[MP] Rise of Nations - Multiplayer: Haziran 2017
arkadaşlar öncelikle şunun şunla savaşması lazım sonra şunla savaşması lazım sonra şuna savaşmam lazım onu yenicem sonra şunla şu savaşması lazım şimdi şu savaş olması lazım şöyle olması lazım şu savaş şöyle olsun.
Ara
açık mavi olarak ben savaşlarda menfatime göre haraket ettim sadece baktım kırmızı yeşil savaşıyorum koyu mavide ucundan deniyor biraz bekledim tüm ülkelerin askeri güçleri azaldığını hissettiğimde bir şehri elegeçirdim ama koyu mavinin yüklenmesi yüzünden kırmızıya başketi bıraktım ve bulaşmadım ve koyu maviye yüklendim sonra yeşil silinmeye başladığını hissetiğimde yeşilden ülke kapmak için yeşilede saldırdım ancak chatte anlaşma falan diyinci çekildim ve kırmızıya bıraktım şehirleri :D ardından yeşil tamamen silinince 4 tümenle yeşilin kalan askerleri temizledim ve koyu maviye yüklendim ve oda silindi bende kendi köşeme çekildim kırmızı ve turuncu ile cepheme 2 ordu yerleştirdim ekonomi kastım ama kırmızının ordusu geçerken benim ordumla savaşınca kırmızı ile savaşa girmek zorunda kaldım kırmızı ile anlaşmalı olsaydım turuncu ya dalardım ancak benim politikam tamamen kendi yararıma olucak şekilde idi ayriyetten gri ve turuncunun böyle steamden anlaşma içinde olduğunu bilseydim ilk olarak kırmızıya tüm ordumla destek çıkar ve turuncuya dalardım

şehir paylaşma olayıda yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum çünkü kırmızıyı eskiden tanıyorum öyle bir anlaşma içine girsek herkesin içinden yapmayız :D
Ara
@ProPopier

Senin saldırmanla ilgili zaten hiçbir problemim yok. Sen hep olması gerekeni yaptın zaten. İlk saldırınızdada zaten biraz şaşırmamı göstersemde oyuna devam etmeye çalıştım. Senin üzerinde genişlememde zaten yaptığın ikinci saldırıyıda haklı kılıyor. Benim ikinci saldırıda kızdığım nokta yine aynı anda senle beraber kırmızınında gelmesiydi. Zaten oldukça zayıflamışım ve senin ordularını kendi üzerimde tutarken saldırması gereken kişi sendin. Ama o saldırınında kırmızı ile beraber yapılması bende son nokta oldu.

Olaya benim açımdan bakarsan beni oldukça haklı göreceğini düşünüyorum. Oyunda olduğum süreç boyunca üst üste saldırılar aldım ve birbirinizle hiçbir çatışma yaşadığınızı görmedim. Yaklaşık 7 şehir kurdum ve oyunda olduğum süreç içerisinde sadece benim şehirlerim el değiştirdi. Yani işgal edilen şehirlerim bir güzel paylaşıldı hiç çıkar çatışması olmadı. Böyle bir çıkarımda bulunmamın sebebi senin başına bela olmama rağmen hatta sen bana saldırdığında seni ciddi birşekilde zorlayacak olmama rağmen kırmızının hala bana saldırması oldu.

Üçüncü takıldığım nokta ise Kapalı maviyi keşfetmememe rağmen onunla yaşadığım sınır çatışması oldu. Yani istediği sınıra kale kurarak şehir kurarak tapınak kurarak alabilecek olduğu bir gerçek. Hadi bunları geçtim aramızda kırmızı var ve kırmızı yaklaşık 5 dk önce tüm ordusunu bana saldırtarak telef etti. Hepsini geçtim üç ordununda aynı anda girmesi asıl canımı sıkan noktaydı. Yani olaya benim açımdan bakarsanız üçünüz birbirinizi tanıyorsunuz ve oyunda bulunduğum süreç içerisinde sadece bana karşı saldırılarda bulunuldu. (Sizin aranızda ufak asker çatışmaları olmuş olabilir ben şehir el değişimlerinden bahsediyorum.) Onlara rağmen yukarıda oyunuma devam etmeye çalıştığımda bile iki ayrı devletten saldırı almam benim için son nokta oldu. Buradada buna oldukça normal bir tepki verdim. Ama karşılığında "ağla" tarzı bir yanıt almak oldukça sıkıntılı oldu. Yani bu şekilde düşünen bir adamla herhangi birşeyi tartışmaya çalışmak oldukça imkansız hale geliyor.

Her neyse senin yaptıklarınla alakalı hiçbir problemim yok. Yaptıklarında oldukça mantıklıydı zaten.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tartismaya su mu dokeyim benzin mi?

