[MP] CoH2 - Panther Ligi: Ocak 2019
(02-02-2019, 10:35)altnkurt :
(02-02-2019, 10:20)pplhntr2 : Repo derken neyi kastettin anlamadım ama fikir olarak şunu söyleyeyim; Kazanan ekip replay ı kaydedip size göndersin, sizde forumda paylaşırsınız?

Oyun içi replay dosyası paylaşmak pratikte pek bi anlam ifade etmiyor. Turnuvayı takip etmek için 30 gb oyun yükleyip ordan replay izlemek pek iyi bi yol değil. Twitch, YouTube vs. bi platforma yüklenirse takip edilebilir.

Hali hazırda coh oynayanların bile ilgisini zor çekiyorken, coh oynamayan birinin oyunu satın alıp, (hadi envanterinde vardı) yükleyip, ardından maçların tekrarını izleyebilecek motivasyonu nasıl olabilir? Teklifim zaten coh ile ilgili olanlar, coh oynayanlar için.

Video kaydı almak, sunmak, ciddi iş ve vakit gerektiriyor. Değmez. Az çok merak eden açar oyunu, x2 x4 x8 de yarım saatlik maçı 5-10 dk da izler geçer. Kimseye de bir kaç tıklamadan fazla iş ve vakit kaybı olmaz.
Ara
(02-02-2019, 11:49)pplhntr2 : Hali hazırda coh oynayanların bile ilgisini zor çekiyorken, coh oynamayan birinin oyunu satın alıp, (hadi envanterinde vardı) yükleyip, ardından maçların tekrarını izleyebilecek motivasyonu nasıl olabilir? Teklifim zaten coh ile ilgili olanlar, coh oynayanlar için.

Video kaydı almak, sunmak, ciddi iş ve vakit gerektiriyor. Değmez. Az çok merak eden açar oyunu, x2 x4 x8 de yarım saatlik maçı 5-10 dk da izler geçer. Kimseye de bir kaç tıklamadan fazla iş ve vakit kaybı olmaz.

Videoda da kimse baştan sona kadar oturup izlemek zorunda değil. Atlaya atlaya ilginç bulduğu kısımları 5-10 dakikada bakıp geçebilir. Oyuna sahip olsam da turnuvayı takip etmek için 45gb indirmek zorunda kalmam hoş değil. Ayrıca bu tarz etkinlikler oyuna sahip olmayan kişilerin de ilgisini çekip oyuna teşvik etmesi gibi büyük bir özelliğe sahip. Doğru kullanıldığında bu özellik çok fayda sağlayabiliyor. Mesela ST resmi kanalında yaptığımız etkinliklerde izleyicilerden bir kısmı oyunları bizden görerek aldı, başka bir kısmı da zaten oyuna sahipti ve etkinliğe katılmak için üye oldu.

Gerçi sen de haklısın. Daha katılımcılar bile oyun içi bir görüntü paylaşmazken böyle bi etkinliğin coh oynayan oynamayan herhangi birinin ilgisini çekmesi baya zor görünüyor. Sadece fikstürlerini gördüğümüz bir etkinliğin tekrarını izletmek için nası bi motivasyonu olabilir ki?
Sic Parvis Magna
Ara
Beyler burada 5 yıllık ölmek ile ölmemek arasında kalan bir oyun için kimse oyuncu çekmeye uğraşmaz. Twitch gibi kanalda upload hızı gibi sorunlardan dolayı yapılamıyor tahminimce.
@pplhntr2 istersen bizim maçların replaylarını yollayabilirim bu akşam, ayrıca fikstürde belirtilen saatlerde spectate bölümünden de oyunları izleyebilirsiniz.
Discord kanalında oyun sonu ekran görüntülerinin hepsi paylaşılıyor . Oyun içi ise kimsenin ekran görüntüsü alabileceğini sanmıyorum aksiyondan :D

