[MP] Imperator - Multiplayer: Mayıs 2020
rehost2

SL: 109775240925614168
Ara
Gelecek oyun günü bir sorun çıkmazsa bitirebiriliz. 39 yıl kaldı.
Ara
Ay devletini 2. kademeye yükseltip Dravida ülkesini kurduk, hidistan yarım adası da artık tek vücut.
günün en ilginç ve ibretlik olayı başkentime yakın bir yerde başkaldırı cikti , sonra kale kurulmamış olan başkentimi aldi, 35 olan ordu sayısı 240 a çıktı, bende istedikleri şeyi verdim. ve hemen 2 kale diktim :) ama populasyon 270 ten 70 e indi orası ayrı ^^
himm bitiyor m?u erken bitti neyse, zaten frigya da isyan çıktı perslerde de. kartaca ile mısır hala saglam :)
Ara
Benim bildiğim oyun 727 yılında bitiyo rve şuan 688 yılındayız. AUC/BC'leri karıştırmıyorsam 39 yıla bitiyor. "Erken" bitmemesi için timelinedan sonrasını da mı oynayalım?
Ara
benim baktıgımda girit veya mısır level 20 tech te idi,
ama savaşlarda 4 hız gayet rahatsız edici onu söyleyebilirim, belki host ta o kadar ferkedilmiyordur. seçimlerde felan 0.3 sn lik bir delay oluyor, eger acelemiz yoksa 3 hız olması ne zaman biteceginden daha muhim ,
herkes için uygunsa timeline sonrası da oynaya biliriz, veya daha fazla insan katılacaksa yeni bir oyun da olabilir, mısır kartaca frigya vs gözükmüyor kaç bölümdür.
forumda oylama yapma var mı acaba ?
Ara
Anglia.png

ANGLIYA

Son yıllara yaklaşırken Bohemya ile ittifak bile olduk. Monarşi ilerlememizi bırakıp kabile ile devam etmeye karar verdik. 
Çevreye genişleyerek sınırlarımızı büyüttük. Bir çok limana şehir diktik, kalkındırma planlarını uygulamaya geçirdik. Ülkemiz için yararlı işler yapıyoruz.
Bohemya doğru durmuyor. En son liderin tapeleri çıktığı için mecliste kavga çıkmış. Ülke bir anda iç savaşa girdi.
Pritanya iç savaştan çıkınca tüm aileleri kesip biçmiş. Her aileden 5-10 kişi arası kişi kalmıştı. Bize de lazım aslında, 30 kişilik aile mi olur.

Ara
0.3 saniyeden daha uzun gibi bende de oluyor fakat bu oyunu oynanmaz bir hale getirmiyor ki zaten çoğu kişi singleplayer oynarken paradox oyunlarını 5 hızda oynar. MP'de ise 4 hızı kaldırıyorken 3 hızda oynamak pek makul değil, etkinlik uzadıkça oyuncular daha fazla sıkılıyor.
Ara
(10-06-2020, 18:44)Voidian : 0.3 saniyeden daha uzun gibi bende de oluyor fakat bu oyunu oynanmaz bir hale getirmiyor ki zaten çoğu kişi singleplayer oynarken paradox oyunlarını 5 hızda oynar. MP'de ise 4 hızı kaldırıyorken 3 hızda oynamak pek makul değil, etkinlik uzadıkça oyuncular daha fazla sıkılıyor.

Sevdiğimiz bi abimizin bi lafı vardı. 5 hızda oynuyosan aslında oynamıyosundur.
Sic Parvis Magna
Ara
Benim de bi lafım var. Roma oyununda Roma'yla annex yiyenler 5 hızda oynayanlardan az oynuyodur.
Ara
(10-06-2020, 18:44)Voidian : 0.3 saniyeden daha uzun gibi bende de oluyor fakat bu oyunu oynanmaz bir hale getirmiyor ki zaten çoğu kişi singleplayer oynarken paradox oyunlarını 5 hızda oynar. MP'de ise 4 hızı kaldırıyorken 3 hızda oynamak pek makul değil, etkinlik uzadıkça oyuncular daha fazla sıkılıyor.
barışta olmandan kaynaklı bir durum, biraz savaş sonra tekrar konuşalım, mesela dibinde kartaca var ne güzel.
5 hızda ancak yapacak bir şey bulamadığında oynarsın veya birşey bekliyorken CB core vs. en azından bende öyle oluyor.
ama kabile oyunları late game de çok geride kalıyor gibi. ben senin yerinde olsam bende bitsin isterdim, 4 hız 5 hız 15 hızzzzz
Ara
Evet son oyun gününün 40 yılın 30 yılını iç savaşta geçirmem dışında bir sorun yok. Bi yerden sonra tek iç savaş kesmiyodu duble olarak tüketiyoduk. 

