[MP] Imperator - Multiplayer: Mayıs 2020
SL:109775240930253558
20200519003936_1.jpg
Mısır olarak olimpiyatları iki kez üst üste kazanmak gibi büyük bir başarıya imza attık.

İki büyük ve önemli eser inşaa ettik
Görsel
Görsel
[+] 4 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun gerek çok yavaş olması ve gerek çok lag yapan arkadaşlar olması sebebi ile etkinlikten çekiliyorum.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
b7md5q.png

Önümüzdeki oyun gününe Selevkid arıyoruz.
[+] 7 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bohamya'nın Dünyanın merkezi olduğunu kanıtlayan bir harita daha gelmiş.
Ara
Bospor Krallığı

Dünkü oturum bizim için çok kötü geçti. Oyunun bir türlü başlayamaması ve başladıktan sonra da ilerleyememesine ek olarak dahil olduğumuz savaşlar ve yapay zekanın hareketleri ülkemizi onlarca yıl geriye götürdü. Oyuna hükümdarımızın ölümüyle başladık. Yeni hükümdarın engelli olması, üstüne bir de budala niteliği alması kendisini tamamen devlete yük bir kişilik haline getirdi. Ardından müttefikimiz Olbiya'nın zor durumda olduğunu gören komşuları bir bir kendisine savaş açtı ve biz de savaşlara dahil olduk. İlk savaşta işler fena gitmezken Makedonya da Olbiya'ya savaş açınca ortalığı kan götürdü. Biz Makedonya'nın ordularını tek tek yenerken güneyde topraklara Sparta ve Frigya çöktü. Sonrasında Makedonya ana gücünü gönderince insangücü kalmayan ordumuz darmaduman edildi. 

Ardından oyundan düştük. Açıkçası dünkü oturumda amacım ilk 10 yıl kadar ülkeyi toplamak, teknoloji açmak ve bina dikmekti. Sonrasında komşum olan 2 küçük devleti ilhak etmekti. Geçen oturumda ikisini de yenmiş ve toprak alarak zayıflatmıştım. Oyuna tekrar dahil olduğumda ne mi gördüm? Beyinsiz bir robottan farkı olmayan özürlü yapay zeka gidip savaş hazırlığı yaptığımız ve eksi ilişkide olduğumuz Legya ve Sarmatya ile müttefik olmuş kankagaming çekiyor. Üstelik görevlerini tek tek tamamlamakta olduğum görev ağacından çıkıp neyin ne olduğunu anlamadığım başka bir görev ağacına geçmiş. Eski görev ağacına geçmeye çalışırken 2 kere görev ağacı değiştirdiğimden -10 istikrar yemekle birlikte sonunda görev ağacını bulduğumda buradaki görevlerin de sıfırlandığını ve hatta değiştiğini gördüm. Yani buradaki emeklerim de boşa gitmiş oldu.

Sonrasında tekrar oyundan düşünce hem ilerleme kat edemediğimizden hem de yapay zeka yine ülkeyi alt üst edecek olduğundan oturuma tekrar katılmadım. Ülkenin sınırları haritadan gördüğüm kadarıyla aynı, zaten her bir komşusuyla kanka olan yapay zeka nereye genişleyebilir ki? Onda boş topraklara koloni atacak mantalite bile yoktur.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Frigya Krallığı 

Gayet güçlü ve nispeten stabil bir krallık olarak oyuna başladık. Rodos ve çevre küçük ülkeler ile savaşımızı hızlıca bitirdik. Helenik kültür ve Helen dininden gelmemize rağmen İç anadolu ve suriye taraflarının hem kültürü hem dini farklı, hızlıca buralara dönüşürmek için bir çok yere Tiyatro ve Tapınak yaptık. Balkanlar ve Yunanistan coğrafyası Helenik kültür olduğundan dolayı oralara genişleme kararı aldık. Anadolu'nun birçok yerine sıfırdan şehir kurarak viranaleri imar ettik.

