[MP] Rise of Nations - Multiplayer: Haziran 2017
18805eea782ff9360aaf8f5d8159e5d2.jpg

Evet beyler hanımlar listeyi dolduralım, Pazartesi akşamı (5 haziran) RoN oynuyoruz. Malum oyunun yapısından dolayı en fazla 8 kişi :) . Akşam 22,00'da görüşmek üzere :ok:

5 Haziran MP Listesi
-Kirpi KICKED
-napolyon94
-Kenan Komutan
Yaso
ProPopier
-
Ara
Katılıyorum.
Ara
ekledim listeye :) Kaldı geriye 4
Ara
Salı günü yaparsanız katılabilirim ama pazartesi malesef müsait değilim
Ara
Ben de varım
Ara
bende katılıyorum
Ara
ekledim Yaso ve Pro, hoşgeldiniz :)

Son 2 kişi beyler hanımlar, kontenjan tamam olunca oyun kondisyonlarını belirleyelim.

@Aeschyli bu kadar insanı şimdi kaydırmayalım 1 gün :) ama salı kurarsan oyun ben gelirim, belki zorlarsan sende katılırsın :)
Ara
noluo yaw, rise of nations oyunu mu kuruluo. ve bana haber vermemisler

pazartesi aksam 10dan sonra ne kadar oynayabilirim bilmiom ama yaz bakalim.
Ara
(04-06-2017, 00:09)yafeshan : noluo yaw, rise of nations oyunu mu kuruluo. ve bana haber vermemisler

pazartesi aksam 10dan sonra ne kadar oynayabilirim bilmiom ama yaz bakalim.

haha yazayım mı yazmıyayım mı :D
Ara
yaziver sen, bi yolunu bulur oynariz
Ara
beyler bayanlar
uyanın bakalım
Kirpi gelemiyor
onun dışında tam gibiyiz
Oyunu kuruyorum, 22,05 de başlarız,
Ara
Sınavım çarşamba günüymüş dolayısıyla boşum. Saat 10 da gelebilirim.
Ara
(05-06-2017, 21:17)Aeschyli : Sınavım çarşamba günüymüş dolayısıyla boşum. Saat 10 da gelebilirim.

Gel hoca gel başımızın üstünde yerin var :)

qW9ZXD.jpg
Ara
Discorda toplanalım bence konuşarak oynamak zevkli oluyor.
Ara
bekliyorum ben
Ara
Discorda gelin beyler hanımlar
Ara
lWBV7J.jpg

Oyunun başı oldukça adil bir savaş.

6 kişilik oyunda 2.Çağda Kırmızı-Mavi-Lacivert vs Yeşil
Ara
Arkadaşım o sırada turuncu da bana saldırdı biz buralara gelip ağlıyor muyuz ? ardından sırasıyla turuncu ve beyaz tekrardan.
Ara
valla oyun sonundada beyazlar ve turuncularla savaştım aynanda :D beyazlarla cephem olmamasına rağmen ama güzel oyuncu bence katılan herkese teşekkürler :D
Ara
Oyun başı ilk saldırıyı bana kırmızı yaptı ve bir güzel ordularını imha ettim. Aynı zamanda açık mavidende saldırı bekliyordum. Sınır komşusu olduğumudan bu gayet normaldi ancak aradan bir 3-4 dk geçtikten sonra sınırımdan daha önce keşfetmediğim kapalı mavinin ordularının geldiğini görünce şok oldum. Onun üzerine açıkca anlaşmış gibi aynı anda hem senin hemde kırmızının orduları üzerime gelince açıkca anlaştığınızı anlamış oldum. Birde discorddan şehir paylaşımlarımı yapıyordunuz.

Normalde olması gereken olay Kırmızılı arkadaşın bana yaptığı başarısız saldırıdan sonra net birşekilde onun arkasındaki kapalı maviden saldırı alması olmalıydıki onun yerine 3 kişi bir kişiyi bölüşmeyi tercih ettiniz bunu es geçelim.

Tüm bu şanssızlıklara rağmen üstte kalan tek şehirimle direnmeye çalışırken tekrardan anlaşmalı olarak hem kırmızı hem açık mavi saldırısına uğruyorum. Bütün şehirlerimi kaybetmişim ve açık mavinin üzerindeki topraklarda hayatta kalmaya çalışıyorum. Açık mavi saldırsa anlayabileceğim zaten hazırlanıyordumda ama normalde açık mavi ile açık bir şekilde anlaşmazlık yaşaması gereken kırmızı aradan benim çekilmeme rağmen bana saldırıyor. Tüm bu saldırılarda açıkca eşzamanlı oluyor.

Bununda normalde olması gereken versiyonu ben üstte 1 çağ geride kalmış tüm maden kaynaklarını kaybetmiş bir şekilde direnmeye çalışırken bana saldıran açık mavinin sınırındaki kırmızıdan saldırı yemesi olmalıydı. Ama yine arkadaş bir biçimde garibana saldırıp bir güzel paylaştınız. Survival yani herkes tek modunda açılan bir oyunda 2-3 defa tekrar eden bu olaylardan sonra size güvenmemi beklemeyin. Fairplay'den zerre nasibinizi almamışsınız adaletsiz birşekilde aranızda kalan tanımadığınız oyuncuyu paylaşıyorsunuz birde üste çıkmaya çalışmayın.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.