unknown.png

Savaşmadığım halde manpower bitiyor çok ilginç.

unknown.png

Oradan Bohamya iyi görünmüyor heralde.
Ara
Fethettiğin ülkelerdeki iyi statlı aileleri alsan, ruler sıkıntısı çekmezdin void
omnia fui et nihil expedit
Ara
(11-06-2020, 14:46)Mabella : Fethettiğin ülkelerdeki iyi statlı aileleri alsan, ruler sıkıntısı çekmezdin void

Yanlışın var mabella, benim rulerımda bi sıkıntı yok çevresindekiler kötü.
Ara
oda kuruldu

SL: 109775240929123811
Ara
unknown.png

Böylelikle ilk IR mp etkinliğinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Son oyun gününe kadar etkinliğe devam eden tüm katılımcılara teşekkür ederim. Umarım daha iyi teknik imkanlarla(oyuna chat eklenmesi gibi) yeniden bir IR mp etkinlikleri yapabiliriz.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
atölyeden şu moda bi bakın istersiniz multiplayer chat için, resimlerde gösterdiği gibiyse iş yapar, ama private msg i var mı bilmiyorum.
"Chat (proof of concept)"
4x savaşı hissettin bugün herhalde :)
Ara
Girit olarak etrafımızdaki sefil devletleri bu tarihe kadar yaşadıkları için tebrik ediyoruz.Eğer 50 yıl daha devam edebilseydik yeni keşfettiğimiz ışın silahlarıyla yada uzay teknolojilerimizle (22.seviye) hepsinin zavallı topraklarını fethedip dünyayı müthiş bir yer haline getirecektik... ancak vaktimiz yetmedi.Uzun yüzyıllar boyunca ticaretin ve teknolojinin sırlarına vakıf olarak tek eyaletimizle devletlerin ekonomilerini yakaladık.Son 50 yılda ani atılımımızla ordularımızın gücünü kanıtladık.1e3 oranlarda savaşarak frigya ordularını def etmemizden sonra gelirimizde optimizasyonlara giderek 350 gelire yaklaştık.Medeniyetimizin gücünü özetlersek:
Görsel

Başkent eyaletimiz 250 gelir kazandırarak pek çok devletden daha büyük ekonomiye sahip oldu:
Görsel
[+] 2 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-06-2020, 23:36)diediebydie : atölyeden şu moda bi  bakın istersiniz multiplayer chat için, resimlerde gösterdiği  gibiyse iş yapar, ama private msg i var mı bilmiyorum.
"Chat (proof of concept)"
4x savaşı hissettin bugün herhalde :)

Çok fazla input lag olduğundan bahsetmişler ama denenebilir.

Savaş açan ülke Kartaca olunca pek bir şey hissettiğim söylenemez. Belki 4 hızda sur butonuna basmakta zorlanmışımdır.
Ara
Anglia.png

ANGLIYA

Son yıllarımızı Pritanya Savaşı bekleyerek ve cumhuriyete geçmeye çalışarak geçirdik.
Pritanya ile savaşmadık ve cumhuriyete geçebildik. 
Bazen sıkıcı olsa da genel olarak eğlenceli bir multiplayer etkinliğiydi. Katılan herkese ve dahi sonuna gelebilmeyi başaran herkese teşekkür ediyorum.
Oyunun son durumunu merak edenler için dünya haritalarını paylaştım.

Son olarak...

Bohem'i dinliyorum gözlerim kapalı
Önce hafiften bir iç savaş esiyor;
Yavaş yavaş çıkıyor
Valiler, isyanlarda;
Yakınlarda, çok yakınlarda,
Kartaca'nın hiç durmayan savaş naraları
Bohem'i dinliyorum gözlerim kapalı..

Bohem'i dinliyorum gözlerim kapalı;
İsyan geçiyor, derken;
İçerlerde, sürü sürü, çığlık çığlık,
Prit geliyor Batıdan,
Bir İseni'nin Kuzey Alpler'e giriyor ayakları,
Bohem'i dinliyorum gözlerim kapalı..

[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ızdırap simülasyonu yapmışlar :(((
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.