[MP] EU4 - Multiplayer : Kasım 2015
(15-11-2015, 22:42)Poyraz : Bloklaşma yok herkes mefaati üzerine savaştı.Ben İngiltere ile fransaya girince osmanlida yaninda savaşa geldi 40k ordu gönderdi avusturyada fırsattı değerlendirdi girdi. Bu kadar abartı bir şey yok. Avusturyanin kaç müttefiği olmasi lazimdi senin yenmen için sende 14 tane müttefik yapsaydin

İspanya olur da Britanya'ya saldırırlar diye 25 tane gemiyi Britanya adasında demirlemiş bekletiyorsa sen bana bu oyuncuların birlikte hareket etmediğini anlatamazsın.
senin odedigin seyi bizzat bana yaptın steafun.. bohemyaya karsı..hatrlarsan eger girdiginiz koalisyonun dagılması karsılıgında bana bohem ittifagını boz dedin..yaptıgın seyleri baskalarına yukluyorsun..mantıklı ittifaklar yapın..tutup da diplomatik sınırınızın ustunde 14 tane muttefigi kimse bana acıklamaya kalkmamalı.. osmanlı o donemde 3 tane gp edinse dahi avusturyayı yenemezdi ki koalisyonda yenemedi..isveç zaten oyun başında ingiltere tarafından ezildi..fransa desen en son savaştan sonra oyundan cıktı gitti.. sizin oyun anlayışınız kısa surede tum rakipleri egale edip oyunu bitirmekse bitti işte kazandınız :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
fransa ottomanla muttefık oluyor eng ıspanya savaş acıyor fransaya ottoman 40 k ordu cıkarıor 40 k fransada bulunan ordu bıde yanında mılan 20 k ordu getırıyor ve eng ıpanyanın bu savası mucuze eserı kazanmasını bklıyorsunuz + osmanlı ıberyaya cıkarma yaptıgı zaman au bosdamı duracak hangınız durursunu bı yazın + mahalle mpsı dıyorsunuz en buyuk dusmanı olan moscovy osmanlının en zayıf anında bıle savas acmaya yettenmıyor we ısvec rp oynuyoruz tarıhı oynuruz hangı tarıhde 61 heavy shıp ısvec tarafından kulanılmıs kulanmayı bırak ısvec hangı tarıhde 61 heavy yanyana goruyor bunu bı acıkla orda fransa moscovy ısvec ottoman muttefıklıgı oldugu surece au prusyanın yan yana durmaasında bı sakınca gormuyorum + ustune kendı aranızda bıle annasamazken hangı akla hızmet ısvec eng cıkartma ya yeltenıor
Ara
Yahu bu ekipten Britanya'nın "Fransa'nın truce bittiği gibi İspanya ile tekrar girecektik ona" demesi gibi bir skandal var her şeyi gayet net özetliyor.

Ya oynayış tarzınızı değiştirin ya da dediğim gibi mimlendiğiniz kişilerle aynı kıtada ülke seçemeyeceksiniz bundan sonra, bu sadece az önce listelediğim ekip için değil diğer klan oyuncuları için de geçerli olacak.

