[MP] HoI4 - Multiplayer : Şubat 2017
(16-02-2017, 10:59)napolyon94 :
(16-02-2017, 10:22)TR Ace : Napolyon İspanya iç savaşını bitirmek için gene bir kural yok bu arada ekliyeceğim diyordun ekle istersen.(Her ne kadar axis'te olsamda)

Bu arada Filipinler kuralını önermiştik ama kaçırmışsın heralde  Lehr ile beraber

Amerikanın savaşa katılmadan önce Filipinlerde asker tutması yasak olmalı bence...

Eklerim ikisini de lakin ben hic filipinlerkurali bu vakite kadar gormemistim. Tarihte de Pearl Harbour oncesinde Roosevelt 80 bin amerikan askerini McArthur komutasinda Filipinler' e gonderiyor. Savasin ilk 2 ayi ciddi catismalar yasaniyor. Bu ilk defa gordugum ve pek mantikli gelmeyen bir kural

O bölgede tarihte askerlerini olduğunu vs biliyorum ama oyun içinde o bölgeye yığım yapıldığı zaman çok koaly bir şekilde filipinlerden tayvana ordan Japonya adasına doğru çok kolay bir yol açılıyor.
Benim oynadığım oyunlarda ABD'nin ülke dışında asker tutması dahi yasaktı.

(16-02-2017, 11:05)Lehr :
(16-02-2017, 10:59)napolyon94 :
(16-02-2017, 10:22)TR Ace : Napolyon İspanya iç savaşını bitirmek için gene bir kural yok bu arada ekliyeceğim diyordun ekle istersen.(Her ne kadar axis'te olsamda)

Bu arada Filipinler kuralını önermiştik ama kaçırmışsın heralde  Lehr ile beraber

Amerikanın savaşa katılmadan önce Filipinlerde asker tutması yasak olmalı bence...

Eklerim ikisini de lakin ben hic filipinlerkurali bu vakite kadar gormemistim. Tarihte de Pearl Harbour oncesinde Roosevelt 80 bin amerikan askerini McArthur komutasinda Filipinler' e gonderiyor. Savasin ilk 2 ayi ciddi catismalar yasaniyor. Bu ilk defa gordugum ve pek mantikli gelmeyen bir kural

Aslında benim orda itirazım bütün abd donanmasını ordusunun orada olması bence ikisinin arasında limitli bir kural koyarsak herkezi mutlu eder 0 adam da haksızlık sonuç olarak ya da anlaşılsın işte iki durum da suistimal edilmeye açık bir konu iki tarafında zor durumda kalmaması gerek

Sınır getirilebilir belkide limanlar tutulduğu zaman aylarca geçilmez bir durum olursa pek bir farkı olmaz açıkcası.
Ara
Depresyonu yenemeyen ABD nin ordu kapasitesi zaten malum. Ben ilk defa ABD ye boyle bir yaptirim duydum :) oldu olacak Guam, Wake ve Midway ide bosaltalim japonya direk alsin :)?
Ara
Kuralla oynamak sacmadir. Bunu gordum. Kural istesek gidip bi 2. Dunya savasi belgeseli izlerim
[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bende gelmeye çalışıcam, gelirsem boş bir ülke alırım
Ara
Türkiye-fransa oyun saati 169 saat.
Ara
(16-02-2017, 14:41)kenankomutan : Türkiye-fransa oyun saati 169 saat.

Ben bu arkadasi taniyorum . fransayi 169 degil sanki 6969 saat oynamis gibi oynar. turkiyeye verirseniz de can yakar
Ara
(16-02-2017, 14:12)napolyon94 : Depresyonu yenemeyen ABD nin ordu kapasitesi zaten malum. Ben ilk defa ABD ye boyle bir yaptirim duydum :) oldu olacak Guam, Wake ve Midway ide bosaltalim japonya direk alsin :)?