Çok fazla vassalımız var, bunları uzun vadede entegre etmeyi düşünmemize rağmen henüz kültür ve din birliğimizi sağlamadan bunu oldukça yavaştan alacağız. Uzun vadede Mısır ile iyi ilişkiler içinde olmak istiyoruz lakin isyancılarımızı kışkırtmayı bıraksa iyi olur. Anadolu birliğini sağlamak istiyoruz. Girit ile iyi ilişkiler niyetindeyiz ve ortaklığımızı ilerletmek istiyoruz.

İskender'in gerçek varisleri olarak nihai hedefimiz Helenistik kültürü tüm Anadolu coğrafyasına yaymaktır.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tartesya

Seneler içerisinde İberya coğrafyasında tek şehir olan başkentimiz dışında şehir çalışmaları yaptık. Maalesef bu coğrafyadaki halklar kabile halinde yaşadığı için şehirleşmiyorlar. Ele geçirdiğimiz bölgelerde şehir olmuyor. Doğumuzda, Akdeniz kıyılarında bazı şehirler var ancak oralardaki ülkeler güçlü bir savunma ligi ile birbirlerini savunuyorlar. Bu yüzden kuzeye yöneldik ve önümüzdeki 20 sene içerisinde İberya'nın kuzeyinden okyanus kıyısına ulaşmayı hedefliyoruz. Kelt halklarını İber kültürü ile yetiştiriyoruz ve bunun meyvelerini de uzun vadede alıyoruz. Dış ülkeler ile ticaret yapmaya hazırız. Bize dostane tutum sergileyen tüm ülkeler aynı karşılığı bulacaktır.
76561198034761601.png
Ara
Anglia.png
ANGLIYA

Kuzeyde küçük bir Cermen kabilesiydik.
Çevremiz barış safsatası ile konuşan kabileler ile çevrilmişti. Güneyimizi savunma paktı ile sağlama alıp kuzeye yöneldik.
Amacımız tüm Cermen kabilelerini tek bir çatı altında toplayıp krallığımızı kurmak. 
Batı sınırlarını @lekolaj ile çektiğimiz hat ile belirledik. Doğumuzda ise diğer Cermen kabilelerinin ardında çorak topraklar var.
Kuzey'de fetih edilecek topraklar kalmadığı vakit, Güney'e adaletimizi ve kılıcımızı götüreceğiz. 

Bin yıl sonra bile bu topraklar bahadır savaşçılar yetiştirecektir! Tanrı Cermen'i Korusun!
[+] 3 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
MENAPYA
Belçika topraklarında bulunan devletçiklerin birbirleri ile defensive-ally olmaları üzeri rotamızı kuzeye çevirdik.Göçebe kabilelerinin kuzey sınırımıza yerleşmeleri sebebiyle fetihlerimize devam ettik.İlerleyişimiz üzerine @elefsar ile diplomatik ilişkilerimizi arttrıp sınırlarımızı belirledik.

Anakarasından çıkıp Fransa bölgesine giren Pritanya ile olan dostluğumuz bizi diğer agresifliklere karşı korumaktadır.
Levkiya ve lingonyanı haraca bağlamamız bizi ekonomik açıdan iyi bir noktaya taşımış ve adımızın başına "mafya " 
lakabı eklenmiştir.

Bundan sonraki en büyük hedefimiz senato binası dikmek ve ardından cumhuriyetimizi ilan etmektir.Ekonomik ve bilimsel açıdan
güneyde bulunan ülkelere yetişmek yegane amacımızdır.