Eğer oyun tarzımızda bir fark olmayacak biz birbirimizi kollarız diyorsanız aranızdaki mplerde bu ihtiyacınızı giderin lütfen, ben benim multiplayerlarımda her oyuncu için adil ve düzgün oyun istiyorum.
Duman biz İngiltere Prusya ile eski arkadaşız ama benim Prusya nin tarafına bir yardimim olmadi onunda bana olmadi İngiltere ile çıkar ilişkimiz vardi İngiltere benim arkadaşım olmasaydı da anlaşırdım onunla çünkü fransa benimle anlaşmadı gitti osmanli ile müttefik oldu agresifçe büyüdü ne yapacaktım beni bitirmesini bekliyecektim . Biz fransa ile savaşırken osmanliya girdiler ama onlarda çıkarı için girdi güçlü bir osmanli Avusturya ya tehdit bu oyunda hiç kimse birbirinin arkadaşı olmasa bile bu mpde aklı başında kişiler böyle ittifak kurardi. sana gelince İngiltere ye çıkarma sevdan olmasaydı fransa yada Avusturya ile anlaşsaydin sende oyunun içinde kalırdın yalnız kaldın mp de bir işlevin kalmadi diye mp yi kapattin
Ara
@jax61 Bohemya ile müttefikliği boz yoksa koalisyona Avusturya katılacak demenin neresi yanlış? Avusturya oyun başından beri dostum adamı ne gerçekte ne de multi başlayana kadar Steam'den tanıyordum. Avusturya ile gayet iyi dostluk yaptık ne onu ben sattım ne de o beni sattı. Zaten satma şansı sıfır çünkü alternatif müttefiklerimiz yok. Neyse ben boşuna ellerimi yormayacağım çünkü sunduğum argümana karşıt bir argümanın yok benim gözümde. Hadi iyi geceler.
n20GdM.png
Ara
(15-11-2015, 22:43)Steafun :
(15-11-2015, 22:38)jax61 : bloklasmanızdan hiçbir oyuncu hosnut degildi.. zira fransayı katakuliye getirip yendiniz hatta ustune ustluk gecen mpde bir daha saldıracaktık bile dediniz..biz rp diyoruz siz bloklaşma diyorsunuz..moskovanın osmanlıyla ittifak olması kadar sacma bir iş olamaz ama mecbur bırakıyorsunuz insanları..az mantıklı muttefiklikler ve mumkunse kendi basınıza biseyler yapın..oyunun osmanlıyı oynadıgım bolumunde avusturyanın vassalalr dahili 14 muttefigi vardı. el insaf el insaf..

O zaman açıkla bana ; Prusya'sın tepende İsveç var yardırıp geliyor , Doğu'dan Muskovy olmuş hayvan , Osmanlı sürekli alttan tehdit , Fransa ise Batı'dan tehdit. Avusturya'nın oyunda Castilya dışında dostu yoktu. Nasıl bir kutuplaşma bu? Fransa ve Osmanlı , Kastilya ve İngiltere ile savaşırken Osmanlı 40K İspanya'ya çıkarmışken Avusturya'nın elinin armut toplamasını mı istiyorsunuz? Darkrad , Muskovy ve Osmanlı'yı kendi yaptığı gibi dost yapmak istedi , yapamayınca "MP'yi bitiriyoruma getirdi" benim için gerçi sorun yok. Ancak olaya tarafsız bakarsanız anlarsınız.

Adam İsveç'ten kalkmış "BEN BRİTANYA'YI ALICAM" kafası ile oynuyor , bu RP... Ancak Prusya , Avusturya ile ally oluyor bu RP değil. Tamamdır.

40k mı? Sadece 18k geldi o da Avusturya yüzünden çıkıp gitti. Kastilya dışında dostu yoktu? Prusya,Papa olmak üzere büyük dostları vardı ki Papa 40k çıkartabiliyordu. 

Zaten İngilterenin savaş başlamadan önce İspanyada bulunması bu savaşın İsviçre olmadan bile başlayacağına alamettir. Eğer İsviçre baslatmasaydi siz yine saldiracaktiniz.
Ara
(15-11-2015, 22:48)Alucard : fransa ottomanla muttefık oluyor eng ıspanya savaş acıyor fransaya ottoman 40 k ordu cıkarıor 40 k fransada bulunan ordu bıde yanında mılan 20 k ordu getırıyor ve eng ıpanyanın bu savası mucuze eserı kazanmasını bklıyorsunuz + osmanlı ıberyaya cıkarma yaptıgı zaman au bosdamı duracak hangınız durursunu bı yazın + mahalle mpsı dıyorsunuz en buyuk dusmanı olan moscovy osmanlının en zayıf anında bıle savas acmaya yettenmıyor we ısvec rp oynuyoruz tarıhı oynuruz hangı tarıhde 61 heavy shıp ısvec tarafından kulanılmıs kulanmayı bırak ısvec hangı tarıhde 61 heavy yanyana goruyor bunu bı acıkla orda fransa moscovy ısvec ottoman muttefıklıgı oldugu surece au prusyanın yan yana durmaasında bı sakınca gormuyorum + ustune kendı aranızda bıle annasamazken hangı akla hızmet ısvec eng cıkartma ya yeltenıor

Ben diyorum ki tüm Avrupa birlik olmuşsunuz.
Adam diyor ki İsveç'in tarihte ne zaman yanyana 61 gemisi olmuş bunu açıkla.

