni kurulacak mpde aynı kıtada ülke seçemeyecekler :

Steafun
Alucard
Poyraz
yaldiroglu
Cruellsoul

Aynı şekilde klan taglı oyuncuları da aynı kıtada bulundurmayacağız.
Ne yaptı bu 5 kişi ?
Ara
Sorun değil dostum. Katılmaya can atmıyoruz zaten biz. Sen önce bu çocukta tavırları bir kenara bırak ve yenilmeyi , yenilgi almayı kabullen. Her oyun kazanacaksın diye bir kaide yok. Muskovy , Otto ile ally oluyorsun sonra etki tepki diyorsun elinden Muskovy'i çalınca ağlıyorsun "MP'yi bitiyorum" diyorsun. Neyse forumda herkes biliyor neyin ne olduğu yalandan oturupta açıklama yazmayacağım. Şu kalsın kenarda ;
766AC297E7F744B402D7B42EEB968F36B0648A14
n20GdM.png
Ara
bloklasmanızdan hiçbir oyuncu hosnut degildi.. zira fransayı katakuliye getirip yendiniz hatta ustune ustluk gecen mpde bir daha saldıracaktık bile dediniz..biz rp diyoruz siz bloklaşma diyorsunuz..moskovanın osmanlıyla ittifak olması kadar sacma bir iş olamaz ama mecbur bırakıyorsunuz insanları..az mantıklı muttefiklikler ve mumkunse kendi basınıza biseyler yapın..oyunun osmanlıyı oynadıgım bolumunde avusturyanın vassalalr dahili 14 muttefigi vardı. el insaf el insaf..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-11-2015, 22:32)Poyraz : Ne yaptı bu 5 kişi ?

Kardeşlik * Dayanışma * Peşkeş

@Steafun

Ben her multiplayerda tek kişi oynuyorum, hiçbir yere arkadaşımı veya tanıdığımı geçirip önceden plan yapmıyorum. Ancak Prusya Britanya İspanya üçlüsünün eski arkadaş olduğu bir mp sağlıklı bir mp değildir. Senin de hak verdiğin bir lafım olmuştu o mplerle ilgili mahalle mpsi şeklinde, siz mahallenizi getirip bu mpyi de mahalle mpsi yaptınız.

Ben oyunun başında Moskovayla da savaştım Polonya'nın yanında, kaybettik ardından vassalım Novgorod'dan çekildim Moskova oyuncusuyla iyi ilişkiler kurmaya çalıştım ve Rus kültüründen tamamen çıkarak saldırmazlık babında müttefik olduk. Ne İsveç Moskova'nın yanında birine savaşa girdi ne de Moskova İsveç'in yanında birine saldırdı.

Siz Avrupada Prusya Avusturya Britanya İspanya Portekiz Birleşmiş Milletleri kurarsanız bu şekilde kuralları olan ve belli bir standart yakalamaya çalışan MPde benim yapabileceğim 2 şey var, bunlardan birincisi asıl olması gereken şey yani benim uyarmam, sizin de bunun yanlışlığını görmeniz ve bunu bozmanız, bu gerçekleşmiyor çünkü arkadaşsınız ve yardımlaşıyorsunuz, dolayısıyla atsam hepinizi MPden atmam gerekiyor onu yapacağıma MP'yi kapattım az önce. Yapabileceğim 2. şey ise buna karşın bir pakt kurmaktı onda da Rusya ile Osmanlı oyuncuları anlaşamadılar ve sen zaten Rusya ile ally oldun oyunun sonunda Rusya benle ally bozduktan sonra ama hala burada gelip Muskovy Otto ile allysin yazıyorsun.

Gerekirse az kişiyle oynarım gerekirse mp düzenlemem ama 5 kişinin birbiriyle yardımlaşarak oynadığı geri kalan herkesin arkadaş olmadığı için birbirini tanımadığı veya güvenemediği mp düzenlemem ben.
Nasıl bir korkuysa artık 5li blok oluşturuyorlar :Cry Bir de adamın dönek olmasına sebep oluyorlar :Cry

Rusya bana rival atarken bize ittifaksınız diyor. Bu nasıl bir korku arkadaş. Ecdad korkusu bu :Cry
G0kMNN.png
Ara
Bloklaşma yok herkes mefaati üzerine savaştı.Ben İngiltere ile fransaya girince osmanlida yaninda savaşa geldi 40k ordu gönderdi avusturyada fırsattı değerlendirdi girdi. Bu kadar abartı bir şey yok. Avusturyanin kaç müttefiği olmasi lazimdi senin yenmen için sende 14 tane müttefik yapsaydin
Ara
(15-11-2015, 22:38)jax61 : bloklasmanızdan hiçbir oyuncu hosnut degildi.. zira fransayı katakuliye getirip yendiniz hatta ustune ustluk gecen mpde bir daha saldıracaktık bile dediniz..biz rp diyoruz siz bloklaşma diyorsunuz..moskovanın osmanlıyla ittifak olması kadar sacma bir iş olamaz ama mecbur bırakıyorsunuz insanları..az mantıklı muttefiklikler ve mumkunse kendi basınıza biseyler yapın..oyunun osmanlıyı oynadıgım bolumunde avusturyanın vassalalr dahili 14 muttefigi vardı. el insaf el insaf..

O zaman açıkla bana ; Prusya'sın tepende İsveç var yardırıp geliyor , Doğu'dan Muskovy olmuş hayvan , Osmanlı sürekli alttan tehdit , Fransa ise Batı'dan tehdit. Avusturya'nın oyunda Castilya dışında dostu yoktu. Nasıl bir kutuplaşma bu? Fransa ve Osmanlı , Kastilya ve İngiltere ile savaşırken Osmanlı 40K İspanya'ya çıkarmışken Avusturya'nın elinin armut toplamasını mı istiyorsunuz? Darkrad , Muskovy ve Osmanlı'yı kendi yaptığı gibi dost yapmak istedi , yapamayınca "MP'yi bitiriyoruma getirdi" benim için gerçi sorun yok. Ancak olaya tarafsız bakarsanız anlarsınız.

Adam İsveç'ten kalkmış "BEN BRİTANYA'YI ALICAM" kafası ile oynuyor , bu RP... Ancak Prusya , Avusturya ile ally oluyor bu RP değil. Tamamdır.
n20GdM.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.