"belki bi roma değildik ama biz de çok dağıldık..."
[+] 1 üye lekolaj nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Parnia
Parnia olarak düşmanlarımız olan, Sakya ve Harezm kabilelerini yok ettiğimizi tüm bölgeye duyurmaktan şeref duyarız. Ülkemizin bu zamanlar içinde sergilediği düşmancıl tutum yerini, diplomatik ve ticari yaklaşımlara bırakacaktır. Fakat bunlar bozkır hayalimizden vazgeçtiğimiz anlamına gelmesin. Her ne kadar dostlarımızla iyi ilişkiler geçirmek istesek de, düşmanlarımız üzerinde yıkıcı bir etki bırakacağımız gözlerden kaçmasın. Bizim ordularımız sanılanın aksine tamamen mobildir. Buralara gelenler, buralardan çıkamamıştır.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Iroquoisteydim ingiltereye dayanamadım :) mümlük boştaysa biraz da osmanlıya dayanamayayım diyorum. Yani mümlüke geçebilir miyim?
Ara
(19-05-2020, 18:09)asocancer : Iroquoisteydim ingiltereye dayanamadım :) mümlük boştaysa biraz da osmanlıya dayanamayayım diyorum. Yani mümlüke geçebilir miyim?

Bu konu Imperator lobisinin kontrolünde yalnız. Sizi şuraya alalım.
Ara
Memlük zor ama Selevkid verebiliriz?
Girit Krallığı

Girit krallığı olarak ekonomimizi her geçen gün büyütmekte ve zaferlerimize yenilerini eklemekteyiz.Bizden güçlü makedonları yenerek Thesseloniki topraklarına çıktık ve genişleyen ekonomimiz için yeni pazarlar ve limanlar elde ettik.Gerekmedikçe kimseyle savaşmak niyetinde değiliz ancak gerektiği zaman savaşmaktan kaçmayacağız.Şuanlık tüm devletlerden ricamız ticaret isteklerimizi kabul etmeleri ve almak istedikleri ürünleri bizden almalarıdır çünkü biz barış içinde yaşayan bir toplumuz ve bizimle yapacakları ticaret asla zararda çıkmaz.
Ara
(19-05-2020, 18:10)Duman : Memlük zor ama Selevkid verebiliriz?
İnşallah o da bi gün olur :D telefon ekranı beni yanıltmış, geç de olsa fark edip düzeltmeye çalışıyordum.
Ara
BOJA
Hindistan'dan tüm medeniyetlere sesleniyoruz. Barış yanlısı bir medeniyet değiliz. İnsanların ayağının değdiği her bir noktada hak iddiamız var. Dünya sizin sandığınızdan küçük. Bir gün güvenle yaşadığınızı düşündüğünüz o topraklar bizim himayemiz altında olacak. Medeniyetin başladığı andaki sınırlarımızı şimdiyle karşılaştırdığınızda ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Ya da anlayana kadar tarih sahnesinden silinmiş olacaksınız. 800px-Start02.jpg

Maurya denen zavallı medeniyetin Hindistan'daki zulmüne son vereceğiz ve Hindistan'daki tüm medeniyetlere bizim hükmümüz altında huzur içerisinde yaşayacaklarının garantisini veriyoruz. Bu sebeple Selevkid İmparatorluğu'na açık çağrımızdır. Hindistan'daki bu çarpışmada ya yanımızda yer alırsınız ya da Maurya isimli barbarların topraklarını kanınızla sularsınız. Bunca yıllık medeniyetin akıllı bir karar verip bu savaşta yanımızda yer alacağından şüphe duymuyoruz. Ben Boja'nın başına geçtiğimde Maurya'nın savaşlarına koşturmaktaydım. Henüz gücümün farkında değildim. Ancak öğrendik ki Maurya'nın bizim topraklarımız üzerinde ciddi planları varmış. Derhal müttefikliğimize son verdik. Öncelikle Pitinika denen zavallı medeniyeti ortadan kaldırdık. Seferlerimiz devam edecek. Bunu tüm medeniyetlere duyuruyoruz. Ya yanımızda olursunuz ya da teslim.
Ara
Üçüncü oyun günü Strategyturk Extra'da:

Etkinliğin playlisti: https://www.youtube.com/playlist?list=PL...w3JCizZgWN
selevkid müsaitse perşembe günkü etkinlikte bulunmak isterim.
''The WOLF does not perform in the circus.''

STEAM PROFİLİM
Ara
image0.jpg

Hayaller ve Hayatlar :/
[+] 5 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.