Edit: 5 yazmışım ama 6 bile oluyor heralde :D
Ara
"Kim napsın 5 yıllık ölmek ile ölmemek arasında kalan bir oyunu" tarzı bi düşünce yapısı zaten iyi durumda olmayan bi oyuna bi tekme daha atmak oluyor. Bu şekilde yaparak discord köşelerinde sürünerek ölmeye mahkum ediyosunuz oyunu. Biz burada Anno 1404 yayını yaptık, ekran görüntüleri paylaştık diye 9-10 yıllık oyunu yeni bir sürü insan gördü ve sayemizde oyuna başladı. Siz de coh için aynı çabayı gösterirseniz eminim bu oyun da daha çok ilgi ve talep görecektir. Ayrıca discord kanalınızdakileri de forumdan kimsenin gördüğünü sanmıyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
(02-02-2019, 13:32)altnkurt : "Kim napsın 5 yıllık ölmek ile ölmemek arasında kalan bir oyunu" tarzı bi düşünce yapısı zaten iyi durumda olmayan bi oyuna bi tekme daha atmak oluyor. Bu şekilde yaparak discord köşelerinde sürünerek ölmeye mahkum ediyosunuz oyunu. Biz burada Anno 1404 yayını yaptık, ekran görüntüleri paylaştık diye 9-10 yıllık oyunu yeni bir sürü insan gördü ve sayemizde oyuna başladı. Siz de coh için aynı çabayı gösterirseniz eminim bu oyun da daha çok ilgi ve talep görecektir. Ayrıca discord kanalınızdakileri de forumdan kimsenin gördüğünü sanmıyorum.

Elinize sağlık gel sen uğraş o zaman ne diyeyim yani discord kanalı turnuva için yapılan kanal 1. iletide belirtilen. Akşamları 2 saat oyun oynuyoruz vaktimiz olsa zaten dükkan senin olsun.
Ara
Hangi oyun olursa olsun etkinliği discord kanalında yapmak kısa vadede pratik gibi gelse de uzun vadede sağlıklı sonuçlar doğurmaz. En basitinden ulaşabileceğin kişi sayısı sınırlı. Aylar belki yıllar sonra dönüp baksan etkinliğe dair bir şey bulabilmen oldukça zor. Burada kaç sene önceki mplerin ekran görüntüleri, muhabbetleri, tartışmaları hala ilk günkü gibi durur. Yine dışarıdan gelen ziyaretçilerin görebileceği şekilde güzel bir konseptle paylaşılırsa forum dışındakilere dahi ulaşma imkanı varken discord sunucunuzda 30-35 kişiyle takılıyorsunuz. Oradaki insanlar da yarın başka oyunları oynamaya başlayınca Coh direkt "kimse oynamıyor ki" pozisyonuna düşecek. Oyuncuların birbirini bulamadığı, birbiriyle iletişim kuramadığı için oyunun ölmesi bi oyun için olabilecek en kötü sonlardan birisi.
Sic Parvis Magna
Ara
(02-02-2019, 13:53)altnkurt : Hangi oyun olursa olsun etkinliği discord kanalında yapmak kısa vadede pratik gibi gelse de uzun vadede sağlıklı sonuçlar doğurmaz. En basitinden ulaşabileceğin kişi sayısı sınırlı. Aylar belki yıllar sonra dönüp baksan etkinliğe dair bir şey bulabilmen oldukça zor. Burada kaç sene önceki mplerin ekran görüntüleri, muhabbetleri, tartışmaları hala ilk günkü gibi durur. Yine dışarıdan gelen ziyaretçilerin görebileceği şekilde güzel bir konseptle paylaşılırsa forum dışındakilere dahi ulaşma imkanı varken discord sunucunuzda 30-35 kişiyle takılıyorsunuz. Oradaki insanlar da yarın başka oyunları oynamaya başlayınca Coh direkt "kimse oynamıyor ki" pozisyonuna düşecek. Oyuncuların birbirini bulamadığı, birbiriyle iletişim kuramadığı için oyunun ölmesi bi oyun için olabilecek en kötü sonlardan birisi.

Pekala, öncelikle amacımız CoH'ü geniş kitelere yaymak değil. Gereken sayıda CoH severle oyunlar atmak oldu. Diğer taraftan CoH serisi inanılmaz bir serilikte oynanıyor. Eu4 gibi sürekli ScreenShot alıp paylaşmak mümkün değil. Oyunda her saniye bir şeyler oluyor çünkü. Ayrıca mevcut Discord kanalaı geçen hafta kuruldu. Sadece bir tane metin kanalı olan, "oyuncular için iletişim" noktası oldu. Öte yandan CoH ölmez, 5-6 senedir düzenli bir çizgide 6 bin anlık oyuncusu olan, kendisine has bir kitle edinmiş. 3 milyon adet satmış, ve bir o kadar da gçeen sene ücretsiz dağıtılmış bir oyun. 

