[MP] EU4 - Multiplayer: Ocak 2019
330px-Kongo.png
Kongo olarak kolay bir başlangıcımız oldu.Vasallarımızı genişlettik ve 1468 yılının Şubat ayında tamamen bizim hakimiyetimize girecekler.Tek sıkıntımız teknolojide geride kalmış olmamızdır.Bunu da Afrikalı diğer dostlarımızın yardımı ile çözeceğiz.
Kongo Orta Afrika'nın mutlak gücüdür ve ilerki hedefi Kilwa'nın altın madenleridir.
Topraklarımıza feodalite ve diğer enstitüleri getirecek her devlete kapılarımız açıktır.
Tanrılar Kongo ile beraber olsun!
Ara
Kongoya demokrasi lazım
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-01-2019, 20:50)Ferreke : Kongoya demokrasi lazım

Demokrasi kötülüğü çağırır.Demokrasinin olduğu heryere bakın hepsinin agresif olduğunu göreceksiniz.Örnek vermek gerekirse İngiltere.
[+] 3 üye Spartan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kongo çok agresif
Ara
Knezlik'ten
Çarlık'a
Bir Rus Hikayesi

Muscovy.png

Haziran 2018 MP'sinin yarıda kesilmesi ve kesilmese bile internet problemlerinden ötürü devamlılık sağlayamayacağımdan ötürü devam ettiremediğim bu hikayeye bu mp'de devam etmek istiyorum. Forumun kadrolu Moskova ve Avusturya oyuncusu olarak bu şansı tekrar bulduğum için GM'imiz @Ayro'ya teşekkür ediyorum

Bölüm 1 - Kuzeydeki Ayı
(1444-1468)

11 Kasım 1444, Haçlıların Osmanlıyı durdurmak için son çabaları olan Varna Seferi'nin hemen sonrası. Lehistan ve Macaristan Kralı III. Wladyslaw'ın ölümü ile son bulan hüsran. Osmanlı gazabına karşı son direniş. Bir başarısızlık abidesi. Ama bunların hiçbiri önemli değil, çünkü hikayemiz bu gereksiz olayları konu almıyor. Hikayemizin odak noktası çok daha kuzeyde. İskandinavya'nın doğusunda, Sibiryanın Batısında. Herkesin bildiği, o soğuk mu soğuk, insanların ayıları sürdüğü yöre, Rusya. Tamamen açık olmak gerekirse Moskova Knezliği ve başındaki lider, Knez II. Vasily. Kendisinin yönetimi tamamen fetih, savaş ve başarı üzerinedir. Maalesef ömrü bu güzel toprakların tek bayrak altında toplanmasını görememiştir. Ama belki de bunu oğlu III. Ivan başarabilir?

II. Vasily'in yönetiminden daha fazla bahsetmek gerekirse onlarca yıldır kuzeyde Moskova ticaretini baltalayan ve kendini "Rusların Koruyucusu" ilan etmiş Novgorod Cumhuriyetini büyük oranda fethetmiş ve kendine bağlamıştır. Bununla yetinmemiş, Tver Knezini ilhak etmiş, Ryazan Knezini kendine bağlamış, batıdaki Livonya Şövalyelerinin Danimarkadan kalan topraklarını fethetmiş, Kazan Hanlığına akınlar düzenlemiş ve büyük oranda toprak elde etmiştir. Kendisine yeminli Yaroslavl Knezini ilhak etmiş ve kendine bağlı diğer tüm devletlerde istikrarın devamlılığını sağlamıştır.

Kendisi bir gün savaştan döndükten sonra dinlenmek için odasına çekilir ve o günün sabahı odasında ölü bulunur. O gün içinde meşru varisi ve oğlu III. Ivan taç giyme seromonisini düzenletir ve Moskova Knezliğinin başına geçer. III. Ivan'ın ilk işi Novgorod Cumhuriyetine ikinci bir sefer düzenlemek olur. 

Bu tarihten sonra ne olacağı ise şu anlık meçhuldür.
WhaW8Am.gif
[+] 6 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sarı terör çok agresif
Ara
memlukle osmali bir birine satasma oldu ikinci raunt yarina???
Ara
Hepiniz çok agresifsiniz
Ara
(26-01-2019, 20:10)Alduin : Hepiniz çok agresifsiniz

Bahmani çok pasif
Ara
Ybi6vi.jpeg

Herkes cok gergin
[+] 7 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4 günlüğüne şehir dışına çıkacağım. Yanımda bilgisayar olmayacak.
Bugünlüğüne bir yedek oyuncu bahmanileri yönetirse çok iyi olur.
Ara
Osmanlı için de yedek arıyoruz.
hby6qc.gif
Ara
(27-01-2019, 19:23)Ayro : Osmanlı için de yedek arıyoruz.

ben olabilir miyim yanız cok iii bilmiyorum (ben Uzbek almak istiyorum)
Ara
Gençler geliyorum yoldayım geçen çarşamba gibi 21:40da başlayabilir misiniz? 21:20de olur
Ara
15-20 dakika içinde oda kuruluyor. 
hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu, şifre: st
Ara
"Sub miktarı sub atan ve atılan ülkenin yıllık gelirinin %10'unu geçemez."

Bu kuraldaki "yıllık" tabiri "aylık" olarak değiştirildi.
hby6qc.gif
Ara
Etkinliğin yayını için her zamanki gibi Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk/
Birdahaki oyuna gelebilme şansım varsa gelmeyi çok isterim.
Ara
Arkadaşlar ailevi meseleler sebebiyle etkinliğe iki seferdir katılamıyorum, hepinizden çok özür dilerim. Sonraki etkinliğe gelme şansım var mıdır? Hangi ülkeler boş? Hala Bengal olabilir miyim?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.