Wow.
(15-11-2015, 22:49)Duman : Yahu bu ekipten Britanya'nın "Fransa'nın truce bittiği gibi İspanya ile tekrar girecektik ona" demesi gibi bir skandal var her şeyi gayet net özetliyor.

Ya oynayış tarzınızı değiştirin ya da dediğim gibi mimlendiğiniz kişilerle aynı kıtada ülke seçemeyeceksiniz bundan sonra, bu sadece az önce listelediğim ekip için değil diğer klan oyuncuları için de geçerli olacak.

Eğer oyun tarzımızda bir fark olmayacak biz birbirimizi kollarız diyorsanız aranızdaki mplerde bu ihtiyacınızı giderin lütfen, ben benim multiplayerlarımda her oyuncu için adil ve düzgün oyun istiyorum.

ne olmasını bklıyordun sankı sen benım ıcımden ıskocya cıkartana kadar dowmıycekmıydın ? oyun bası baska bı plyer ısvecı ezdıdıye benım hıc olaydan yokken ısvecın eng bılenmesı benı sok ettı
Ara
katılacak degil katılmıstı zaten..ben o katıldıktan sonra bohemlerle ittifak kurdum ki olur da ai saldırırsa savunmaya gelir..ben d eonu savunurum.. ustune avusturyaya haber gonderdim dedim koalisyondan cıkmazsan baska muttefiklikler bulmak zorunda kalacagım senle derdim yok diye.. o cıkmamakta diretti ki bunun musebbibi bizzat sensin..bohemlerle ittifak kurdugum için..onlara saldırmak icin fırsat kolluyordun..tum muttefiklerini aradan sıyırıp saldırmanın pesindeydin. bu mu senin etik oyun anlayısın..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(15-11-2015, 22:50)Poyraz : Duman biz İngiltere Prusya ile eski arkadaşız ama benim Prusya nin tarafına bir yardimim olmadi onunda bana olmadi İngiltere ile çıkar ilişkimiz vardi İngiltere benim arkadaşım olmasaydı da anlaşırdım onunla çünkü fransa benimle anlaşmadı gitti osmanli ile müttefik oldu agresifçe büyüdü ne yapacaktım beni bitirmesini bekliyecektim . Biz fransa ile savaşırken osmanliya girdiler ama onlarda çıkarı için girdi güçlü bir osmanli Avusturya ya tehdit bu oyunda hiç kimse birbirinin arkadaşı olmasa bile bu mpde aklı başında kişiler böyle ittifak kurardi. sana gelince İngiltere ye çıkarma sevdan olmasaydı fransa yada Avusturya ile anlaşsaydin sende oyunun içinde kalırdın yalnız kaldın mp de bir işlevin kalmadi diye mp yi kapattin

Ben İngiltere'ye çıkartma yapacağımı sana söylemedim, arkadaşlarına söyledim. Eğer Prusya'ya söylediğim İspanya'dan çıkıyorsa hata vardır.

Ben İngiltere'ye açalım save'i şimdi de çıkarım. Benim Portekizle anlaşmam var savaş öncesi 50 heavy ship'i bana satacak ben 60 değil 120 heavy ile gireceğim 120 heavy'i tutabilecek mi sizin Steafun Gaming ? Bunu Prusya'ya dün de söyledim Alucard'ı RP yapmayı bırak RP'nin ne olduğunu bile anlamadığı için çok rahat mpden çıkartabilirdim ama aynı ülkenin oyuncusunu 2 kere üst üste atmamış olmak için devam ettirdim.

