[MP] EU4 - Multiplayer: Mart 2018
(25-04-2018, 17:35)Raijin : Patates rusyanın boyundurluğu altında yaşamaya devam eden İsveç kraliçesi gustavus the great ne zaman Rusya ile bağını koparacaksın :) ondan sonra konuşalım

rusyanın boyundurluğu altında yaşamııyoruz ki rusya bize hiç 41 ducat subs vermedi. biz sadece karşılıklı çıkarlarımız doğrultusunda dostluk yapıyoruz. Ama geçen oyunda tüm dünyanın gördüğü üzere siz Osmanlı padişahının vassalı olmaya devam ediyorsunuz :)
[+] 1 üye Snne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
MP'de yapılan kavgalarla konudaki yorumların fazlalaştığını gören GM

24003880.jpg
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-04-2018, 19:27)Snne :
(25-04-2018, 17:35)Raijin : Patates rusyanın boyundurluğu altında yaşamaya devam eden İsveç kraliçesi gustavus the great ne zaman Rusya ile bağını koparacaksın :) ondan sonra konuşalım

rusyanın boyundurluğu altında yaşamııyoruz ki rusya bize hiç 41 ducat subs vermedi. biz sadece karşılıklı çıkarlarımız doğrultusunda dostluk yapıyoruz. Ama geçen oyunda tüm dünyanın gördüğü üzere siz Osmanlı padişahının vassalı olmaya devam ediyorsunuz :)

En son savaş açtığın devlet danimarkamıydı acaba yoka ben mi yanlış hatırlıyorum? yada şunu sorayım hiç human bir devlete savaş ilan ettin mi?

Ben kaybettiysem bile kendimle dalga geçerek eğleniyoum. 300 sene kimseyle savaşmamış finlandiyayı ruslara peşkeş çekmiş kısacası vassal ai gibi oynamıs isveç le her savaşın içinde gerek işgal yiyen gerekse savaş kazanan ama her daim oyun içinde olan bir devlete sen vassalsın demen komik oluyor. diyeceksin ki subs aldin soyle oldu böyle oldu. baan diyorsunki ottonun vassalıydın, sen de alsaydın zoaman overlordun rusyadan subs da tek basına savaş açabilme cesaretin olsaydı.

doğruyu söyleyip gösterimesi gereken tepkiyi gösterdiğim için Fransa oyuncusu gibi kızıp gönül koyacağını bildiğimden espiri amaçlı hazırladıgım videoyu paylaşmayacagım. ama spoilerini verebilirim..
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-04-2018, 00:17)Raijin :
(25-04-2018, 19:27)Snne :

En son savaş açtığın devlet danimarkamıydı acaba yoka ben mi yanlış hatırlıyorum? yada şunu sorayım hiç human bir devlete savaş ilan ettin mi?

Ben kaybettiysem bile kendimle dalga geçerek eğleniyoum. 300 sene kimseyle savaşmamış finlandiyayı ruslara peşkeş çekmiş kısacası vassal ai gibi oynamıs isveç le her savaşın içinde gerek işgal yiyen gerekse savaş kazanan ama her daim oyun içinde olan bir devlete sen vassalsın demen komik oluyor. diyeceksin ki subs aldin soyle oldu böyle oldu. baan diyorsunki ottonun vassalıydın, sen de alsaydın zoaman overlordun rusyadan subs da tek basına savaş açabilme cesaretin olsaydı.

doğruyu söyleyip gösterimesi gereken tepkiyi gösterdiğim için Fransa oyuncusu gibi kızıp gönül koyacağını bildiğimden espiri amaçlı hazırladıgım videoyu paylaşmayacagım. ama spoilerini verebilirim..

zamanında rusyaya karşı yardım taleplerime kimse cevap vermedi. Kimse gelmedi savaşa. Bizde denize düşen yılana sarılır mantığı ile rusya ile dost olduk ve şuan kendilerine savaş açmamız için bir sebeb görülmüyor. Orada pu olarak kaybettiğimiz 50 yıl + danimarka kültürünü yeniden bayraklarımızın altında toplama uğraşlarımızın bize zararı olduğunu kabul ediyoruz ve savaş isteyen olursa da kısa bir süre içinde savaş açarız siz canınızı sıkmayın hiç. İsteyen herkes İsveç ordularının gücünü test edebilir. 
Spoiler re: biz geçen 60 yılda prusya topraklarındaki pistlerde yarışırken prusya askerlerini pistlerinde göremedik.
Ara
O oyun günü sen yoktun Sezar vardı. Tepki olarak savaşamadım direk sur verdim. Ki ozaman yine yanında başka biri vardı :)) overlordundan müsade alırsan savaşalım ne dersin? :))
Ara
Bugün kesin olarak oyunu kuramayacağım.Pazar günü bir ihtimal telafi yapabiliriz ama durumum net değil Pazar günü içinde.Bu durumda olduğu için bugün oyunu kuracak birisi varsa oyun kurulup oynanabilir.Kurmak isteyen kişi bana ulaşırsa save dosyasını kendisine ulaştırabilirim.Bu durum meydana gelirse Papa'ya da yedek oyuncu bulunursa hoş olur.
Kurulmazsa uygun bir zaman da bugün olmayan oyunun telafisi yapılabilir.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Muhtemelen bugün de mpye katılamayacağım. Avusturya'ya yedek olmak istiyenler varsa sevinirim.
Ara
Bugün mp olmaz.Bana hostlukla ilgili bu saate kadar ulaşan olmadı.Bu saatten sonra herkes başka bir iş ayarlamıştır.
Ara
(27-04-2018, 20:10)iberkay : Bugün mp olmaz.Bana hostlukla ilgili bu saate kadar ulaşan olmadı.Bu saatten sonra herkes başka bir iş ayarlamıştır.

mp ye salı günü mü devam edecez ?
Ara
Aksi açıklama olmadığı sürece normal oyun günlerinde oynanır oyun.Salı günü devam ediyoruz.Cuma yapılmayan oyun yerine müsait bir gün bulursak oynayabiliriz, Salı günü konuşulur.
Ara
Çarşamba günü herkese müsaitse çarşamba oynayalım mı geçen cumanın telafisini. (ben sadece burada konuyu açıyorum istemeyen olursa diğer günlerde uygundur bana.)
Ara
Bugün katılamayacağım. (Avusturya)
Ara
Ottoya gelememe durumum olabilir yedek çıkarsa sevinirim.
Ara
Ben yedek oynayabilirim, Ottoyu.
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1la0spW...tx6-OFmlLk

Oyun 20:40 gibi kurulur.
Ara
Oyun kuruldu.

Oda adı: Strategyturk Mart Mp

Şifre: st
Ara
1720
RCJL5W.jpg
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Öncesi

bL2534.jpg

Sonrası

R3Hf5P.jpg

@Aytaç
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20180501224651_1.jpg

Bunlarıda gördük.
Ara
Algilara gelmeyelim. Gucumuzu test etmek isteyenleri 700k ordumuzla Bec`te bekliyoruz.

eeHU9A.png

Edit:Koskoca Rusya'da 29k manpower olmasi,yakismadi.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.