[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2020
Netherlands.png
                        Sonunda Netherlands kurulup Afrika'ya cephe alındı , Her an savaşa hazırız!

Afrikadaki bazı gafil fukaralar bizi tehdit etse de bu tehditler uzun surlarımızın ardına geçemez !

Kralımız hiç başarısızlığı tatmadığından çok uzun müddet yaşadı ve artık varis değiştirmeye başladı. Saray ahali artık kralın ölmesini bekliyordu fakat bilmiyorlardı ki kral ölmemeye yeminli ! 80 Yılın ardından hakkı rahmetine kavuşan kralımız ülkeyi bağımlılığın ucuna kadar sürükledi ve nasıl oldu bilinmez Verden kralı ölüp bize bağımlı olunca bu tehlikeyi ucuz atlattık. 

Tüm hazinemizle fakir olan afrikayı daha da fakirleştirmeye ant içen yeni kral elinden geleni ardına koymadı ve adamların ticaretinin yarısını ele geçirdik ! Korkularını hissedebiliyoruz.

Buganda gibi başkan seçerken isyan eden bir kavim bizi nasıl yenebilir ki ?

Bu arada aslında ben düşmüyorum tarih donup kalıyor o yüzden çıkmak zorunda kalıyorum. Bekleyince nadiren düzeliyor bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Düşüp durduğum için kusura bakmayın.
[+] 1 üye canberka nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Multiplayer tarihinde ilk defa Roma kuran @Mabella 'yı kutluyorum.
[+] 22 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mewar, GIRD (Great Indian Revolutionary Divinity) Darbesi, renklendirilmiş hali.

ZIdW2g.png
[+] 20 üye Ecdad Computer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Sezar'a çok teşekkür ediyorum. Çok güzel idare etmiş ülkeyi.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kilwa krallığı olarak ilk defa karşılaştığımız beyaz renkli insanlara rastladık.Kendilerini ''Hollandalılar'' olarak adlandıran bu insanlar gözümüze hoş gelmeselerde zanzibardaki huzur dolu yaşamımıza,ticaretimize,altın madenlerimize dokunmadıkları sürece onlarla dostça geçinebiliriz.
[+] 2 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Doğrusu kurtlar sofrasının ortasında oynamaktan çok keyif aldım; Mainz Krallığı'nın en azından yarım asırlık ömrü olduğunu düşünüyorum.
Ara
https://steamcommunity.com/id/sadeceSeeyf

oyunu yeni aldım korsanda saatim çok.

ilk defa multi oynayacağım için boşta olan basit bir ülke alabilirim özel isteğim yok.

multiye nasıl girileceğini bilmiyorum eğer yer olur da kabul edilirsem bana birinin işleyişi anlatması gerekiyor.
Ara
Dördüncü oyun günü Strategyturk Extra'da:

Etkinliğin playlisti: https://www.youtube.com/playlist?list=PL...tR2khBLUjJ
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bence önceki etkinlikte olduğu gibi görüş anketi eklense iyi olabilir.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna bu tarihten dahil olabiliyor muyuz?

https://steamcommunity.com/id/juhatr44
Ara
@sadeceseeyf @BilalJu
Önerilen ülke olursa katılabilirsiniz ama biraz geç artık nerede olursanız olun rakipleriniz size bayaa fark atmış olucaktır.
Ara
Etkinlikten çekiliyorum, @KARTAL benim yerime geçecek.
giphy.gif
Ara

Önerilen Ülkeler: Ava, Köln

1564 Güç Yüzdesi

1564_Guc_.png

İttifak Limiti: %8.5
[+] 6 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-05-2020, 03:33)canberka : @sadeceseeyf @BilalJu
Önerilen ülke olursa katılabilirsiniz ama biraz geç artık nerede olursanız olun rakipleriniz size bayaa fark atmış olucaktır.

peki o zaman bir sonraki etkinliğe katılsam daha iyi olacak
Ara
(23-05-2020, 13:11)sadeceseeyf :

Önerilen iki ülke var gördüğüm kadarıyla. Sonuçta mp keyif almak için yapılıyor, keyif alabilmen için hiç de geç değil şansını dene bence.
Ara
(23-05-2020, 14:38)LakeVanMonster :
(23-05-2020, 13:11)sadeceseeyf :

Önerilen iki ülke var gördüğüm kadarıyla. Sonuçta mp keyif almak için yapılıyor, keyif alabilmen için hiç de geç değil şansını dene bence.

Tabi köln özellikle iyi olabilir din savaşlarında kazanan tarafta olup pay alabilirse. Tam tersi olursa ilk oyununda devletin patlaması şevkini kırar diye öyle dedim.
[+] 1 üye canberka nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-05-2020, 17:47)sadeceseeyf : https://steamcommunity.com/id/sadeceSeeyf

oyunu yeni aldım korsanda saatim çok.

ilk defa multi oynayacağım için boşta olan basit bir ülke alabilirim özel isteğim yok.

multiye nasıl girileceğini bilmiyorum eğer yer olur da kabul edilirsem bana birinin işleyişi anlatması gerekiyor.

(22-05-2020, 02:31)BilalJu : Oyuna bu tarihten dahil olabiliyor muyuz?

https://steamcommunity.com/id/juhatr44

Ava veya Köln ile katılabiliyorsunuz.

Avrupa dini savaşı çok erken ilan ettiğinde
giphy.gif
[+] 3 üye Dreamerscream nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oda kuruldu

id: 90135521178232834
şifre: st
Ara
(23-05-2020, 21:00)Voidian : oda kuruldu

id: 90135521178232834
şifre: st

yeni id: 90135521260623874
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.