Ben 5 kişilik arkadaş grubu eğlensin diye zaman harcamam, benim hostluk yaptığım oyunlarda benim kendi arkadaş gruplarım dahil hiçbir ayrı mecranın diğerlerinden üstte tutulduğunu veya avantajlı olduğunu göremezsiniz.

Ben yine oyunlar kurmaya devam edeceğim, siz aranızda mpler yapın dayanışma içerisinde oynamadığınızı gördüğümde aynı coğrafyada olursunuz.
@jax61 şaka yapıyorsun değil mi? Sen Bohemya ile Avusturya arasındaki ilişkiyi biliyor musun? Bilmiyorsan hiç burada konuşma bence. Bohemya imparatorluk tersine hareket etti ve Avusturya'nın Milan ile birlikte en nefret ettiği ülkeler listesine girdi. Sen diyorsunki Avusturya benim yüzümden yapıyor bunları... pes.
n20GdM.png
Ara
Fransa sen benimle anlaşmadin ispanyadan toprak almıcam dedin aldın soruncada o dün dü bugün böyle dedin sen sözünde dursaydin sana girmeyecektik sen kaşındın sana savaş açacağımız içinde İngiltere bana getirdi askerlerini doğal bu da neyi anlamadın anlamadım
Ara
(15-11-2015, 22:53)Alucard :
(15-11-2015, 22:49)Duman : Yahu bu ekipten Britanya'nın "Fransa'nın truce bittiği gibi İspanya ile tekrar girecektik ona" demesi gibi bir skandal var her şeyi gayet net özetliyor.

ne olmasını bklıyordun sankı sen benım ıcımden ıskocya cıkartana kadar dowmıycekmıydın ? oyun bası baska bı plyer ısvecı ezdıdıye benım hıc olaydan yokken ısvecın eng bılenmesı benı sok ettı

Yahu sen oyun başında Hansa'ya sonradan ally atıp benim Hansa'yı almamı engellemek için donanmamı yakıp üstüne İskandinavya'ya ordu çıkaran arkadaş değil misin ? :D

İsveç'in bilenmesi şok etti demek, enteresan.
(15-11-2015, 22:51)La Valette :
(15-11-2015, 22:43)Steafun :
(15-11-2015, 22:38)jax61 : bloklasmanızdan hiçbir oyuncu hosnut degildi.. zira fransayı katakuliye getirip yendiniz hatta ustune ustluk gecen mpde bir daha saldıracaktık bile dediniz..biz rp diyoruz siz bloklaşma diyorsunuz..moskovanın osmanlıyla ittifak olması kadar sacma bir iş olamaz ama mecbur bırakıyorsunuz insanları..az mantıklı muttefiklikler ve mumkunse kendi basınıza biseyler yapın..oyunun osmanlıyı oynadıgım bolumunde avusturyanın vassalalr dahili 14 muttefigi vardı. el insaf el insaf..

O zaman açıkla bana ; Prusya'sın tepende İsveç var yardırıp geliyor , Doğu'dan Muskovy olmuş hayvan , Osmanlı sürekli alttan tehdit , Fransa ise Batı'dan tehdit. Avusturya'nın oyunda Castilya dışında dostu yoktu. Nasıl bir kutuplaşma bu? Fransa ve Osmanlı , Kastilya ve İngiltere ile savaşırken Osmanlı 40K İspanya'ya çıkarmışken Avusturya'nın elinin armut toplamasını mı istiyorsunuz? Darkrad , Muskovy ve Osmanlı'yı kendi yaptığı gibi dost yapmak istedi , yapamayınca "MP'yi bitiriyoruma getirdi" benim için gerçi sorun yok. Ancak olaya tarafsız bakarsanız anlarsınız.

Adam İsveç'ten kalkmış "BEN BRİTANYA'YI ALICAM" kafası ile oynuyor , bu RP... Ancak Prusya , Avusturya ile ally oluyor bu RP değil. Tamamdır.

40k mı? Sadece 18k geldi o da Avusturya yüzünden çıkıp gitti. Kastilya dışında dostu yoktu? Prusya,Papa olmak üzere büyük dostları vardı ki Papa 40k çıkartabiliyordu. 

