[MP] Imperator - Multiplayer: Mart 2021
Ben de başvurumu geri çekiyorum. Oyuna single'da katlanamayıp sıkıntıdan ölürken etkinliğe gelmek hiç içimden gelmiyor. Bir hevesle olsun katılırım dedim ama olacak gibi değil. Katılımcı arkadaşlara iyi eğlenceler.
Ara
Sağlık sorunlarım sebebi ile bugünkü etkinliğe katılamayacağım. Benim yerine oynamak isteyen varsa girebilir.
Ara
Mümkünse Massalya'ya geçmek isterim.
Ara
Katılıyorum

Massalya, İyonya, Kalkedonya,

https://steamcommunity.com/id/BrothersForeverBF/
giphy.gif
Ara
Katılıyorum

Frisya, İber, Pontus

https://steamcommunity.com/id/isocukG/
Ara
Oda kuruldı:

5fffb9b0-9baa-4390-94fe-bcad40c862f6.nakama-1

Şifre: st
Ara
Görsel

Hazırız, her zamanki gibi @Aytaç'ı bekliyoruz.
2 saat olmadan Annex yedim. Massalya hiç ilgi çekici bir ülke değilmiş bu kadar rezil bir oynanış beklemiyordum. 2 saat hiçbir şey yapmadan beklediğim için sıkılıp zor bir savaşa girip yenildim.
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20210401002358_1.jpg

Pritanya bey diyeceksiniz
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sürekli Arabistan Çölünden gelmeye çalışan Antigonid askerlerinin beyhude çabaları.
ss1.JPG
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20210331211537_1.jpg
[+] 3 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Bospor Krallığı (450 - 480 AUC)
450 senesine ticaret odaklı bir politikayla başladık. Kendi topraklarımıza yaptığımız yatırımların yanı sıra, altın karşılığında Karadeniz'in güneyinde yeni bir liman edindik. Özellikle Kalkedonya ile sıkı ticari ilişkiler kurduk, yeni müttefikler edindik. Refah dönemimiz İberya Krallığı'nın müttefikimiz Kolhis'e saldırmasıyla son buldu. Tüm gücümüzle müttefikimizin yanında yer aldık ve Rodopolis Muharebesinde İberyalı birlikleri bozguna uğrattık. Bu bozgunun üzerine İberya'da büyük bir iç savaş patlak verdi.

Savaş İberya Krallığı'nın Kolhis ve Ermenistan tarafından bölüşülmesiyle sonuçlandı, hain Kolhisliler savaşın ardından bizimle olan müttefikliklerini sona erdirdiler. Bu süre zarfında Karadeniz'in güneyinde 2 yeni liman daha edindik. Ardından müttefikimiz Pontus'un Ermenistan tarafından savaş ilanı aldığı haberini aldık. Ermenistan Pontus ile yaptığı antlaşmada Anadolu kıyısındaki 2 limanımızın yanı sıra Kırım'dan da bazı topraklar aldı.

İskitlere karşı başlattığımız savaşta Karadeniz'in kuzeyindeki topraklarımızı genişlettik. Kolhis ve zamanı gelince Ermenistan'dan da intikamımı alacağız, Anadolu kıyısındaki limanlarımızı barbarların elinden kurtaracağız.
[+] 5 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
3.png

Kartaca ile zorluklara göğüs gerdik. Her zamanki gibi sözümüzden caymadık. Pön'ün Pön'den başka dostu yoktur.

Sicilya'yı dize getirdik. Etrürya'yı Roma'ya karşı savunduk. Ancak korkak Etrürler dayanamayıp barış anlaşması imzaladılar.

1.jpg
Roma Savaşı'nın bir tasviri

Hakkını verdiğimiz paralı askerler rüşvet veren Roma'ya sattılar kendilerini. Roma kirli oynadı ve nihayetinde Etrürya'yı ilhak etti.

Afrika'da büyüyoruz. Akdeniz'de büyüyoruz. Yerleşim yerlerine istihdam sağlayacak yerler inşa edip ülkeyi kalkındırıyoruz. Sadık vasallarımız birer birer ülkemize katılıyorlar.

2.jpg
Kartaca şehri ve ünlü limanları

Kartaca hain savaştan sonra kendini toparladı. Yeni bir savaşa hazırız, peki rakiplerimiz hazır mı?
[+] 8 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png

Dostlarımız Ptolemayos ve Selevkidler ile birlikte gaspçı hükümdar Antigon'un krallığına son verdik ve savaşımızı fırsat bilen Trakya Satraplığını, medeniyetten uzak kuzey topraklara sürdük. Batıda ise asker kaçkınlarından oluşan ve komşu devletleri hızla istila eden Romalı köylü sürüsüne karşı Kartaca Cumhuriyeti ile iyi ilişkiler içinde olmak isteriz.
omnia fui et nihil expedit
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
256.png

Selevkos İmparatorluğu (450-480)

Yönetimimizin ilk yıllarda Maurya İmparatorluğu ile savaşa derhal son verdik ve hakkı olan toprakları kendisine iade ettik, karşılığında hükümdarlarımız kız alıp kız verdi ve cömert Maurya imparatorluğu bize filler hediye etti. Derken Mısır , Antigonid devletinden hızlı pay almak için hızlıca savaş açıp Suriye'ye girdi. Biz de savaş açıp alabildiğimiz kadarıyla pay aldık. Lakin Mısır devleti, Anadolu ve Suriye'den tamamen çekilmeden kendisine yönelik has mane tutumumuz sürecektir.
Makedonyanın hızlı büyümesini ve başarılarını kendi başarımız gibi görmekte onları Mısır'a karşı doğal müttefik olarak görmekteyiz. Batı Anadolu'daki varlıklarını onaylamakla birlikte gelecekteki ve şimdiki ortak düşmanlarımıza karşı işbirliğine açığıyız.

[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Calchedon.png
Kalkedonya
(450-480 AUC)
Kalkedonya olarak ticari ilişkilerimize önem verdik, Bospor Krallığı ve Makedonya ile yaptığımız ticari antlaşmalar refah seviyemizi aşırı derecede yükseltti ve ticarete önem verip verimliliği daha fazla arttırmayı hedefliyoruz. Helenistik dinimize göre ilk Hades tapınağını topraklarımızda barındırmaya başladık. Bizantiyona saldırı planlarımız suya düştü, bizden önce davranıldı ve senato oylaması sağlanamadı.
Detail_of_Pluto-Serapis_Statue_group_of_...313721.jpg
giphy.gif
[+] 2 üye Dreamerscream nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun daha hızlı ilerliyebilmesi ve oyundan kopmamak adına oyun gününe bir gün daha eklemeyi düşünüyorum. Cumartesi uygun gibi duruyor. İtirazınolan oyuncu var mı?
Ara
Ben yogun programim nedeniylle katilamam.
Ara
Cumartesi, pazar mp'ye tam katılım sağlayamam
omnia fui et nihil expedit
Ara
Steam hesabım validation sürecinde oldugu için şu anlık banlı.
Gün içinde açılmazsa katılamayabilirim.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.