Savaşa girdikten sonraki kapasiteside malum...
Ara
Fransa
Italya
British raj
320 saat

Akşama doğru gelip gelmiyecegimi yazicam
Ara
Birazdan ulke listesini yayinlayacam
Ara
canada
brazilya
hindistan

90 saat
Ara
(13-02-2017, 10:14)Kaiser-i Rum : Tarihin katilim daha yogun olacagi haftasonu tarihlerine alinmasini talep ediyorum

Katiliyorum

Kaiser (kisaca kaiser)
1567 saat

Great Britain
Yugoslavya
Sirbistan
Bence de cuma günü baslayabilir
Ara
Bugün iyidir bence...
Ara
(16-02-2017, 02:47)napolyon94 : Yahu Kirpi, senin amacın beni tanıdığın için beni trollemek, buradakiler seni tanımıyor olabilir. Space Marines denilen illet yüzünden savaşlar ww1 gibi bir province için aylar sürüyor karşılıklı. Biz yemyeşil 99 yanan bir savaş için 30 gün beklemek istemiyoruz. Hoı4' ü sevmemiş olabilirsin, eskisinden daha fazla insanın HoI oynaması senin için " ya bu hoI de ne ele ayağa düştü" sitemi oluşturabilir. Ama her oyunda jenerasyon değişiyor, yapacak birşey yok. Ama kaç gündür bu konuda sataşıp duruyorsun. Kalkıp daha fazla saldırma bu konuda lütfen. Dileyen herkes Mp açabilir, organize edebilir, buyur sen bir mp aç organize et kuralsız olarak? Elini taşın altına sok? Aylardır hatta 1 senedir her fırsatta şu oyunu yerden yere vurmayı bırak artık.

Ben trollemiyorum düşüncemi belirtince sen böyle söylüyorsun işine gelmiyor senin için bir kaçış yolu. Direk zan altında bırakıp kendini haklı göstermek. Space marines olayını daha fazla açıklamayacağım. Hoi4'ü bu kadar insanın oynaması beni sevindiriyor, üzmüyor. Eski mp'lerde bulunamayan oyuncu sayısı şuan server açınca bile rastgele biriyle kapanabiliyor benim sitem ettiğim nokta oyuna kasıntı kurallar vb. şeyler eklemek.  

Elimi taşın altına çoktan soktuğumu düşünüyorum sen sırf en son sefer ki oyununda server sahibi tarafından tüm lobi atıldığınızda gelip bana söylemiştin ben derhal yeni bir TS server'ı açtım sırf düzenlendiğin oyunlar daha rahat bir ortamda icra edilsin diye daha elimden ne gelir bilmiyorum. Şimdi sorarım sana ayıp değil mi bu söylediklerin ? Yapıcı olmaktansa neden kırıcı oluyorsun ? Neden ön yargılısın ? Her fırsatta troll diyip ne amaçlıyorsun ?
[+] 1 üye Kirpi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yusuf musait degilsen belirt, oyunun ortasinda cikis yapmada :)
Kirpi trolleme.

Sukur ki ders bitti, simdi eve gidip su eldeki listemi kontrole ddip ulkerleri yazacagim.
Ara
bu arada ts de sorunlar oluyor st nin discord kanalına geçsek iyi olur.
Ara
(16-02-2017, 16:29)goldlannister : bu arada ts de sorunlar oluyor st nin discord kanalına geçsek iyi olur
hostun kendisinin ts. onceki gibi degil. ayrica hoi4 bir odada oynanmaz. orada oyle xd. multiciler kovuluyor discord tan. konusma programinda konusma odasi yoh.
Ara
Castor -Romanya
Kaiser-i Rum United Kingdom
Lehr Fransa
Kaptankum- Güney Afrika
TR ACE - Almanya
henryburk- Macaristan
Adm- RAJ yada Sovyet oynarmısın?
Attila the hun - Japonya
KenanKomutan - TC
TiginYusuf - Italy
Goldlannister - Canada
KufurbazHaydo - USA ( RAJ -yada Sovyet olmazsa onlardan birine geçebilirim.)
SS.HaXaN - İspanya

PM den, Steam' den, yada Whatsapp' dan bana ulaşıp da ismini yazmadığım varmı, ayrıca bir sonraki oyuna muhakkak sadece forum içinden başvuru zorunluluğunu getirmek lazım.

İspanya iç Savaşına Fair- Play kuralı eklendi. ABD için savaştan önce Filipinler kuralında ısrarcımısınız?
Ara
MacArthur savaş başlamadan oradaydı, belli bir tümene kadar izin verilmeli bence
Ara
Bence olmalı en azından sınır getirebiliriz 3 tümen gibi...
Ara
Merhabalar, 6 saat oynadım sadece. Yunanistan ile aranıza katılabilrim noob kabul ederseniz :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.