Yinede maçların yayınlanması güzel olurdu. Oyun içerisinde izlemek mümkün olduğundan bizlerde çok yokluğunu hissetmedik. Benim kendi internetim sabit hat bile değil, aylık 12 gb LTE internet ile kotalı idare ediyorum zaten. Ha buna rağmen oyun içerisinde ki interaktif izleme imkanı sayesinde bazı büyük oyunları 15 kişi baştan sona izledik. İzlemek isteyen için bir izleme yolu var en azından. 

Panther Ligi bugün sonlanıyor, gelecek plan olan Sherman Ligi belki daha iyi imkanlara sahip olur.

Ayrıca @pplhntr2 repo değil replay olacak, ios klavyesi kafasına göre düzeltmiş görmemişim.
[+] 2 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PANTHER KUPASI

935205348643.png

ŞAMPİYON: BİÇER DÖVER TAKIMI
flavius
BotGiyenAdam
glo1nn
Alpan

1585adbfb510.png
[+] 5 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok güzel bir turnuvaydı. Biçer Döver başta olmak üzere katılan bütün takımları tebrik ederim. Şahsen çok eğlendim.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tebrikler.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Öncelikle takım arkadaşlarıma güzel oyunları için teşekkür ediyorum çok eğlenceli bir turnuvaydı ellerinize sağlık.
[+] 2 üye flavius nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılan Herkesin ellerine sağlık çok eğlendim daha nice turnuvalara inşallah..
[+] 2 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-02-2019, 12:44)napolyon94 : Senin tercihin :) bende 1v1 i mantiksiz buluyorum. İlk darbeyi vuran kazaniyor orada

1v1'de daha çok enerji sarf etmek gerekiyor çünkü sadece bir cepheden değil tüm haritadan sorumlusunuz. Karşı tarafla benzer bir tempoya sahipseniz de oyun tadından yenmiyor. 1v1'de de döndürülen çok oyun gördüm. Ayrıca oyunda her ordu aşağı yukarı her ünite tipine sahip olduğu için takım oyunu gereklilikten çok bir fantezi oluyor.
Ya bir yolunu bulurum, ya da bir yol yaparım.
Ara
(08-02-2019, 17:52)Hüdavendigar :
(01-02-2019, 12:44)napolyon94 : Senin tercihin :) bende 1v1 i mantiksiz buluyorum. İlk darbeyi vuran kazaniyor orada

1v1'de daha çok enerji sarf etmek gerekiyor çünkü sadece bir cepheden değil tüm haritadan sorumlusunuz. Karşı tarafla benzer bir tempoya sahipseniz de oyun tadından yenmiyor. 1v1'de de döndürülen çok oyun gördüm. Ayrıca oyunda her ordu aşağı yukarı her ünite tipine sahip olduğu için takım oyunu gereklilikten çok bir fantezi oluyor.

Sen çoklu oyunlara "fantezi" olarak bakiyorsan zaten 1v1 den cikma
Ara
(08-02-2019, 23:59)napolyon94 :

Bence güzel söylemiş ama fantezi değilde benim anladığım kadarıyla zaten herkes ordusunu kurarken her şeyden sahip olabiliyor takım oyunlarında sen tank bas ben piyade basayım mantığı biraz fantezi olarak demiş arkadaş .
Ara
Superman Liginde oynamak istiyorum ve bunun için takım arıyorum. Bizim takım dağıldı. Takımına katmak isteyenler BotGiyenAdam steam den eklesin veya ulaşsın. tesekkurler
[+] 1 üye BotGiyenAdam nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-02-2019, 12:10)flavius :
(08-02-2019, 23:59)napolyon94 :

Bence güzel söylemiş ama fantezi değilde benim anladığım kadarıyla zaten herkes ordusunu kurarken her şeyden sahip olabiliyor takım oyunlarında sen tank bas ben piyade basayım mantığı biraz fantezi olarak demiş arkadaş .

Evet kastettiğim buydu. Takım oyunlarında ekstra bir stratejik derinlik olmuyor. 

Ben de çokca takım oyunu oynuyorum. Fantezi demek kötü demek değil :)
Ya bir yolunu bulurum, ya da bir yol yaparım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.