Zaten İngilterenin savaş başlamadan önce İspanyada bulunması bu savaşın İsviçre olmadan bile başlayacağına alamettir. Eğer İsviçre baslatmasaydi siz yine saldiracaktiniz.

Göz göre göre yalan söylemek böyle bir şey herhalde... Osmanlı'ya sor bakayım kaç K yollamış İspanya'ya.
n20GdM.png
Ara
Duman sen bana demedinmi ben İngiltere girsem sende yaninda giricekmisin diye ben giricem adam benimle fransada savaştı girmezsem olmaz diye sende dedin babasının hayrinami girdi o 3 toprak aldı sen 2 diye
Ara
yaw ben bundan bahsediyorum iste.. bohemya ile ittifak olmamın size olan zararı ne.. ne hresinden bahsediyorsun ortada hre mi var? madme hre var ? niye prusya kuruldu..niye büyütüldü.. milan hreden cıkarken imparator uyuyor muydu? ben diyorum ki SİİN BİR OIYUNCUYU EGALE ETMEK İCİN GİRİSTİGİNİZ GİZLİ VEYA ACIK İTTİFAKLAR ETİK DEGİLDİR.sen diyorsun ki bohem avusturya meselesinden haberin yoktu. la banane bohemle senin sorunundan.ben bohemle savunma ittifakı yaptım..koalisyon yüzünden.avusturyanın da mudahil oldugu ve brandenburg tarafından tehdit edildigim koalisyondan.. sizin hesabınızı da soyluyorum iste.. ben ittifakı bozacaktım siz de bohemyayı ve milanı aradan bi guzel sıyıracaktınız. hayırlı işler aga..tum dunyayı alın. çok koaly ..bilmiyorsanız ılgaz size tarif eder..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-11-2015, 22:57)Poyraz : Fransa sen benimle anlaşmadin ispanyadan toprak almıcam dedin aldın soruncada o dün dü bugün böyle dedin sen sözünde dursaydin sana girmeyecektik sen kaşındın sana savaş açacağımız içinde İngiltere bana getirdi askerlerini doğal bu da neyi anlamadın anlamadım

Ben sana o savaş için konuşmuştum. varsa kanıtın getir. benim hiçbir zaman almayacağımı dediğim yazıyı.
Ara
@Poyraz

İşte ben de sana diyorum ki,

Bizim beklentimizde ülkeler çıkarları kesiştiği taktirde müttefik olurlar çıkarları ters düştüğünde düşman olurlar. Her oyuncu ülkesi birbiriyle dost olabilir, 20 sene sonra düşman da olabilir. Ama 200 sene boyunca dost olup etrafa birlikte seferler düzenleyemez. Bu dayanışmadır.

Demişim ki babasının hayrına mı girdi savaşa kendisine de toprak aldı.  Buraya kadar her şey normal.
Ama o olaydan sonra İspanya-Britanya ülkeleri kan kardeşliğini ilan ettiyse, İspanya Britanya'ya olası bir saldırı için donanmasını bile Britanya'da tutuyorsa (durdurabileceğinden değil) ve bu derece bir dayanışma varsa işte ben buna karşıyım.  Benim kurdugum oyunda o hareket olmaz, o hareketin yapılabileceği çok mp var, hangi kalitenin oyuncusu olduğuna karar vermeniz gerek sadece.
@jax61 Ya nasıl bir mantık bu? Ben haberim olmasa sana yazı yazar mıydım? Avusturya'yı dolduruşa getiren benim getirmekte en büyük hakkım. Bohemya , Avusturya ve Brandenburg'un düşmanı diyorum sen bana Bohemya ile niye ally bozayım diyorsun. Bende diyorumki eğer bozmazsan Osmanlı koalisyona girecek ve sana saldıracak. ÇÜNKÜ SEN BOHEMYA'NIN DOSTUSUN! Senin yüzünden Bohemya'ya dalamıyorsak sana karşı ittifakı değerlendirmek en büyük hakkımız. Bu kadar basit bir olayı sanki yüzyılın entrikası gibi aktarıyorsun... çok komik bence.
n20GdM.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.