Oyun oldu bitti, birileri kazandi birileri kaybetti. tartismalar aldi yurudu.

Dun ayni Aeschyli ile baska maclar yaptik bol bol eglendik, guzel oldu. Sonuc olark anladigim sudur ki su gruba dahil 2-3 kisi sizin discordunuzdaki arkadaslarla bi daha maca gelmez. Herkes kendi tarafindan mutlu mesut takilir.

Ayrica bu forumdan adam toplayip baska gruba cekme tesebbusunu pek etik bulmadigimi belirteyim.
Ara
mustafanın dediğiniz gibi birşey yapmaya çalıştığını düşünmüyorum ben mesela whatsapptaki gruptan yazdılar gelmek isteyen varsa adını yazdırsın diye bende onun için forum sayfasına kaydoldu şimdi mustafa bizim gruptan buraya adammı çekkiyordu beni kaydettirerek sanmıyorum gördüğüm kadarı ile herkes oyun oynamak için ayırdığı vakitte kaliteli zaman geçirmek için uğraşıyor

sana ne oluyor diceksenizde ben kendimce fikrimi söyledim şahsen oyunda gayet adil davrandığımı düşünüyorum genede taraflar gibi bir düşünceniz varsa sizin bileceğiniz iş
Ara
Oyunun başından teknolojiye yüklendim. Her daim teknolojide önde oldum. Ekonomik unsurlar belirlenip mini operasyonlarla yok edilince tanklarımız düşman askerlerini çiğneyerek bizi zafere ulaştırdı.

r2Rg91.jpg

Buda oldone.

7866DA14E4D8843C05BC7B51BD66C54C4A0EF30C
Ara
Tebrikler. AI ye karşı oynamışsınız heralde. Hotseatlerde biraz yoğunluğum var. Başka zaman geleceğim inş.
Ara
(07-06-2017, 09:32)yafeshan : Tartismaya su mu dokeyim benzin mi?

Oyun oldu bitti, birileri kazandi birileri kaybetti. tartismalar aldi yurudu.

Dun ayni Aeschyli ile baska maclar yaptik bol bol eglendik, guzel oldu.  Sonuc olark anladigim sudur ki su gruba dahil 2-3 kisi sizin discordunuzdaki arkadaslarla bi daha maca gelmez. Herkes kendi tarafindan mutlu mesut takilir.

Ayrica bu forumdan adam toplayip baska gruba cekme tesebbusunu pek etik bulmadigimi belirteyim.

Bu yorumu yeni görüyorum.  

He canım gittim kahveden adam topladım gelip şu Aechyli ile yafeshan denen 2 veledi 14 yaşında ki bir oyunda tokatlayalım dedim. 

Etik bulmamışmış, 2 kişi resmen ve itiraf ederek oynayan sensin, burada birbirimizi yerken Suriye'de ki YPG gibi bizi işgal ederek yenen sensin, kalkıp sizi etik bulmuyorum diyen sensin. 

Sen etik bulsan ne? Bulmasan ne?
Ara
İki hafta once biten tartisilan minik oyuna gelip yorum yapmak nasil bi azimdir. Tebrikler
Ara
(19-06-2017, 00:45)Merco : Tebrikler. AI ye karşı oynamışsınız heralde. Hotseatlerde biraz yoğunluğum var. Başka zaman geleceğim inş.

İlk resimde 3 kişi olduğumuz için ai ekledik.
İkinci resimde ilk oynadığımız oyundu.

Oyuncu seviyeleri az çok belirlendi. Gelirseniz dengeli takımlarla maç yaparız. Sanırım benden sonra en iyi Tengiz oynuyor.
Ara
Ben baya zayıfım. Yafeshan da baya iyi oynuyor.
Ara
Su ana kadar gorduklerime gore oyuncu siralamasi

Probang > Tengiz > Aeschyli > Yafes > Kurt = Iberkay > merco

Bence.

Herkesin kafasinda yaklasik bisey vardir, bidahaki maca dengeli biseyler yapariz.

Bugun 4den sonra musaitim.
Ara
(19-06-2017, 13:16)yafeshan : Su ana kadar gorduklerime gore oyuncu siralamasi

Probang > Tengiz > Aeschyli > Yafes > Kurt = Iberkay > merco

Bence.

Herkesin kafasinda yaklasik bisey vardir, bidahaki maca dengeli biseyler yapariz.

Bugun 4den sonra musaitim.

Yalan
Ara
Oyuncu dengesi guncellemesi

Probang > Tengiz > Aeschyli > ~ Finrod > yafeshan > Iberkay > Voidian= kurt > merco
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.